[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Vizyon
|-- |-- |+ Arif ile 216 (2018)...
Yazar RSS Konu: Arif ile 216 (2018) {12520}
Syf: ««/ 15 »»   [ A ]
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 13 Jan 2018, 03:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ama ekleyeyim, cidden Cem Yılmaz çıtayı aşmış prodüksiyon kalitesi olarak. Sanat/Kostüm/makyaj döktürmüş. Cem Yılmaz çok çok çok uğraşmış belli. Ordan burdan çalmamış, parayı basıp olması gerektiği gibi yapmış adam. Filmin sıkıntısı yukarda bahsettiğim sekans kopuklukları, yönetmensel yanlış tercihlerden kaybediyor ne kaybediyorsa.

EDİT: Soner Yalçın'ın yazısını şimdi okudum. Çok doğru demiş, Hayatımızda iyiki Cem Yılmaz var. Daha evvel de söyledim türk sineması için çok değerli ve önemli bir isim Cem Yılmaz. Adam gibi iş yapmak için en çok uğraşam isim kendisidir.

"Everybody's talking but no one says a word."

1 defa güncellendi. Son güncelleme 13/01/2018 03:18 tarihinde LathspeLL tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 14 Jan 2018, 04:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Olm efsaneydi mk KAKSKSKSKSJSJS
Üye
ID § 14 Jan 2018, 06:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
cem yilmaz sirf su film cekimlerinde yasadigi maceralari, askerlik anilari gibi stand-up haline getirse, deli izlenir yalniz.
Üye
medal 1k
ID § 14 Jan 2018, 12:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Zeki Müren götürdü filmi benim için.

:O
Üye
ID § 15 Jan 2018, 00:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
CthuLhu
Öncelikle:

bir facebook grubunda toparladılar liste olarak

Ben beğenmedim. Hatta şöyle bir tespitim var kendimce, senaryosunu cem yılmazın yazdığı filmleri beğenmiyorum. Tamam, yer yer güldüm, kahkaha da attım ama yok abi filmlerde bütünlük yok. Arog'da da, Yahşi Batı'da da bunda da hep aynı sorunla karşılaştım. Muhtemelen Cem babanın aklına şahane bir fikir geliyor, oturup yazmaya başlıyor ama yazdıkça tıkanıyor yazdıkça tıkanıyor, yarısına geldikten sonra öyle bir salıyor ki, ne bi bütünlük, ne bi filmin seni içine çekmesi. Film değil de tek tek espri-şaka videoları izliyormuşsun hissi veriyor artık.

Misal çok basit, filmin başından beri beni delirten şeylerden biri:

daha başında böyle şeyler olunca filmin içine dalamıyorum ben. Sonra espri kovalamaya başlıyoruz işte, ha bu şaka güzelmiş, bu şaka kötüymüş falan.

Üzüldüm yani. Diğer filmlerinde yaptığı hatayı yapmaz belki dedim, yine yapmış.

Görsel olarak CGI'lar hariç özenilmiş ona eyvallah, masraftan kaçmamış, arabalar, ortam falan. elinden geldiğinde 1960'ı yakalamış. Lakin CGI'da daha fazlasını beklerdim, 15 sene öncesinin GORA'sının CGI'ından pek bi farkı yok. Hatta;

paraçokomel eğrisi

twitch.tv/xynocidetv

1 defa güncellendi. Son güncelleme 15/01/2018 01:00 tarihinde Xenocide tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 15 Jan 2018, 09:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben gayet beğendim ya izlerken de eğlendim baya.

bide abi komedi filminde çok gereksiz detaylara takılıyorsunuz ya asklfasfj.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 15 Jan 2018, 09:42    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Makina soğuk

Archmemur
Üye
ID § 15 Jan 2018, 10:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Esnaf
ben gayet beğendim ya izlerken de eğlendim baya.

bide abi komedi filminde çok gereksiz detaylara takılıyorsunuz ya asklfasfj.

abi hayır işte, basit bi recep ivedik komedisi beklemiyor insan söz konusu cem yılmaz olunca. zeka kırıntısı bekliyor, konu bütünlüğü bekliyor.

ha inanılmaz derin bi film falan da beklemiyorum yani. sadece bi temeli olsun filmin. tamamen havada duran boş bi komedi olmasın diyorum.

paraçokomel eğrisi

twitch.tv/xynocidetv
Üye
medal 1k
ID § 15 Jan 2018, 16:43    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Filmin cacık olacağını tv yi her açtığımda her programda, arçelik reklamlarında Cem Yılmaz'ı gördüğümde anlamıştım açıkçası.

Cem Yılmaz'ın gözlerinde daha önce yaptığı filmlerin kötülüğünden dolayı ya bu film de tutmazsa endişesini ve reklam çırpınışlarını gördüm. Kaliteli bir iş yapan, filmine güvenen biri bukadar çırpınmaz.
Üye
ID § 15 Jan 2018, 16:46    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ne kadar kötü olabilecek derken üstüne tuz biber ekti gerçekten birmiş cem yılmaz yeni nesil zaten iplemiyo pek.
MTG Turnuvası 1.si
ID § 15 Jan 2018, 17:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Sıralı tam liste gönderme nedir abi. 31 tane film ya puhahaha , nasıl bütünlük olsun.
Üye
medal 1k
ID § 15 Jan 2018, 21:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bitse sorun değil, para vurmaya çalışıyor, ne kadar götürsem kardır hesabı.

Oynadığı arif gerçek karakteri aslında herifin tongue sticking out smiley

♠ Ace Of Spades ♠
TW
ID § 15 Jan 2018, 21:08    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
para vurmaya mı çalışıyor?
Üye
medal 1k
ID § 15 Jan 2018, 21:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kötü işler çıkarıp sadece cebi doldurmaya bakıyor, iyi bir şeyler yapmak gibi bir niyeti yok, son 3-4 film böyle adamın.

♠ Ace Of Spades ♠
Genel Yönetici
medal 1k
ID § 15 Jan 2018, 22:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bu tip insanlar hep en iyisini yapmaya calisip hic yapamamalilar, ilk girisimlerinde patlamalilar, max 1 urun cikarabilmeliler diyorsunuz yani?

Boyle basa boyle tarak arkadaslar. Cok bile yapiyor herif su izleyici kitlesine cunku rakibi Recep Ivedik adamin. Yine de orta yolu bulmus, herkesi mutlu ediyor ama iste hic biseyi begenmeyen bir toplum oldugumuzdan olsa gerek, gidip, gulup, cikisinda ortamlarda begenmedik diyoruz hep smiling smiley
Syf: ««/ 15 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum