[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ diş...
Yazar RSS Konu: diş {76477}
Syf: ««/ 129 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 24 May 2010, 13:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
arkadaşlar dişle ilgili sorunlarınıza elimden geldiğince yardım etmek için açıyorum bu topiği.
yönlendirmek ve bilgilendirmek amacıyla. hani özel mesaj kutum dolmasın, mesajlar dağınık dağınık olmasın . forumdaki diğer diş hekimi arkadaşların da desteklerini bekliyorum.
bembeyaz gülüşler sağlıklı dişler dilerim ^_^

primum nihil nocere
Üye
ID § 24 May 2010, 13:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hayatmda hiç diş doktoruna gitmedim, dişle ilgili sorum veya sorunum da olmadı. normal mi?

*Hasta la victoria Siempre*
Yörünge Disi
ID § 24 May 2010, 13:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aklıma geldi diş beyazlatmayı dişe zarar vermeden yapmanın bir yolu var mı? hani diş minesine zarar vermeden
Üye
ID § 24 May 2010, 13:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
önerdiğin diş macunu?
Üye
önerdiğin diş fırçası?
Üye
medal 1k medal 5k
Ben kanal yedim gecen hafta iste.

Dislerim beyazdi zaten, bide nane kokulu garip bi pastayla vizzvizz yapti. Gulmeye utaniyorum simdi.
Üye
ID § 24 May 2010, 13:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam,

konu çogzel ehehe

Şimdi, sağlıklı sayılabilecek dişlerim var. Hiç tel kullanmadığım halde dizilişleri de çogzel maşallah amin. Fakat kafamı kurcalayan bi şey var. Böyle parmağımla dıştan dilimle içten şey yapınca herhangi bi dişimi üst çenedeki (öndeki dişler ama) sallanıyo böyle diş. Çok değil ama sanki sağlam değillermiş gibi. 1-2 mm ileri geri oynuyo böyle.

nedendir.

Tente mühendisi.
Üye
ID § 24 May 2010, 13:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@ xaty normal ve güzel fırçalamaya devam. nazar değmesin

@ babacum maalesef minimal de olsa zarar verir diş minesine. taş temizletmek ama çok gerekli bir işlem. aksi taktirde diş eti hastalıkları gelişir , çekilmeler olur, kemik miktarı azalabilir v.s.
beyazlatma ise mineyi aşındırır . şöyle ki beyazlatıcı diş macunları dahi mineyi aşındırır bir miktar. çok sık kullanılmamalı.

primum nihil nocere

1 defa güncellendi. Son güncelleme 24/05/2010 13:39 tarihinde copry tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 24 May 2010, 13:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@escape diş macunu değiştirilerek kullanılmalı. hassas dişler için sensodyne öneririm. ama devamlı kullanmayın sensodyne i ara vererek kullanın. onun dışında 1 ay çürük korumalı 1 ay beyazlatıcı 1 ay hassas dişler için şeklinde değiştirerek kullanın.
fırçaya gelince orta sertlikte olsun oral b nin be banatınkiler güzel.

primum nihil nocere
Üye
ID § 24 May 2010, 22:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Benim ön alt dişim hala süt dişi. Röntgen çekti doktor alttan diş gelmemiş dedi. Zamanında kaplama yapılacaktı ama doktor henüz erken dedi. Ne zaman kadar beklemem lazım? Teşekkür ederim.

pekaziz.wordpress.com
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 24 May 2010, 23:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim dişlerin arkasından fazladan diş çıkmıştı ben mutant mıyım saygılar

memezede
Üye
ID § 24 May 2010, 23:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Diş aralarını kürdanla falan çok karıştırmak zarar verir mi?

takıntım var

Parodi hesap
Üye
ID § 24 May 2010, 23:05    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
zuahaha grinning smiley

benim 20lik dişim bir geliyor bir gidiyor normal midir? tongue sticking out smiley
Yaz Aşkı
ID § 24 May 2010, 23:06    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bende piyoreye binaen hassasiyet var dis macunu disinda iyi gelen dogal bitki fln var midir varsa nedir nerde satilir nasil tuketilmesi gereklidir tesekkurler.

-Deno- : sana bal döker yalarım
Red : bazı sahneler var kadının her yerini yalıyosun
pekaziz : Dilleyerek alıyorum ben yumurtayı.
Üye
medal 1k
ID § 24 May 2010, 23:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@longhanks

hayır mutant diiilsin böyle anamoliler olabilir..belli bir hastalığa bağlı olabilceği gibi normal kabul edilebilir..

@aket

normalde plak temizliğinde kürdan kullanılabilir..aslında iyidir ama çok uğraşmak dişlerinde hassasiyete sebep olabilir..ayrıyetten dişetlerinede dikkat etmeni öneririm

1 defa güncellendi. Son güncelleme 24/05/2010 23:10 tarihinde sdeceokuyangenç tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 129 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum