[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Müzik
|-- |-- |+ Midi klavye alırken nelere dikkat etmek lazım?...
Yazar RSS Konu: Midi klavye alırken nelere dikkat etmek lazım? {1301}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 13 Jul 2013, 23:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
M-audio Keystation 49 aldım bu arada. Şu anda da hangi programı kullansamın derdini çekiyorum sdfg

paraçokomel eğrisi
ED:
Cmdr Xynocide
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Jul 2013, 01:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben de pure cahil sorusu sorayım, şimdi tuş sayısı az ya bunun klavyede olmayan oktavlı şarkılarda ne yapılınıyor?

no work and no play makes jack a null boy
Üye
medal 1k
ID § 14 Jul 2013, 01:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi oktavı arttırıp azaltıyosun öyle bi durumda. hani 7 tuşlu midi klavye de var arttıra arttıra gidiyosun ileriye.
Alan Yetkilisi

ID § 14 Jul 2013, 02:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Ren
ben de pure cahil sorusu sorayım, şimdi tuş sayısı az ya bunun klavyede olmayan oktavlı şarkılarda ne yapılınıyor?

Octave up/down secenekleri var midi klavyelerde. 1 kac oktav ustten yada alttan calabilmeni sagliyo.

yok
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Jul 2013, 02:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ha bu akıllı telefonlardaki klavye appleri gibi. ben kafamda klasik müzik için uydurma bi tane aldığımı canlandırdım da, zor olur diye düşünmüştüm. en ince ve en kalının olduğu şarkılarda canın çıkar. onun haricinde keyboardı istediğin oktav skalasına ayarlarsan çok sorun olmaz herhalde. hoş kaç tane en ince ve en kalın oktavların kullanıldığı eser var bilmem tamamen noob olarak yazıyorum.

no work and no play makes jack a null boy
Alan Yetkilisi

ID § 14 Jul 2013, 02:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Calacagin bi eserde 2 elinin arasindaki seslerin oktav farki 4u geciyosa enaz 5 oktav bi klavyeye ihtiyacin olur. Öyle dusun. Klasik muzik icin midi klavye idarelik olur baya. Piyano tusesiyle midi klavyelerin tuseleri cok farkli.

yok
Üye
medal 1k
ID § 16 Feb 2017, 23:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
fl studio ile kullanan var mı hiç ya da deneyen? bi de yazılım haricinde keyboarddan kaynaklı bi delay var mı markası kalitesine göre?

ooga chaka
Üye
ID § 16 Feb 2017, 23:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ses kartı almazsan delay olur

ikinci el bir roland ua 11 mk2 işini görür

www.neogamer.net
Üye
ID § 17 Feb 2017, 00:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
asio4alll ile latency problemini bir miktar azaltabilirsin. ses karti olmadan idare edebiliyorsan et, ama illa alman gerekiyorsa da turkiyeden alma;
[www.thomann.de]
bunu yapistirsan yeterli
ayrica fl studioya hic bulasmadan ableton kullanmani oneririm, hic olmadi cubase
Üye
ID § 17 Feb 2017, 00:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
siz midi bakarken adamlar gitar çalmaya başlamış klavye ile

s.e.n.k.o Sucuk Ekmek Ne Kadar Oldu
Üye
ID § 17 Feb 2017, 00:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
rolinin sitesine baktım da senkonun koyduğu videodan sonra baya iyi ürünleri varmış adamların mmmppphhhh

Bu mesajdaki typoların gerçek hayatla ilgisi yoktur.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum