[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Vizyon
|-- |-- |+ Fahrenheit 451 (2018) - HBO...
Yazar RSS Konu: Fahrenheit 451 (2018) - HBO {929}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 15 Jan 2018, 11:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Bilimkurgu tarihinin en iyi 10 yazarı arasında sayılan ve 2012'de kaybettiğimiz Ray Bradbury'nin ölümsüz eseri Fahrenheit 451 HBO yapımı bir uyarlama olarak dönüyor. (Önceki uyarlama 1966'da François Trouffaut tarafından yapılmıştı) Yapım distopik bir gelecekte artan teknolojinin insanlığı giderek tektipleştirdiği ve bundan cesaret bulan merkezi hükümetin okuma eylemini suç ilan ederek kitapları itfaiyecilere yaktırtmaya başlamasını, o zamana dek "işini seven bir itfaiyeci" olan Guy Montag'in geçirdiği değişim üzerine kitaplara bağlanmasını ve kitap okuyan insanların yaşadığı bir yer bulabilme umuduyla yaptığı arayışı konu alıyor.

IMDB

Ramin Bahrani uyarlamayı hem yazıp hem yönetirken başrollerde Michael B. Jordan, Sofia Boutella, Michael Shannon[/url, Laura Harrier ve Martin Donovan gibi isimler yeralıyor.

Kitabın yakın tarihli çevirisi İthaki yayınlarından çıktı gelmişken onu da tavsiye edeyim.

2 defa güncellendi. Son güncelleme 15/01/2018 11:13 tarihinde Akuma_Blade tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Jan 2018, 11:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ooo gelsin hele..
Üye
medal 1k
ID § 18 Jan 2018, 20:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Al işte Montag'ı zenci yapmışlar. Abi nedir bu ya cidden yeter artık lan. Madem öyle Blade'i yeniden çekip yeni yetme beyaz aktörlerden birini oynatsınlar.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Jan 2018, 20:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mmmmmmmh

LIFE IS A DAY ROOM IS TODAY
Üye
ID § 18 Jan 2018, 20:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
okumadım ama zenci olmasında ne sorun var?
karakter orjinalinde redneck miydi de zenci yaptılar?

De ki, biz onu yaş üzümden yarattık
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 18 Jan 2018, 21:15    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yine mi caner taslaman oynuyor ya...

rsL#21506
Üye
medal 1k
ID § 19 Jan 2018, 02:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ray Bradbury karakterleri görünüşlerinden çok yaptıklarıyla akılda kalıcı hale getirir o yüzden sıkıntı olacağını sanmıyorum.
Üye
ID § 19 Jan 2018, 02:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dark tower yada marvel kadar göze batmaz bence de ama ufaktan bir kıl oluyorum ben de.

"I am Fire , I am Death."
Üye
ID § 28 Feb 2018, 00:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Üye
medal 1k
ID § 01 Mar 2018, 01:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kitabını yıllar önce okumuştum sonrasında filmini izlemiştim..
Dizisi inşallah güzel olur ama bunun kitabını okuyacak arkadaşlara tavsiye olarak 1984 ve Yeni Cesur Dünya adlı kitapları da okumalarıdır..
Üye
ID § 01 Mar 2018, 19:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
eski filmini izlerken harbi baymisti.
Üye
ID § 20 May 2018, 17:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dandik olmus diyorlar, var mi izleyen?

"Did not your mother about me warn?"
Üye
medal 1k
ID § 21 May 2018, 13:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
GUY MONTAG bile zenci oldu.

film de 5/10, fazlasini bekleme.

yemege 2 kasik atarken bakarsin...
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 27 May 2018, 21:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
küçükken en sevdiğim kitaplardan biriydi o yüzden izleyecektim ama imdb 4,9 diyor, bu ka dar düşük almak için ciddi çalışmak lazım
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 28 May 2018, 00:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu tür bilimkurgu edebiyatının önemli hikayelerini filmleştirmek için o hikayeyi 30 kere falan okumuş olması lazım yönetmenin hayatında. Sonrakiler için bir şey diyemem de Yüzüklerin Efendisi yönetmeninden oyuncusuna herkesin hatmettiği bir işti ve bu nedenle de çok başarılı oldu. Şu tür önemli eserleri de gerçekten okumuş ve hayranı olmuş insanlar yönetse, oynasa keşke...
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum