[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Tech / Crypto Currency
|-- |-- |+ Bitcoin #4...
Yazar RSS Konu: Bitcoin #4 {31145}
Syf: ««/ 89 »»   [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 09 Dec 2013, 19:14    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ltc to moon
Yörünge Disi
ID § 09 Dec 2013, 19:15    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hayırlı batmalar diliyorum.

Dinleyin ulan develer.
Yörünge Disi
ID § 09 Dec 2013, 19:16    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
güncelin de anasını ağlattınız lan

Dinleyin ulan develer.
Üye
ID § 09 Dec 2013, 19:16    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olm para kazanalim sana siparis verelim iste
Yörünge Disi
ID § 09 Dec 2013, 19:18    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ya bırak 2 alıyonuz 1 veriyonuz. 3 kazanıyonuz 1 batıyonuz olan enerjinize oluyor.

kumar abi bence, borsa/iddaa'dan bir farkı yok

Dinleyin ulan develer.
Yörünge Disi
ya da ben gerizekalıyım anlamıyorum bu işlerden o yüzden bok atıyorum sdf

Dinleyin ulan develer.
Genel Yönetici
bu 7950 lerin piyasası ne civarda?
Üye
medal 1k
ID § 09 Dec 2013, 19:22    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Zegna'ya #3'ten cevap

Ben tavsiye etmem şahsen mining yapmayı. Biz arkadaş ile geçen sene bitcoin 200 dolar peak'inde iken bir makine toplayalım dedik, parçaları sipariş vermek üzereyken 70 e düşünce bıraktık. O zaman 5990 açık ara en iyi f/p kartıydı (hala öyle olabilir) ve bitcoin'in tanesi 200 dolarken 2 ayda kendini ödeyecekti alet. Ama bitcoin düşünce kârlılık çok düştü, bizde yapmadık.

İyiki yapmamışız çünkü o zaman difficulty 7 milyondu, şimdi 500 milyon. 2 difficulty jumpında o alet antika olacaktı (7 den 14'e atmış olduğu ilk jump bile bizim aletin getirisini yarı yarıya düşürecekti mesela) ve haftada bir diffculty artıyordu o dönem bitcoin'in ünlenmesinden dolayı. Daha sonra ASIC'ler girdi piyasaya. Şimdi kart ile Bitcoin kazmak mümkün değil. ASIC'i de ABD'ye veya firma hernerdeyse oraya gidip firmanın kapısından almak falan lazım onu sipariş edip sonra beklerken kanser olmamak için.

Litecoin'e gelince, onun software ayağı başka olduğundan ASIC ile kazılması daha zor diye duydum. Heralde şimdi Litecoin ASIC miner daha yok, bugün bir şirket duyursa en az 1 yıla anca teslim eder muhtemelen, o açıdan biraz daha güvenli Litecoin mining. Ama mining kârlı olduğu sürece ASIC'i çıksın veya çıkmasın diff hızla yükselecektir. Senin şimdi kuracağın makina da zamanından önce diff tarafından eskitilecektir. Eğer herhangi bir makina kuracaksan verdiğim hesaplama sitelerinde yazan difficulty'yi en az 4 ile çarpıp öyle bir hesap yapmanı tavsiye ederim. Bir de difficulty grafiklerine bakman lazım son dönemde ne hızla yükselmiş diye.

Forget the country, I can't even change a friend!
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 09 Dec 2013, 19:22    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Beyler düşüş bu hafta daha erken yaşanır, millet haftasonuna elinde nakit girmek isteyecek. Panik satış başlar cumadan önce. (bence )
Genel Yönetici
ID § 09 Dec 2013, 19:35    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Alinti
Fortuna
Zegna'ya #3'ten cevap

Ben tavsiye etmem şahsen mining yapmayı. Biz arkadaş ile geçen sene bitcoin 200 dolar peak'inde iken bir makine toplayalım dedik, parçaları sipariş vermek üzereyken 70 e düşünce bıraktık. O zaman 5990 açık ara en iyi f/p kartıydı (hala öyle olabilir) ve bitcoin'in tanesi 200 dolarken 2 ayda kendini ödeyecekti alet. Ama bitcoin düşünce kârlılık çok düştü, bizde yapmadık.

İyiki yapmamışız çünkü o zaman difficulty 7 milyondu, şimdi 500 milyon. 2 difficulty jumpında o alet antika olacaktı (7 den 14'e atmış olduğu ilk jump bile bizim aletin getirisini yarı yarıya düşürecekti mesela) ve haftada bir diffculty artıyordu o dönem bitcoin'in ünlenmesinden dolayı. Daha sonra ASIC'ler girdi piyasaya. Şimdi kart ile Bitcoin kazmak mümkün değil. ASIC'i de ABD'ye veya firma hernerdeyse oraya gidip firmanın kapısından almak falan lazım onu sipariş edip sonra beklerken kanser olmamak için.

Litecoin'e gelince, onun software ayağı başka olduğundan ASIC ile kazılması daha zor diye duydum. Heralde şimdi Litecoin ASIC miner daha yok, bugün bir şirket duyursa en az 1 yıla anca teslim eder muhtemelen, o açıdan biraz daha güvenli Litecoin mining. Ama mining kârlı olduğu sürece ASIC'i çıksın veya çıkmasın diff hızla yükselecektir. Senin şimdi kuracağın makina da zamanından önce diff tarafından eskitilecektir. Eğer herhangi bir makina kuracaksan verdiğim hesaplama sitelerinde yazan difficulty'yi en az 4 ile çarpıp öyle bir hesap yapmanı tavsiye ederim. Bir de difficulty grafiklerine bakman lazım son dönemde ne hızla yükselmiş diye.

aynen anladım orti, supersin. işte 4 yada max 5 ekran kartı ile LTC dusunuyorum, eski mainboard u filan kullanarak.

arastırıyorum daha bakalım.
Yörünge Disi
ID § 09 Dec 2013, 19:36    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
zegna düşünmeyi bırakır mısın lütfen.

sen düşünmeye başladın başlayalı LTC 1 dolar hareket etmedi.

incir ağacı diktin yuvamıza.

yeter düşünme ne olursun.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Genel Yönetici
ID § 09 Dec 2013, 19:37    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
aglamayın olm rig i kurunca veririm size kazdıgımı benimki HOBI skdjfhkjdsf
Yörünge Disi
ID § 09 Dec 2013, 20:27    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
11-12 saattir 3-4 kademe dışında hareketlilik yok btc, ltc'de. patlama bekliyorum. yönü bilinmez.

38 plix.

gece huzurlu uyumak istiyorum dolareslerim cebimde.

.o][__n_n_|SA[.._༼ つ ◕_◕ ༽つ__
>(________|__|_[hype_aboard]
_/oo OOOOO oo` ooo ooo '
Üye
ID § 09 Dec 2013, 20:45    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
50k litecoin buy order geldi
Üye
ID § 09 Dec 2013, 20:46    [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şimdi de sell i koydu .35 üstüne sad smiley
Syf: ««/ 89 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum