[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Müzik
|-- |-- |+ Grup - Albüm Tanıtma Köşesi...
Yazar RSS Konu: Grup - Albüm Tanıtma Köşesi {18364}
Syf: ««/ 4 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 12 Jan 2008, 20:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
İlk olarak kısa bir süre önce keşfettiğim fakat özellikle son 3-4 gündür beni yeniden kendilerine esir eden grup, İsveç'in en sağlam ekiplerinden birisi, Draconian ile başlamayı istiyorum.

[attachment 467 draconian.jpg]

Grubun Tarihçesi

1994 yılında Johan Ericson (bateri ve vokaller), Andy Hindenäs (gitar) and Jesper Stolpe (bas gitar ve vokal) Kerberos adı altında gruplarını toplamış daha sonraları grubun ana solisti Anders Jacobsson, Susanne Arvidsson (vokal ve keyboard) and Andreas Haag ve flütçü Jessica Eriksson gruba dahil olmuştur. Kurulduktan sonra uzun bir süre orijinal şarkilar hazırlamış ve 1995 yılında ilk çalışmaları olan Shades of Lost Moon adlı kaydı yapmışlardır. Ancak calışma 1996 yılına kadar ticari olarak sunulmamış sunulduktan sonra ise bütün dünyada çok olumlu kritikler almıştır. İkinci demo çalışmalari olan In Glorious Victory grup içi anlaşmazlık sonucu yayınlanmaktan vazgeçilmiştir. Daha sonraları keyboardçı Andreas Karlsson'da gruba dahil olurken Susanne Arvidsson ayrılmıştır.

1998-1999 yılları arasında The Colosed Eye of Paradise adlı demolarını hazırlamışslardır. Ancak teknik yetersizlikler çalışmanın istedikleri gibi olmasını engellemiş ve kayıtlar üzerinde ekstra efektler uygulamak zorunda kalmışlar ve sonuçta diledikleri kaliteye yakın sonuçlar almışlardır. Bu albümde Lucifer, Fallen Angels ve Tanrı'nın gerçek yüzü ve yaklaşan savaş hakkında konular işlemişler ve çok iyi yorumlar almışlardır. Susanne Arvidsson'da sesiyle çalışmaya destek vermiştir.

Daha sonra Frozen Features ve Dark Oceans We Cry demoları gruba sağlam bir yer kazandırmış birkaç grup elemanı gruptan ayrılırken yenileri eklenmiş ve nihayet 2003 yılında tam sürüm ilk albümleri olan Where the Lovers Mourn albümünü yayınlamişlardir. Bu albüm gurubun gelmiş geçmiş en iyi calişmasi olarak tarif edilmiştir ve gothik metalin en iyi örneklerini içerdiği genel olarak kabul edilmektedir.

2005 yilinda ikinci tam albümleri olan Arcane Rain Fell'i yayınlamış ve gothik doom metal dünyasındaki yerlerini iyice sağlamlaştırmışlardır. 2006 yilinda ise bir bonus albüm olan Burning Halo'yu yayınlamışlar bu albüm daha çok Closed Eyes of Paradise albümünün yeniden yorumlanması, üç yeni parça ve iki cover içermektedir. Bu albüm ile birlikte grup gothik doom metalin en saygin basarili ve özgün ürünlerini veren grup olarak kabul edilmistir. Bu albüm Isvec Gothik Doom tarzının en başarılı ürünüdür ve yoğun ve ağır gitar rifleri, hızlı ve tempolu bateri melodileri, atmosferik keyboard geçişleri, agresif ama duygusal erkek vokalleri, romantik ve melankolik bayan vokaliyle Gothik metal ve Doom'un mükemmel uyumunu sağlamışlardır (kaynak: Vikipedi).

Grup Elemanları

[attachment 468 draconian1.jpg]

- Anders Jacobsson - Vokaller
- Lisa Johansson - Vokaller
- Johan Ericson - Gitar
- Daniel Arvidsson - Ritm gitar
- Jerry Torstensson - Bateri
- Fredrik Johansson - Bas gitar
- Andreas Karlsson - Klavye

Kişisel yorumlarıma geçmeden önce grubun albümlerine de kısaca göz atalım.

AlbümlerWhere Lovers Burn
1. The Cry of Silence (mp3 örnek)
2. Silent Winter
3. A Slumber Did My Spirit Seal
4. The Solitude
5. Reversio ad Secessum
6. The Amaranth
7. Akherousia
8. It Grieves My Heart
Arcane Rain Fell
1. A Scenery of Loss (mp3 örnek)
2. Daylight Misery
3. The Apostasy Canticle
4. Expostulation
5. Heaven Laid in Tears (mp3 örnek)
6. The Abhorrent Rays
7. The Everlasting Scar
8. Death, Come Near Me
The Burning Halo
1. She Dies (mp3 örnek)
2. Through Infectious Waters
3. The Dying (mp3-sample)
4. Serenade of Sorrow
5. The Morningstar
6. The Gothic Embrace
7. On Sunday They Will Kill the World
8. Forever My QueenGrubu ilk olarak 1 sene kadar önce duymuştum, nasıl olduysa. İlk dinlediğim albümleri Arcane Rain Fell'di ve daha önce dinlediğim hiçbir gruba benzemiyorlardı. Gerçekten sağlam bir kayıt (dolgun davul ve gitar tonlarına bayılırım), mükemmel şarkı altyapıları ve sağlam besteler bir anda beni esir etti bu arkadaşlara.

Hemen ardından grubun diğer iki albümünü de sipariş ettim internet üzerinden (ki yurtdışından getirttiğim ilk müzik cdleri bunlardır) ve ne kadar doğru bir iş yaptığımı bir kez daha anladım.

Her biri birbirinden depresif, kimi zaman insanı intihar eşiğine getiren ama çoğu zaman da anlamsız bir boşluğun içine bırakıp atan şarkılar kuşkusuz şu son yılda bana arkadaşlarımdan öte destek verdiler.

Yukarıda grubun sitesinde yer alan 3-4 parçanın örnekleri var, hepsini inleyip kendiniz bu tecrübeyi tadın. Fakat bunlardan sonra lütfen ilk albümdeki "The Cry of Silence" şarkısını bir şekilde (legal, illegal) edinin ve dinleyin. Ekşi sözlükte bir kullanıcının dediği gibi 10 küsur dakikalı bir şarkının nasıl "koma" anını, ardından da "ölüm"ü insana tattırdığını daha iyi anlayacaksınız.
Dosyalar:
draconian.jpg (15.3 KB)
draconian1.jpg (52.6 KB)
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 13 Jan 2008, 00:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
WJlik yapmaya üşendiğim için sevdiğim bir grubu burdan tanıyorum, eğlenceli bir grup :p

Video kliplerini ben de ilk defa izledim youtubedan ama 1 senedir falan dinliyorum grubu. Tarz olarak genelde rock, hardrock ve rock-blues arası gidiyor şarkıları. çok sayıda albümleri var ve tarzları albümden albüme değişebiliyor (bazı albümlerini çok severken bazılarını hiç sevmiyorum hehe).
Xᴴ 」ω = dH

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/01/2008 00:35 tarihinde Ardeth tarafindan yapilmistir.
Yörünge Disi
ID § 13 Jan 2008, 08:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bende 3 sene nce Hitman : Contratcs oynarken amsterdam bölümünün müziginin Clutcha ait olmasını öğrenerek keşfetmiştim grubu.

Tavisyem

Clutch - Immortal dır.

Prickle us, shall we not bleed? Trick us, shall we not laugh? Poison us, shall we not die? Wrong us.... shall we not avenge?
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 13 Jan 2008, 14:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Immortal da güzeldir evet daha aslında bir sürü güzel şarkısı var da klipli olan bulamadım youtube'da indirmeyi düşünen olursa bana pm atsın albüm tavsiye ederim

Xᴴ 」ω = dH
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k


ID § 14 Jan 2008, 16:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bu arada ayni konseptin eski hali icin: Pati Muzik Okulu

eski nispeten out of date oldugu ve bir cok link/resim olu oldugundan, burdan devam edilmesinde bir sorun yok, ama linki bulunsun dedim

"Warum liegt hier überhaupt Stroh rum?"
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 14 Jan 2008, 16:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
avatar baya iyimiş dostum.
Üye
medal 1k
ID § 15 Jan 2008, 05:45    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hard/Glam/heavy olarak adladıran tarza sahip grubumuz 87 de kurulmuştur bir cok grup gibi eleman değişiklikleri yasamıstır.değişmeyen adamımız ''kip winger''dır bas vokal ve klavyeden sorumludur.Grup 2001 yılında bir best of albümü ve 2003'de "headed for a heartbreak and other hits" adlı albümlerini çıkarmıştır.Kip Winger solo hayatına devam etmektedir.Hatta çakal cenk eroğlu kendisini kapmıs xcarnation grubuna dahil etmiştir.(O da ayrıca cok taş bir grup olmustur ,neyse buna sonra değinelim)I love 80's diyorsanız buyrun diyor ve grubun yıllar sonra keşfettiğim su sıralar da tiryakisi oldugum sarkısıyla baslayalım o zaman diyorum,iyi dinlenceler...

Grimwolf, 06 Ağustos 2005 22:37 tarihinde demiş ki:
Ulan paticiği patiçüke çevirdiniz...


2 defa güncellendi. Son güncelleme 15/01/2008 05:53 tarihinde irin tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 15 Jan 2008, 08:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yav bir de grupların adını eklerseniz süper olacak.

pekaziz.wordpress.com
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 20 Jan 2008, 13:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
About BostUnder&BK PRODUCTİONS
Bostunder 2003 yilinda NiKOTiL ve CanDemir tarafindan kuruldu.Bu ikili 2 sene birlikte çalistiktan sonra Candemir Bostunderla çalismayi birakti.2005 senesi içerisinde NiKOTiL yeni bir bostunder kadrosu ile çalismaya koyuldu ve 2006 basinda NiKOTiL o zamanki çalisma arkadasi olan Ender'in ortak produktorlugunde Bostunder Mixtaper vol.1 hazirladilar.Ayni sene içerisinde NiKoTiL kendi altyapilarindan olusan BOSH STEP adinda underground bir E.P. yayinladi.2007 senesinde KADRAJ,Hazir Tut Kendini Mixtape'ini cikardi.2007 sonunda KRiSTA,Birileri Mixtape'i hazirladi ve sundu.NiKOTiL ise 2.Solo albumu TABiR-i TACiZ'i 2008 yili icerisinde tamamladi.istanbuldaki bircok partide performans gösterme sansi buldular ve parti imkani sundular.Bostunder kadrosu suan (NiKoTiL ,MeTa,Kadraj ve Krista Eskiya) 4 kisiden olusmakta.Sahibi olduklari BK(Bostunder Kayithanesi)rock&rap studyosunda calismaktad--rlar.BK bünyesine ise 2007 senesinde BANDOGGE ve Gitaristleri MERTCAN YURT dahil oldu.BOSTUNDER&BK PRODUCTiONS icerisinde suan herkez solo calismaktadir..

BOSTUNDER&BK produktoru NiKOTiL ayri olarak istek uzerine sample yada beste beat hazirlamaktadir.Kayit,mix,master imkani saglamaktadir.iletisim icin myspace sayfamiz yeterlidir.Saygilariyla...

- BostUnder BK - www.myspace.com/bostunder
*************************************************

Krista Eskiya : www.myspace.com/kristaeskiya

Meta : www.myspace.com/metaa

Nikotil : www.myspace.com/nikotilspermabluka

Kadraj : www.myspace.com/kadrajcrown

Bandogge : www.myspace.com/bandoggeakalucabrasi

Dünyada türk olmak gibidir, Türkiyede Fenerbahçeli olmak.
Üye
ID § 27 Apr 2008, 17:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ilse de Lange

13 mayıs 1977'de Hollanda'da doğmuş. Pop-rock ve country yapıyo diyebiliriz. Hem çalıyor, hem de söylüyor.

Müziğe 8 yaşında başlamış, Hollanda'da bir sürü yetenek yarışmasına katılmış, ödül almış. Daha sonra, Joop Liefland adında bir gitaristle grup kuruyolar.

Official sitesi:

[www.ilsedelange.com]

En güzel şarkılarından biri:
Diskografi:

1998 - World of Hurt
1999- Dear John
2000- Livin'On Love
2003- Clean Up
2003- Here I am
2006- The Great Escape

It's gonna be legen - wait for it - dary!
TW
medal 1k medal 5k
ID § 30 Apr 2008, 07:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]


Septicflesh - Communion

Önceden isimleri Septic Flesh'miş, artık Darkthrone'a mı özendiler bilmiyorum da Septicflesh olmuşlar niyeyse.

2003'te dağılmışlar, sonra geri toplaşıp Communion'u çıkarmışlar (7. albümleri). Tarz olarak senfonik death metal gibi bir şey zırvalayabilirim, Metal Archives Death/atmospheric metal diyor, ama toparlarsak adamlar Dimmu Borgir'in biraz daha kötüce prodüksiyonlu ama daha sağlam müzikalite sahibi bir hali, ha bir de o kadar bilek değil.

İster istemez Demon Burger'le karşılaştırdım bu albümü. Öncelikle Demon Burger'daki kristal gibi kayıt pek yok, kayıt "kötü" değil, ama kristal gibi de değil.

Davul tadında (çok iyi, suyunu çıkartmamış), bas eh işte (burda eşit gibi bir şey Demon Burger'la), clean vokale az dokunulmuş (Vortex kadar değil ama güzel yani) ve çok rahatsız edici bir brutal vokal kullanımı yok (çok sert vokal sevmeyenler için söyledim bunu). Blast beatler çok tadında kullanılmış. Senfonik havayı veren hedeler daha bir oturaklı müzikle, sırıtmıyor.

Ha bi de, bu abiler komşu, Atina'dan bildiriyorlar. Daha önce gelmişler sanırım hem. Ayrıca Dimmu Borgir karşılaştırmam tamamen benim kendi karşılaştırmamdır, aslında tarz olarak o kadar da benzemiyorlar.

Ek bilgi olarak, adamlar şarkıya nasıl girilir biliyor. Giriş riffleri genelde baya bir güzel.

Albüm 38 dakika falan ama boş şarkı olmadığını da ekleyeyim, tavsiyem olsun. Bana da MADBOY tavsiye etti, repleri ona gönderelim. Şu noktada Arsis'ten sonra en çok beğendiğim 2. albüm oldu bu yıl içerisinde.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 30/04/2008 07:46 tarihinde Griswold tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k
ID § 19 Aug 2008, 10:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Baya boş bırakılmış burası. Ben de hazır bahsi geçmişken Arsis diyeyim.Amerika'lı bir tech death metal grubu oluyor kendileri. İlk albümleri "A Celebration of Guilt" 'ten son albümleri "We Are the Nightmare" 'e kadar bariz bir değişiklik yaşamışlardır. Şöyle ki ilk zamanlarında teknik özellikler barındıran ama daha çok "damar" diye nitelendirilebilecek albümler ortaya koyarken, 2008 yılında çıkan We Are the Nightmare, yeni gelen davulcu (davulcu değil mitralyöz) Darren Casca'nın da etkisiyle tam bir hayvan tech-death albümü özelliği taşıyor. Ha, bu olay müziğin kalitesini düşürmüş mü? Tabi ki hayır, teknik olacaz diyip de sıçan gruplardan olmamış arkadaşlar. Son albümden "A feast for the liars tongue" buna örnektir mesela.

Genel olarak enstrüman yorumu yapacak olursak;

davullar, ilk dönemlerde fazla teknik ağırlıklı değil. Ama hoş, güzel partisyonlar, sağlam blastler arada.
İkinci, yani 2008 döneminde.. Dinleyin abi, of.
Bas, neredeyse her death metal grubunda olduğu gibi çok geri planda. Bu bence bi eksi sayılmalı.
Gitarlar, riff açısından çok iyi, neredeyse kendini tekrarlayan şarkı hiç yok, yetenek ve kalite kokuyor.

Necrophagist, Quo Vadis, The Faceless gibi şeyler sevenlere tavsiyedir.

if you have sex, you're automatically in al-qaida.
Üye
ID § 11 Mar 2009, 04:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
N-Closer: Colors of JuliaAlıntı:n-Closer is an industrial trip-hop band, influenced by a range of artists from NIN to Aphex Twin. Their mood is dark and their music is sophisticated. Released in 2000, their album is called "colours of Julia" being one of the few early electronica albums in Turkey and it is still the only one in its style. The band was formed in 1997 by Anil Savas Kilic and Onur Mercan. They spent their first year on defining the musical formula that n-Closer would use. In 1998 they started to produce their album which would have been ready by Sept 1999. In the last few months of the production proccess Gokalp Ergen joined the album with his vocals and as a producer. Finally, the album was released in 2000 by Zihni Music. Currently Onur Mercan lives in Germany and is working on his electronica project called "Faul". He is also working on graphic design. Anil Savas Kilic is one of the partners of the production company "Tasoda ( www.tasoda.com )" and produces albums.

Sanırsam Türkiye'de çıkıp arada kaybolmuş,değeri bilinememiş hayvan kaliteli işlerden biri N-closer.Yıllar sonra aklıma geldi.Trphop temelli oldukça şık bir albümdü ''Colors of Julia''.
Tarzla ilgilenenler bence bir iki dakikasını verip en azından [url=http:// www.myspace.com/ncloser]Myspace[/url]'indeki şarkılara bir göz atmalı.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 11/03/2009 04:16 tarihinde feiticiera tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 26 Apr 2009, 20:47    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Karl Sanders - Saurian Exorcisms

Çıkalı bi kaç ay oldu, sazlı sözlü enteresan bişeyler neye giriyo pek kestiremiyorum sdf

Bu da örnek şarkı

[www.ktunnel.com]

Direk görebilenler için de:
Xᴴ 」ω = dH

2 defa güncellendi. Son güncelleme 26/04/2009 20:48 tarihinde Ardeth tarafindan yapilmistir.
TW
medal 1k medal 5k
ID § 27 Apr 2009, 00:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Oh be üşeniyordum iyi oldu yazdığın sdf.
Karl Sanders Nile'ın beyni gibi bir şey, kafayı antik Mısır'la kırmış Amerikalı bir abimiz. İlk başta Nile için hazırladığı girişleri vesaireleri geliştirerek birkaç yıl önce Saurian Meditations'ı çıkardı, Ardeth'in koyduğu hoşunuza giderse ona da bakmanız önerilir (tarz aynı).
Bu yeni albümde daha çok bağlama var, adam bağlama (ve Orhan baba, şaka değil) fanı. Normalde hayvan gibi gitar çaldığından çok sıkıntısı yok gibi gözüküyor. Antik Mısır kafasına çok müsait bir tonu olduğunu düşündüğünden ve perdeleri yarım yarım ilerlediği için (anladığım kadarıyla, adamın röpörtajından çıkardığım için çalan biri detay verirse iyi olabilir) çok daha rahat o kafada müzik yapılabildiğini düşündüğünden bağlama kullanmış. Kimseye anlatmakla falan uğraşamam diyerek perküsyonu davulu falan da kendisi halletmiş. Vokal başka bir dayı, abim brutal vokal icra ediyor çünkü.
Nile bilenler zaten illa bir bakar, bilmeyenler için albüm tamamen fiksiyonel antik Mısır müziği. Antik Mısır dönemi müziklerinden esinlenme falan değil, sadece o kafayı yaşatma maksatlı bir müzik. Asya taraflarından da çorlamış bir şeyler zaten. Dinlerken piramit falan düşündürüyor yani sdf.

Abim normalde perküsyoncu olmadığı için ritimler olması gerektiği kadar ve sade tutulmuş. Vokaller güzel gayet, bağlama açısından Orhan baba beklemeyin tabi, çünkü sonuçta adam türkü çalmıyor. Türkü çalmadığından çok garip geliyor bağlama gibi bir aletten böyle şeyler duymak ama gerçekten güzel fikirmiş işin açıkçası.

Allahtan üşenmişim şaka maka sdf.

i don't give a chainsaw.
Syf: ««/ 4 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum