[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Müzik
|-- |-- |+ Halk Müziği...
Yazar RSS Konu: Halk Müziği {654}
  [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jul 2015, 16:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İyi günler. Dün canım çekti iki saat boyunca youtube'da leb değmez atışmaları izledim. Onun üstüne patide ufak bi iki arama yaptım da anadolu halk müziğiyle ilgili çok bi konu bulamadım. Açayım dedim bi tane. Hem hoşumuza giden ozanları, dengbejleri, halk türkülerinin iyi icra edilmiş olanlarını falan paylaşırız, hem de halk müziğinin bi konusu olur diye düşündüm

Şu programın tamamına nereden ulaşabilirim bilen var mı? Özellikle son ozan çok hoşuma gitti. O ozanın adını bilen var mı? Hatta sondan bi önceki hariç hepsi hoşuma gitti, ben bi araştırayım iyisi mi

"Eser gider dertli yeller
Derdini anlatır diller
Didelerden akan seller
Derya çıkar dere çıkar"

"daha allah ile cihan yok iken, biz anı var edip ilân eyledik
hakk'a hiçbir lâyık mekân yok iken, hanemize aldık mihman eyledik"

1 defa güncellendi. Son güncelleme 03/07/2015 16:22 tarihinde Drall tarafindan yapilmistir.
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 03 Jul 2015, 16:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
adam cihangir elemental oldu durduramıyoruz

Bilemiyorum altan
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 03 Jul 2015, 16:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi ben bunları antalyada kırcamide otururken de, ıspartada anadolu mahallesinde otururken de, izmirde dedebaşında otururken de dinliyordum. Gerçekten hehe bile diyemiyorum artık bu espirilere. Hayır bi de cihangiri tanısanız içim yanmıcak. Şunları yüksek sesle dinlesem komşular direkt dışlar beni, zaten dışarıya çamaşır astığım için tarlabaşına çevirdin buraları iyice falan diyolar sfdg

Editler: typoya doyamadım, doysun kara topraklar

Hayır her şey bi yana sevgilim bile dinlemiyo bunları o kadar, ne cihangir elementali abi. Baya tarlabaşı, sultangazi falan. Bak sinirlendim yine sdfg

4 defa güncellendi. Son güncelleme 03/07/2015 16:31 tarihinde Drall tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 03 Jul 2015, 16:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ısparta görüp geçirmişsin abi, dışarı çamaşır asman senin hakkın olmalı.

halk müzikisi ile ilgili iki kelime yazmak isterdim ama hiç alakam yok sori.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 04 Jul 2015, 12:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dün gece denk geldik buna oturduk bu neymiş diye izledik. İnanılmaz güzel bi belgeseldi, tavsiye ederim

Anadolunun Kayıp Şarkıları

Gerçi şimdi soğumuş haliyle düşününce yönetmen baya başarısızdı, şarkıların bazılarına koyduğu fon da kötüydü ama belgesel yine de iyiydi. Keşke bi fatih akın falan yapsaydı, ya da trt destekli bişey olsaydı eminim çok daha lezzetli olurdu

Trt kültür bakanlığı vs varmış sanırım desteği, ama öyleyse niye fon müzikleri bu kadar çok? Bi de yarısı falan kötü yani. Urfalı amcayı bıraksalar kendi cümbüşüyle efsane mesela

4 defa güncellendi. Son güncelleme 04/07/2015 12:53 tarihinde Drall tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Jul 2015, 02:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Halk müziği ilgi çekmedi, bari elektroniğe, trap'e, dub'a falan da çekeyim topağı

[soundcloud.com]

Bu neşet ertaş şarkılarından hoş bir dub set

1 defa güncellendi. Son güncelleme 21/07/2015 02:02 tarihinde Drall tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 11 Jan 2017, 12:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Neşet Ertaş'ın gelip geçtiği bi ülke nası bu hale gelmiş olabilir acaba

Edit: yolcu albümü komple mükemmel. Halk müziği bilemenko diyenleriniz varsa açıp bi sözleriylen dinlemeli, aşık olup kendimi bağlamaya vurasım geliyor dinledikçe

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/01/2017 12:48 tarihinde Drall tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 11 Jan 2017, 16:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
vayyy benezer bir konu açayım diyordum meğer varmış, denk gelirse bir iki bende atarım, vardı aklımda bir şeyler ama hatırlamıyorum şimdi

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
yoksul olmayı değil fakat bundan kurtulmak için uğraşmamayı ayıp sayarız.
devletle ilgilenmeyen kimseyi zararsız değil, yararsız buluruz." Perikles
Üye
ID § 20 Jan 2017, 09:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Deniz üstü köpürür (Tolga ÇANDAR)

"zenginliği gürültülü sözlerle övünmek için değil, bir iş başarabilmek için bir fırsat biliyoruz.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 20 Jan 2017, 10:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İyi ki ilk cem karacadan dinlemişim bu bodrum türküsünü. Tokga çandarın sazını pek beğenmedim.

Moğollarla yaptığı bu albüm inanılmaz, yaiar kemal'den üç anadolu efsanesi'ni okumanızı öneririm, özellikle alageyik destanı insanın tüylerini diken diken ediyo

Üye
ID § 06 Feb 2017, 09:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Karadeniz sevda türküleri diye giriş yapmak istiyorum,

buda #1
Ruhi Su - Sabahtan Kalkan Kızlar

niye ruhu su? daha içten söylediği için, kadınların kemençe ile söylediği 3-4 tane kayıt var ama bu benim daha çok hoşuma gidiyor, daha iyi söyleyene denk gelmedim

[ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum