[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Crypto Currency
|-- |-- |+ [TUTO] Nasil mining yaparim?...
Yazar RSS Konu: [TUTO] Nasil mining yaparim? {1307}
Syf: ««/ 3 »»   [ A ]
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k
ID § 25 Dec 2017, 13:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hallettim

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz
Üye
medal 1k
ID § 18 Jan 2018, 12:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
dün hobi olarak mining işine girdim. Gece kart takıp sökmekten yoruldum. Bios modlama olayını beceremedim. Xfx rx560 4gb 4 tane var bios modsuz 9.5mh modlu stabil 10.7 ye çıkabildim max. 12.5 falan görüyor modlayınca ama pc kapanıyor 10 dk sonra. Özellikle ankara içi yardım edebilecek birileri varmı bira, yemek vs benden.

Birde simplemining vs kursam daha mı iyi olur.
Claymore 10.4
Ethermine pool
43 mh kazıyorum şuan
Tavsiyelere açığım.
Üye
medal 1k
ID § 19 Jan 2018, 12:11    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
simple mining yükledim hiçbirşey yapmadan 49.3 mh a çıkardı. birazda oc yapayım bakalım ne olacak.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Jan 2018, 15:13    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Memoryi yüksek tutup voltajı düşür abi.

Your visit is more than appreciated to
www.azmiallusoglu.com to get more info about me.
Üye
medal 1k
ID § 19 Jan 2018, 15:17    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
momory i 1850 ye çektim şuan tam 13mh kazıyor toplam 52mh 2.5 saattir stabil voltajı nasıl ayarlıyoruz bilmiyorum.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 19/01/2018 15:17 tarihinde calvaria tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Jan 2018, 16:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bios'dan:

1750 timings -> 1875, 1950
max memory clock 2000 -> 2200

amd radeon üzerinden:

gpu clock -> 1125 (underclock)
memory clock -> 2000
fan -> 100%

Şu settingleri deneyebilirsin. Eski settinglerimden birisi.
Çok enerji çekecek ama daha iyi sonuç verebilir.

Bide ramler ne marka?

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Jan 2018, 16:28    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Yukardaki settinglerle çalışırsa, bir-birbuçuk gün çalıştır, sorun çıkarırsa eski settinglere dön.

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Jan 2018, 16:57    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Mining yerine , rige harcanan parayla borsadan o coini alıp , mining yaparak geçen ROI süresinde, çok daha karlı olmuyor mu her şekilde?
Üye
medal 1k
ID § 19 Jan 2018, 18:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Cpu-z de micron yazıyor ramler fakat polarislerin eski versiyonları desteklemedi yeni versiyonunda da one click timing yaptım 2 adet elpia 1 micron timing değiştirildi dedi istediğim sonuçları alamadım. Şimdi simple mining yükledim onun üstünden yapıyorum ayarları. Şuan %50 fan ayarında max 57 derece de 13 mh alıyorum 1150clock/1850 memory , ben bunu ne kadar zorlayabilirim, zorlanabilirlik ısıyla mı ölçülüyor? Xfx rx560 4gb kartlar
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 19 Jan 2018, 18:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Dark_Soul
Mining yerine , rige harcanan parayla borsadan o coini alıp , mining yaparak geçen ROI süresinde, çok daha karlı olmuyor mu her şekilde?

Sanki olmuyor ya ROI süreleri çok çılgın düşebiliyor piyasa yükselince.
Vega56/64'e 3-5 ay ROI vardı ilk çıktığında MSRP'den alabildiysen.
Sonra ETH yükselince son nesil Nvidia kartlarda da ciddi düşüş yaşandı.
Piyasa topluca yükseldiği için miner'a da çok yarıyor.

Ha ne var, gaming PC topluyorsan güzel miner kart alıp arka planda çalıştırırsın, kendi ekran kartının, bilgisayarının falan parası çıkar. Çok anlamlı yatırım bence.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 19/01/2018 18:24 tarihinde Bright tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 20 Jan 2018, 17:48    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Dark_Soul

10 tane coin aldin ne zaman satacan? Kaçtan cikacan?
Her ay iki ckin urettin, uretmeye de devam ediyorsun, degeri de artmaya devam ediyor, ve sen yine üretmeye devam ediyorsun.

Üye
medal 1k medal 5k
ID § 20 Jan 2018, 22:40    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
mine ettiğin xcoinden ne zaman çıkacağın , kaç olunca satacağın sorusu olmuyor mu?
Her ay 2 x-coin üretemiyorsun zaten aynı rigle , zorluk sürekli artıyor.

Ekran kartlarının bozulması riski , sürekli kontrol etmen gerekliliği bir ton dezavantajı var.

Birde mesela ben 2 ay sonra miningi bırakayım desen , mine ettiğinin xcoinin fiyatı artsa bile büyük ihtimalle zarar ediyorsun. Sıfır aldığın kartlar, mining yapılmış 2. el kart piyasasında baya değer kaybediyor.

Borsadan aldığında , en azından fiyatı düşmediği sürece zarar etmeden çıkabiliyorsun.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 20 Jan 2018, 23:21    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ekran kartı dediğin şey üfleyince bozulan birşey değil ki abi. Open-air riglerde üzerlerinde open-air cooler'la çalışıyor bu kartlar ve az elektrik harcasın diye zaten undervolt edilmiş oluyor. Öyle abartı bir ısınma söz konusu değil dip dibe istiflemediysen kartları.

Hani fanı falan bozulsa desen en kötü driver crash yer, çalışmayı durdurur yani kart.

Remote monitoring yapabiliyorsun kartlara, cep telefonundan bile kontrol edersin yani.
Üye
medal 1k
ID § 20 Jan 2018, 23:39    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Az önce elektrikler gitti geldi pc kapandı kaldı, bu böyle olmaz kesin bi olayı vardır dedim az google ladım meğerse biosta ayarı varmış elektrik gelince otomatik açılmaya ayarladım kafam rahat. Simplemining inanılmaz rahat pc açılınca 10-15 sn içinde tekrar kazmaya başlıyor.
Ek olarak ne klavye ne fare ne ekran ne hdd sadece ethernet kablasu bide usb tak çalıştır

1 defa güncellendi. Son güncelleme 20/01/2018 23:42 tarihinde calvaria tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 21 Jan 2018, 00:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Dark_Soul
mine ettiğin xcoinden ne zaman çıkacağın , kaç olunca satacağın sorusu olmuyor mu?
Her ay 2 x-coin üretemiyorsun zaten aynı rigle , zorluk sürekli artıyor.

Ekran kartlarının bozulması riski , sürekli kontrol etmen gerekliliği bir ton dezavantajı var.

Birde mesela ben 2 ay sonra miningi bırakayım desen , mine ettiğinin xcoinin fiyatı artsa bile büyük ihtimalle zarar ediyorsun. Sıfır aldığın kartlar, mining yapılmış 2. el kart piyasasında baya değer kaybediyor.

Borsadan aldığında , en azından fiyatı düşmediği sürece zarar etmeden çıkabiliyorsun.
Suan kazdigin profitable hic bir Coin uzun vadede zarar ettirmiyor. Ve evet hepsi de gayet uygun oranda adet uretiyor. Eth bile 0.7 civari veriyor aylik. Git 5 eth al 6 ay sonra ayni para, onun yerine kaziyorsun ve alti ay sonra daha 4.2bcn katlanmaya devam ediyor sen elindeki ethyi satarken. Satmazsan da mine ettigin miktar onu geciyor. Ekran karti da afedersin de mal degilsen patlamaz gumlemez. Iki senede. Gidip cin mali fan baglar, airflowu ayarlamaz, paralel baglanti yapip cin mali sacma sapan yeni connectorleri baglarsan yanar tabi.

Syf: ««/ 3 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum