[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Müzik
|-- |-- |+ Genel Müzik Yazılımları...
Yazar RSS Konu: Genel Müzik Yazılımları {2899}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
ID § 29 Sep 2011, 00:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Koraxcım canım benim +1 amma velakin Logic & Ableton rewiresi hiçbirşeye değişilmez grinning smiley
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 06 Feb 2012, 09:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Korax
Ikincisi, amaciniz ses/akustik ensturman kaydi yapmak ise, condenser yada dinamik bi mikrofon sart. Dolayisi ile en buyuk probleminiz kaydin yapilacagi ortamin akustigi olur. Keza condenser mikrofonlar cok hassas oldugu icin, kayit sirasinda bilgisayarin faninin sesinden tut, ayagini yere surttugunun sesine kadar herseyi kaydeder. Akustik mevzusuna pek girmeyeyim, isin detayindan cikamayiz sonra. Soru olursa, ona göre akustik duzenleme ilgilide bilgi verebilirim daha sonra.

cok yazdim, bunu benim bölume alalim da, zirt birt yazmaktan kurtulalim, bi bilgi dagarcigi olusturmus oluruz

Abi condenser ev ortaminda inanilmaz zor ya, depth eklesin diye amfinin bi 5-10 inch onune koyup kayit alayim dedim, osursan kayitta aliyor slak diye ehahah.

K A T A K U L L İ
Üye
ID § 05 Mar 2012, 04:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Selam bir ses mühendisi adayı olarak bir iki kelam edeyim ben de:

Logic: All in one gayet şıkır şıkır bir daw. Evde de bundan kullanıyorum. Denildiği gibi producing kısmında gayet insanı yormayacak seçenekler sunuyo kullanıcıya. Prof. Sektör içinde yaygın olmasına rağmen benim gördüğüm bi miktar daha her bokunu(kaydından miksine zartına zurtuna) kendi halleden müzisyenler tarafından stüdyocuklarında kullanılıyo.
Ben çok alıştım kendisine. Bolca tavsiye ederim.

Pro Tools: Kendine has bir editing sistemi olan ve profesyonel stüdyolarda en çok kullanılan daw. Editing işi çok rahattır. Miks/Mastering aşamaları keza öyle. Kayıttan bahsetmiyorum bile.
Ayrıca bu yazılımın üreticisi Avid firması da azcık insafsızdır ve güzel geçirir. Şahsen asadece kullanmak zorunda olduğum için kullanıyorum kendisini. Bana hep bir görsel malzemeye sound design yaparken daha kullanışlı geliyo edit sisteminin rahatlığı yüzünden. Para boksa şu aletten yanına alınıp gayet analog hissiyatı ile iş yapılabilir. Nitekim kendisi bilmemkaç yüz bin dolarlık bir mousedan ibarettir. Sinyal falan gezmez içinde. Bildiğin controller cıkcık.

Bunlar dışında reason , fl , cubase'i falan geçiyorum.

Ableton: Sanırım bundan pek bahsedilmemiş. Bu arkadaş da bayağı bu işin seyrini değiştirip bu yazılımlara all in one kafasını ve drag&drop faktörünü getirmiştir. Daha çok elektronik müzik kafalarında ve özellikle o janrın sahne icrasında kullanılıyo ama her iş halledilebilir bunda. Hem de o bilindik daw kuralları ve aşamalarıyla değil. Kendinize göre istediğiniz gibi kostümize falan edebilirsiniz arayüzünü. O açıdan bağlayıcıdır ve sevdirir kendine.

Böyle en bodoz haliyle benim haşırneşir olduklarımı azcık anlatayım dedim.
Dediğim gibi ses mühendisliği öğrencisiyim ve yardımcı olabilirim ilgilenen arkadaşlara eğer çalıştığım yerden bi soru gelirse. Olmadı araştırır sorup falan öğreniriz , ben de kara geçerim mis.

Öyle işte.
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k medal 10k

ID § 05 Mar 2012, 06:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hosgeldin aramiza, cok sevindim valla ehueh smiling smiley Bilgiler icin tesekkurler.

yok
Üye
medal 1k
ID § 06 Nov 2012, 14:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
merhaba bir şey soracağım guitar pro 6 ile ilgili. bazı tracklerin ses ayarı yapılamıyor çalma esnasında. mavi bir şekilde görünüyor ve oynanamıyor. bunu nasıl düzeltebilirim?

cmdr siri menda
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum