[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Müzik
|-- |-- |+ Ses Kartı / Amfi / Elektro Gitar...
Yazar RSS Konu: Ses Kartı / Amfi / Elektro Gitar {15179}
Syf: ««/ 12 »»   [ A ]
Yaz Aşkı
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 25 Apr 2016, 10:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
klavyesi rahat bir gitar alin baslangic icin yoksa uzulursunuz ibanezlerin genelde daha incedir klavyesi tercih edilebilir 200 liraya ibanez confused smiley

-Deno- : sana bal döker yalarım
Red : bazı sahneler var kadının her yerini yalıyosun
pekaziz : Dilleyerek alıyorum ben yumurtayı.
Üye
ID § 01 May 2016, 22:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
-Deno-
200 liraya benim az kullanılmış ibanez'i satarım. isteyen öm atsın.

dank diye girerim böyle sdf
deno nerdesin?

"I am Fire , I am Death."
Üye
medal 1k
ID § 31 Oct 2016, 05:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
500-600 lira bütçeye akustik gitar tavsiyesi alabilir miyim ben ya
Üye
ID § 15 Mar 2018, 13:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aynı bütçeye (belki 100-200 daha koyabilirim) klavye arıyorum ben de. fl studio için midi özelliği de olursa şahane olur.

odal
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 Mar 2018, 10:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yurtdışından thomanndan veya amazondan gitar getirtmek mantıklı mı? nerden alalım yoksa
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Mar 2018, 08:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
benim eski gitar çöpe atılmış da yeni bi gitar bakıyorum da amfi mi alsaam interface mi onu araştırıyorum şu an.
interface'in avantajı hem evdeki dijital pianoyu bağlayabilirim, DAC olarak hoparlörlerime bağlayabilirim(bu önemli değil) ve beleşe her türlü ton var sanırım.

apartman dairemden dışarı çıkarmıycaksam niye amfi alayım?
Üye
ID § 28 Mar 2018, 09:31    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
abi bu devirde evciysen amfi acayip hamallık. apartmanda tadına varacağın kadar ses açamazsın zaten.

amfi simülatörleri çok gelişti. amplitube ve bias FX'e bakabilirsin. (bence amplitube daha iyi ama kenardan gerge çıkıp bias daha iyi falan diyecektir, inanma sen onlara)

çoğu signal freak sana "hocu aynısı olmuyor ben anlıyorum farkı" dese de ilik gibi temiz kayıt alıp bunu DAW'da dizdiğin zaman kesinlikle kat kat pratik oluyor. üstelik sen aslında sade sinyalini kaydettiğin için, sonra üzerinde efektlerini değiştirip soundu değiştirebiliyorsun.

kulaklıktan ses kartından falan fazlasıyla güzel ses de alacaksın zaten, üstelik amfi aldığında budget orta ayar bir şey alıp kısık orta seste dinlerken, çeşit çeşit pedal alıp signal chain yapamazken bu programlarda envai çeşit aletle denemeler oynamalar yapabiliyorsun.

Zaten denemesi bedava (ilaçlı olarak bulunuyor) ben lisanslı dev bi bundle almıştım sound bank falan filan içeren ucuza gelmişti.

Bu arada gig'e gidenelr stüdyo kasanlar tabi ki analog efektler ve sinyal kullanacaklar tercihe göre, ancak ev ortamında kesinlikle daha keyifli ve pratik olan şey bunlar.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 28/03/2018 09:43 tarihinde goldbären tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 28 Mar 2018, 09:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
interface dediğin ASIO ses kartı herhalde? al scarlet 2i2 geç.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 Mar 2018, 17:03    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
işte pratik adam tavsiyesi ya. gitarcı arkadaşa sordum amfi al bence dedi planlarımı bozmuştu. bence de mantıklı olan bu. peki amazondan gitar alınca illa luthierciye götürmek gerekir mi?
Üye
ID § 30 Mar 2018, 02:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
asio4all free bildiğim kadarıyla. fl studio ile kullanıyorum. yazanlardan allah razı olsun.

odal
Üye
ID § 06 Apr 2018, 18:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
tiLi
işte pratik adam tavsiyesi ya. gitarcı arkadaşa sordum amfi al bence dedi planlarımı bozmuştu. bence de mantıklı olan bu. peki amazondan gitar alınca illa luthierciye götürmek gerekir mi?

gerekmez. gitarına göre değişir. çoğu akort edilince düzgün hale geliyor hemen, kimisi en fazla 10-20dklık bi ayar istiyor. Tabi kompleks köprüler kilitli eşikler teknolojik bişeyler alırsan onlar uğraştırabilir. (floyd rose vb.)

yani amazondan gelen gitarın ya fabrikada ya yolda çok fena tongaya gelmesi bükülmesi falan lazım lütfiyelik işi olması için. sap ayarı, entonasyon falan artık gerçekten yutubdan bakıp yapabileceğin şeyler. en kötü yapamaz yine götürürsün çotark diye kırman gerçekten zor.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Apr 2018, 18:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sap ayarı yaparken çöp edebilir abi

420 defa güncellendi. Son güncelleme 20/04/2017 04:20 tarihinde GONDARCENGIZ tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 06 Apr 2018, 18:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
adamın önceden gitarı olmuş, başka şeyler denemiş, gerçekten inatçı bir gerizekalı değilse zor abi. balıkçı teknesi gibi kavisli sap yapacağını sanmıyorum yani. umarım.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Apr 2018, 19:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
HALLEDERİZ
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Apr 2018, 19:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
YA HAK!
Syf: ««/ 12 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum