[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Crypto Currency
|-- |-- |+ Bitcoin ile Gelir ve Vergi...
Yazar RSS Konu: Bitcoin ile Gelir ve Vergi {1819}
Syf: ««/ 2 »»   [ A ]
Üye
medal 1k
ID § 22 Apr 2017, 19:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hem gelir vergisi hem de capital tax vermen lazim ortaya cikarsa
Üye
medal 1k
ID § 22 Apr 2017, 20:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tum pati vergi kaciriyomus aciga cikti
Üye
medal 1k
ID § 22 Apr 2017, 21:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Çok net yazayım burada ki yazılanların hepsi yanlış.
Şöyle açıklayayım. Cesitli cezalar verilecek bunlar genelde elde ettiğin para yoluyla bankaya yatan toplam para x 20 bir kerede belli miktar üzerine ceza kesilemez maddesi var sanırım 400- ila 600 milyon arası bir sey. Bu da tahribat kuruluna girecek iyi ağlarsan %99 az ağlarsan %70 cezaya girer. Şanlıysan büyük bir vergi dairesi tarafından çağrılırsın. yoksa yöresel ufak olursa cezalar cok çeşitleniyor geriye donuk işyeri açamaya ve ödenmemiş stopaj muhtasar vesaire. Büyük vergi daireleri bomanti gibi bu tür ufak işleri pek takmıyor. bir senede sana 8 kere para gelme izni var gibi. Senelik 20k kadar bu meblayı geçtiğinde bilgisayar takibine takılıyorsun. 5 sene takipte kalıyorsun. 5 sene sonunda seni değerlendiriyorlar. Gerekirse bir raportöre veriyorlar dosyanı.
Bitcoin ise cız her zaman yazdım yine de tepki görecem devlet hic iyi bakmıyor.

Mighty @di Reborn like phoenix long-live recyclicall and regenerate again.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 22/04/2017 21:26 tarihinde akirafes tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 22 Apr 2017, 21:29    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@dasaa tl abi

birinin ihbar etmesi lazım ortaya çıkması için,
VELEVKİ çıktı, vergi affı var hocam. Devlet açık açık "git benden vergi kaçır" diye teşfik ediyor nedeolsa.
Hatta vergini ödersen, vergi affı zamanı kenara çekip "bak koçum, tosla 20-30k tl yoksa 100k ceza çıkarırırz olmadık yerden" diyip haraç kesiyor bide.

seni sevmeyenler bu gelirden haberdarsa, kur bi adi şirket fatura kes ^^

‎( ͡° ͜ʖ ͡°)
Köylü
ID § 23 Apr 2017, 01:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
SAKIN BİTCOİN ALMAYIN DEVLET HİÇ İYİ BAKMIYOR TEYZEM ALDI TAHRIBAT KURULUNA GITTI CIZZ

Old enough to bleed, old enough to breed!
ISLAM FUCK YEAH
Yörünge Disi
ID § 23 Apr 2017, 01:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Fistan
benim bi arkadaşım fotografcıydı
bankaya 2000-3000 falan havale ediyolardı iş başına
maliye bulmuş bunu eve vergi levhası astı sonra
\

şikayet etmiştir biri

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 23 Apr 2017, 01:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben bi tanıdık var bitcion aklıyor. istersen aklayabiliriz paranı devletten kaçarsın kardeş

De ki, biz onu yaş üzümden yarattık
Üye
ID § 24 Apr 2017, 12:50    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Geçen yaz bir araştırma sonucu maliye de bulunduk, hayrıdır bizim ne işimiz var burada dediğimizde (ticaret yapmıyoruz tabi) yıllık 1.000.000 TL işlem olan hesapları incelemeye almışlar. yani işlem hacmi buraya gelmişse hesap için göze batıyorsun bunun altında çok takılmıyorlar sanırım.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 29 May 2017, 23:00    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Kendi alanı bile açıldı bitcoinin hala benim şu işi napacağımızı anlamadık. Yılda 25k deniliyor ben haziran ayına girerken bu rakamı geçtim bile, umarım vergi dairesi "kardeş sen bi gel bakiim" demez yakında. Yok mu bi bilen ben nasıl vergi ödeyip kurtulabilirim şu stresten?
Alan Yetkilisi
medal 1k medal 5k
ID § 30 May 2017, 01:51    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
lan olm hastamisin. hayir hapse fln girceginimi dusunuyon. en fazla cagirir gelir vergisi odetirler ona da anlasmsya gidersin. cok akirafes okuma fazlasi zarar. devlet bitcoinin ugrasmaya degecek bir pasta oldugunu dusunse seni beklemez paribu, btturk ve koinimden dayar zaten.

bnet: bonesoul#2655
steam: raistlinthewiz

3 defa güncellendi. Son güncelleme 30/05/2017 02:17 tarihinde bombilo tarafindan yapilmistir.
Syf: ««/ 2 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum