[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Bilgisayar - Çalışma Masası...
Yazar RSS Konu: Bilgisayar - Çalışma Masası {3367}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Jun 2017, 10:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
L alırsın koçtaştan ağır yük taşıyanlarından 7-8 lira tanesi

verbum sat sapienti est
Yörünge Disi
ID § 09 Jun 2017, 10:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben ikea tablalarından yaptım, 2 tane düz bir tane orta parça (girintili). duvara düzgün monte ettirirsen, ayakları sağlam takılırsa esnemiyor bile. devrilmeyi bırak.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k
ID § 09 Jun 2017, 18:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Feamer
amazon ormanlarından çıplak kadınlar mı kesmiş ağaçları? vernikli ahşap masa 1000tl!
ya evet fiyat gereksiz balon. sadece modeli çok tatlı geldi. bide odunu filan farkediyo sanırım. hoş, anladığımdan değil de.

FİSTAN NERDESİN. MASA YAP BİZE.
Üye
ID § 09 Jun 2017, 18:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Lopeth
şöyle tezgah alıp altına ayak mı taksak

[www.ikea.com.tr]

Ben bu dedigini yaptim, 200x60cm en dandik masa ustunu alip altina yuksekligi ayarlanabilir 6 tane ayak taktim. Ayaklar masanin ustunun 3 kati fiyatina mal oldu ama simdi tasirken ederken direkt ayaklari cikarip ahsap kismi ordan oraya tasiyabiliyorum. Yuksekligi ayarlanabilir olunca da baya rahat oluyor, sandalye boyu falan dert olmuyor.

TL; DR; iyi fikir ama masanin ahsabina para verme. ya en ucuzunu al ya da cevrede bir marangoz/hizar falan hallediversin senin icin.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Jun 2017, 19:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yukardaki tip gerçekten işe yarıyor

hatta ayaklarını da aynı ahşaptan kesip yaptırabilirsin
Üye
medal 1k
ID § 09 Jun 2017, 22:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yüksekliğini değiştirmek istediğinde 6 ayağı tek tek mi ayarlıyon üşenirim yamuk kalır masa
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Jun 2017, 23:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
duvardan montaj da yapilabilir yekpare tezgaha

So i grab my boombox and hit the TURBO BASS..
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Dec 2017, 08:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abiler 2 haftadır masa bakıyorum bulamadım şöyle sağlam bişey. 1-2 maragozada fiyat sordum 1.5k fiyat çektiler en az, benim istediğim boyutlar yemek masası ayarı olduğu için.

bu tezgah alıp altına ayak dikme işine geldim sanırsam.

ama şöyle bişey var, ikeada satılan tezgahlara baktımda hepsi 63cm derinliğinde, bana en az 75 cm bişey lazım, kolları masaya koyunca + geniş ekran veya 2 monitör koyunca kör olmamak amaçlı. Varmı şöyle 75-80cm derinliğinde, en az 170-180 cm uzunlukta 50kg yük kaldırabilecek ağaç veya sunta + kaplama bişeyler.

şunlar bu arada bahsettiğim 63cm derinlik olanlar

[www.ikea.com.tr]

[www.ikea.com.tr]

ayak olarakta nasıl bişey koysamda çok sağlam olsa sallanmasa diyorum, duvara sabitleme yapmayı düşünmüyorum, o yüzden hem masanın hem üstündekilerin (20-30kg pc ıvır zıvır) hemde benim kolların ağırlığını kaldırabilecek ayaklar lazım.

aklıma şöyle bişey yapmak geldi,

[www.ikea.com.tr]

şundan 2 tane alıp, simetrik olarak sağ ve sol tarafa koyup, ortayada şunu koymak eğilme olmasın diye,

[www.ikea.com.tr]

veya dandik 17 liralık adils ayakta o işi görecekse onuda takabilirim, ayakları kendi keyfime göre boyarım zaten renk çok önemli değil, sağlam olsun yeter.

bu lerberg ayağın altına max yük 50 kg yazmışlar, hadi 2 si 90kg kaldırsa ortadaki destek ayakta benim kolların + monitörün ağırlığını taşıcak.

bilmiyorum bu işlerden hiç anlamam, sallanır mı sallanmaz mı, sağlam olurmu, 2 gün sonra yamulurmu bu ayaklar, akıl danışim dedim.

Varsa başka bildiğiniz alternatif onlarıda ateşleyin.

bu arada lerberg ayakları şu şekilde takmayı düşünüyorum, kendi üstünde delikleri yokmuş masaya sabitleme için.

[youtu.be]

marangoz halleder heralde şu işlemleri.

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Dec 2017, 09:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ayak almana gerek yok

ayak yerine o tezgahlardan bi tane daha alıp, ayak boyutlarında kestirip yanlarına monte ediyorsun

mis gibi masa oluyorlar sana
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Dec 2017, 14:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tahta ayak istemiyorum abi sorun orda fds

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 Dec 2017, 14:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
valla tahta yandaki sütünların altına yükseklik ayarı yaptırdın mı mis gibi oluyor
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum