[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Oda aydınlığı nasıl olmalı (pc kullanıcısı için)...
Yazar RSS Konu: Oda aydınlığı nasıl olmalı (pc kullanıcısı için) {3379}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 01:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Netde bir biriyle çelişen bir kaç şey gördüm.

bir tanesi parlak olmalı derken, bir diğeri ofislerdeki aydınlatmanın doğru olmadığı, parlak olmaması gerektiğini yazmış. Başka bir yerde ortam parlaklığı ile monitör bir birine uyumlu olmalı demiş.

Düzgün bilgiye sahip olan varsa, yazabilir mi? kaynak bıraksanız da olur.

edit: şurayı okuyorum şuan. : [www.allaboutvision.com]

2 defa güncellendi. Son güncelleme 14/02/2017 01:47 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 02:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
oda aydınlıgını bılmem ama su kesın olmalı: [justgetflux.com]

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 Feb 2017, 03:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
külüstür monitör ya da laptop varsa evet ama 1k+ monitöre para verip şunu kullanmayın pls.

google'dan x monitor calibration settings arayın.

laptopta ince ayar yapamadığım için net'te bulduğum benim gaming laptop ekranı için hazır kalibre edilmiş icc profile'ını kullanıyorum, colour management'tan ekleyip.

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 09:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
flux kullan gozlerin bayram eder.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 11:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gündüz güneş ışığı almamak çok sağlıksız. aydınlatma olarak konuşuyorum
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 11:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Densiz
Netde

Şunu söylerken zorlanmıyo musun?
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 11:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Xenus
külüstür monitör ya da laptop varsa evet ama 1k+ monitöre para verip şunu kullanmayın pls.

laptopta ince ayar yapamadığım için net'te bulduğum benim gaming laptop ekranı için hazır kalibre edilmiş icc profile'ını kullanıyorum, colour management'tan ekleyip.
gece gündüz ayrı kalibrasyon mu yapıyon
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 13:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Rasmon
Alinti
Densiz
Netde

Şunu söylerken zorlanmıyo musun?

hayır.
Alan Yetkilisi

ID § 14 Feb 2017, 13:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Karanlik odada kullanirsan gozlerini bozarsin, kotu edersin. Los-aydinlik arasi bir sey tercih ediyorum ben.
Üye
ID § 14 Feb 2017, 13:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yazım kuralları kadar aydınlık olması lazım

verbum sat sapienti est
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 14:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yani netde diyemeyiz ama "zorlanmıyo, gelmiyo, gitmiyo, kaçmıyooooo.. musun?" kadar olmalı tongue sticking out smiley

@gerge
karanlıkta kullanmıyorum. Önceden aydınlıktı oda. Daha loş bir ışık takınca merak ettim biraz araştırmaya çalıştım. Çünkü şuan kullandığım ışık, kapalı bir hava kadar ancak aydınlatıyor. Zararı var mı anlamaya çalışıyordum.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 14/02/2017 14:29 tarihinde Densiz tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 14 Feb 2017, 16:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
tiLi
Alinti
Xenus

gece gündüz ayrı kalibrasyon mu yapıyon

abi odanın aydınlığını ayarlıyorum onun yerine panjurla. yeni taşındığım evde pencere direk arkadan vuruyor o olay kötü oldu ama. ilk defa kalibrasyon ayarlarını yapınca zaten genelde bu ne lan bi bok göremiyorum oluyorsunuz başta ama göz alışıyor bir süre sonra. default ayarlar genelde direk retina yakar cinsten oluyor. uzun süre pc başında kalınca gözler ağrı yapmaya başlıyor.

flux zaten tüm oyunlarda çalışmıyor zaten, hani çalışıyorsa da renk paletinin içine ediyorsunuz. ofiste, okulda falan iseniz kullanabilirsiniz ama işte.

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 17:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
odanin/ortamin aydinligina gore monitorun de parlakligi ve renk formatinin degismesi lazim.

flux kurdun mu tamam iste. gece gunduz odanin isigina gore monitorun ayarlarindan tik tik tik ayar yapmak kasar. flux otomatik yapiyor.

ben paso gece modunu kullaniyorum gerci cok daha rahat.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 17:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
flux bende akşam 8'den sonra 1200K. beyaz arka planlı bir sayfadaysam da windows zoomundan invert colors yapıyorum. ilaçlardan mı bilmiyorum da aşırı hassaslaştım ışığa karşı. gece ipade bakarsam hele uykuyu unut. e reader'dan okurken yalnız birkaç sayfa sonra pat diye uyuyorum
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Feb 2017, 17:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
adam fluxın ne ıse yaradıgını bılmıyor geliyor panjurla cozuyorum dıyor.

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum