[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Müzik
|-- |-- |+ Bateri tavsiyesi....
Yazar RSS Konu: Bateri tavsiyesi. {351}
  [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 29 Mar 2018, 18:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Müzikten, öğretmenleri sayesinde nefret eden bir oğlum var. (Bir melodika tutturmuşlar fıs fıs da fıs) sevmiyo adam. Ben de müzikten pek nefret etmesini istemiyorum. 2 sene evvel okulda vurmalı çalgıları seviyordu çünkü. Dedim bateri çalmak istersen, kurs murs yapalım. Olabilir çalarım dedi, heves etti işte kısaca. Ev müsait olduğu için destek-pratik anlamında orta yolu bateri de alabilirim. AVM, müzik mağazalarının %90 yanlış yönlendireceğine eminim. Tabii ki kursa da danışacam ama, bateri meselesine hakim patiler varsa tavsiyelerini zevkle dinlerim. Yaş 9 bu arada.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 29 Mar 2018, 19:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ucuz yollu ikinci el elektronik davul. markası çok farketmez bence.
Üye
medal 1k
ID § 29 Mar 2018, 20:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Eyvallah imam. Biraz önce tercih ettiğimiz kurstan da yaklaşık aynı tavsiyeyi aldık. Sağolasın. Elektronik gidecez gibi.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 Dec 2018, 16:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ben bugün aldım Bimden


Sağlam bişey değil hemen kırılıp bozulacak bişey ama cidden davullar davul, zil zil sesi veriyor aynı gerçeği gibi.

Başlangıç seviyesi online ders ne vardır bunun için?

nişabürek
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 02 Dec 2018, 16:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi şu anda orta halli bir elektronik davul 6000 7000 lira en az. onun aşağısı da var elbette ama hani ne kadar tatminkar olur bilemedim. gerçi çocuk diyosun, o yüzden çok kalite aramayabilir ama yine de 2000-3000 tl aşağısı davullar -bence- baya çöp sdf


Hiç denemedim ama akustik davullar için susturucular varmış. derilerin üzerine koyuyosun, yoğun ses çıkarmasını önlüyormuş. evde yeriniz varsa akustik davul+susturucu opsiyonunu bi araştırın isterseniz.

Türkiye'de bu iş gerçekten zor ya. az acısını çekmedim zamanında, hala çekiyorum. İstediğim elektronik davul dolar sağolsun şu anda 12.000 TL.

paraçokomel eğrisi

twitch.tv/xynocidetv
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 Dec 2018, 16:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sayesinde degil yuzunden

ayrica bu kadar kapital yatirim yapmadan once gitsin bi kursa 3 ay giderse alirsiniz eve, zaten sikilacaktir 3 ayda.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 02/12/2018 16:23 tarihinde sardalya tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 02 Dec 2018, 16:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
9 yaşındaki çocuğa daha başlamadan ne davulu hocam aman, evet özensin diye ufak çaplı bir şeyler olabilir ama davulun öğrenme süreci ve hatta sonrasındaki pratiğin büyük bir çoğunluğu da pad denilen kauçuktan hallice bir materyal üzerinde geçer, bagetlerle stick control yapıyorsun bir nevi, önce trampet çalıyorsun yani, ona hakim oluyorsun ve o yönde hep pratik gidiyorsun vs vs, ben zamanında öğrenme sürecindeyken haftalık 2-3 saat davul üzerinde pratik gayet yeterli oluyordu, bunun bir kısmı hocayla bir kısmı da boş zaman kendi başıma olarak geçiyordu, haftaiçi evde pratik yine pad üzerinde, biraz olaylara hakim olunca da benim seviyemdeki insanlarla grupta çalmaya heves edip ordan hem pratiği arttırmıştım hem de çok şey öğrenmiştim, kusura bakma bu arada terimleri ben de çok net hatırlamıyorum ingilizce, türkçe karışık yazıyorum hallice.

O yüzden size tavsiyem öncelikle sizi yolmayacak ve genç oğlanında motivasyon ve hevesini yukarda tutabilecek birini bulmanız, o hem yönlendirir hem de ufaktan başlayınca gerisi gelir zaten. Ha kurs direk elektronik davul tavsiyesinde bulunduysa bence bir durup düşünmeli o kursu da çünkü imkanlar sınırsız değilse her parçası çok tuzlu şeyler ve 9 yaşındaki bir çocuğun yarın bir gün bagetleri dolabın tepesine fırlatma ihtimali de çok yüksek unutmayın smiling smiley

Neyse tabii bu işi daha iyi bilen hatta profesyonel yapan arkadaşlar gelip daha iyi yardımcı olabilir ama ben kendi geçmiş tecrübelerimi paylaşmak istedim.
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum