[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ Pilot olmak...
Yazar RSS Konu: Pilot olmak {10409}
Syf: ««/ 16 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 28 Jul 2014, 14:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Var mı acaba bu konuyla ilgilenen kimse, nasıl airline pilotu olunur, nerede eğitim alınmalı, hangi okul seçilmeli? Süreç nasıl işler? Hangi havayolları hangi okul mezunlarını seçer?
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 28 Jul 2014, 14:53    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Thynin falan sınavını kazanamazsan(ki torpilli torpilsiz zor bişi) 200k civarı tutuyordu sanırım hesaplamıştım bi ara. Paran varsa anlatayım biraz yoksa hiç fantezi kurma boşver.

For those I love; I will sacrifice.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jul 2014, 14:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
kredi veren okullar var geyiği gelmişti kulağıma ama çok bi bilgim yok, 200k fazlaymış bu arada :/

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 28 Jul 2014, 14:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anlatırsan sevinirim.
Yörünge Disi
ID § 28 Jul 2014, 14:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
zor baya
aviation management okumuş bi arkadaşım oldu almanya'da totalde bireysel imkanlarıyla oldu gerçi 105k € harcadı 3 yıllık okudu falan
1-2 yıl işsiz kaldı şimdi 6k$ alıyor başlangıç olarak.
öyle thy falan kolay koaly almıyor alman vatandaşı olmasına rağmen lufhansa'da zorluk çıkarmış biraz belirli km uçuş istiyorlar applicaiton için falan 30una gelmeden bütün mühendislik mezunları deniyor genelde THY açıyor yılda 2 defa.

ciao adios
TW
ID § 28 Jul 2014, 15:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
üniversite sınavına gir, sivil havacılık kazan.

Başarılı okul yaşamı geçirirsen THY direkt görüşmeye alıyor. O da iyi geçerse akar gidersin.

Arkadşa başladı işte, eğitimi vs. bitti uçuyor şimdi.
Üye
ID § 28 Jul 2014, 15:01    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İlk 16k $ ppl kısmı 2 ay yerde eğitim alıyorsun sonra cessna 172de falan eğitim alıyorsun 45-50 saat uçuş sonra başarılı olursan atpl eğitimi alıyor oda 75k $ atpl nasıl bilmiyorum çünkü almadım. Sonra anlaşırsan bi hava yoluyla uçuracağın uçağın eğitimini alıyorsun oda 30k euro idi aşağı yukarı sanırım ama onu havayolu üstleniyor maaşından kesiyor sanırım. Thy geçen sene sanırım 86lılar için son sınavı açtı bundan sonra 86 ve daha yaşlılar sınava giremeyecek falan filan. Biraz pahalı bir eğitim ki bu ankara fiyatları.

ps: fiyatlar eski fiyatlar şimdi artmış ya da azalmış olabilir(azalacağını sanmıyorum tabi tongue sticking out smiley )

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/07/2014 15:02 tarihinde wastyrx tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 28 Jul 2014, 15:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
üniversite falan artık geçti onlar benim için, daha ziyade vericem parayı, eğitimi alıp işe başlıcam gibi bir isteğim, hayalim var, açıkçası yurtdışı istiyorum, florida bu iş için en iyi yer diyorlar internette. yurtiçi pek düşünmüyorum, zira süreç çok uzun ve yurtdışı ile karşılaştırıldığında çok boş eğitim olduğu söyleniyor. ama tabi yurtiçi çok iyi bir okul bulabilirsem o da harika olur. burda bekleyenim de var tongue sticking out smiley çok bekletmek istemiyorum onu da.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jul 2014, 15:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
thy kredi falan vermiyo mu?
Üye
ID § 28 Jul 2014, 15:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Thy önce anandan emdiğin sütü zehir ediyor sonra alırsa veriyor bi süre thynin malı oluyorsun ama çok çok çok zor bişi yani torpille de çok çok zor bir şey öyle hesap edin.

Yurt dışı biraz daha ucuza geliyor eğitim parası olarak ama kalma vs ile yurt içini geçer sanırım

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/07/2014 15:13 tarihinde wastyrx tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Jul 2014, 15:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hurda isinden vaz mi gectiniz?

ههههههه
Üye
medal 1k
ID § 28 Jul 2014, 19:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Thy'de cok cok cok zor olan nedir?

1.618
Yörünge Disi
ID § 28 Jul 2014, 22:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Catze
üniversite falan artık geçti onlar benim için, daha ziyade vericem parayı, eğitimi alıp işe başlıcam gibi bir isteğim, hayalim var, açıkçası yurtdışı istiyorum, florida bu iş için en iyi yer diyorlar internette. yurtiçi pek düşünmüyorum, zira süreç çok uzun ve yurtdışı ile karşılaştırıldığında çok boş eğitim olduğu söyleniyor. ama tabi yurtiçi çok iyi bir okul bulabilirsem o da harika olur. burda bekleyenim de var tongue sticking out smiley çok bekletmek istemiyorum onu da.

THK üniversitesi var ankarada.

Toplamda 100 milyara yakın parayı basıyorsun, atpl ya da işte neyse tam hatırlamıyorum o uçuş lisansını alıyorsun. Sonra direk başlıyorsun işte yardımcı pilot adayı, 2. pilot adayı olarak. Hatta iş garantili master eğitimi diye reklam yapıyorlar, direk thy istihdam alıyormuş falan, sitesinden bakarsın detaylıca.

TLDR: yukarda da denmiş, para.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 28/07/2014 22:29 tarihinde Tori tarafindan yapilmistir.
Alan Yetkilisi

ID § 28 Jul 2014, 22:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
[www.thk.edu.tr]

no woman, no megri.
Üye
ID § 28 Jul 2014, 22:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
neutrino
Thy'de cok cok cok zor olan nedir?

Uçağı ters çevirip öyle gitmek zormuş ya thy uçaklarıyla onu diyorlardır.

Syf: ««/ 16 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum