[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Çizgi Dünyası
|-- |-- |+ Battle Angel Alita...
Yazar RSS Konu: Battle Angel Alita {1152}
  [ A ]
Üye
ID § 30 Sep 2004, 03:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
9 ciltlik süper bir manga okumayı biraz önce bitirdim herkese şiddetle önerrim..bu saatte tanıtım yazmayacağım.. netten bulduğum yazıları ekledimsmiling smiley


yukito kishiro'nun gunnm(gun dream) ismiyle bilinen 9 kitaplık manga serisinin ilk iki kitabının anime uyarlamasıdır ve bir anime'den ancak "battle angel alita" gibi olması beklenebilir. mekanlarıyla, detayları, coşkusuyla insanı kendine hayran bırakır.

dr. ido'nun oradan buradan kotarıp kol, kalça, bacak ekleyerek hayat verdiği alita, sadece bir robot değil, cazibesi, yetenekleri, zerafeti, masumiyetiyle; yaşamı sorgulayışı, zekiliğiyle eşi benzeri bulunmaz bir varlıktır.

sadece dövüşsün, kan çıkarsın diye yaratılmış olsa da, sadece scrapyard'ın zor şartlarıyla değil, kim ve ne olduğuyla, neden var olduğuna dair sorgulamalarla da boğuşur sürekli. dr. ido'ya rağmen kendi yolunu seçmekte ısrar eder. dr. ido babalık iç güdüsüyle, alita'yı scrapyard'dan uzak tutmaya çalışsa ve alita'nın seçtiği yolun, elem ve keder sonucunda da ölümle netice bulacağını bilse de, alita "neden senin seçtiğin hayatı yaşamak zorunda olayım?" diyerek ağlar, hayatımıza gönderme yaparaktan.

müzikleri de, yalın olarak, keyifle dinlenebilecek kadar güzel, özellikle dövüş sahnelerinde çalan müzikler ve tabii ki her dinleyeni hayran bırakan final şarkısı özel ilgi/övgü gerektiriyor.

post-apokaliktik yapısına, barındırdığı tüm şiddet öğelerine rağmen, hayaller ve sevgi üzerine, daha doğrusu bu hayaller yıkıldığında neler olabileceği üzerine alita'nın öyküsü.

animenin tanıtımı

Battle Angel Alita (2 OAV)

Süre: 55 dk. 1996
Dil: Japonca Seslendirme, İngilizce Altyazılı
Yön: Hiroshi Fukutome
Sen: Akinori Endo

Karanlık geleceğe bir bakış: Dünya koskocaman bir çöplük haline gelmiştir. Zenginler, Zarem adını verdikleri, göklerde yüzen bir şehirde varlık içinde yaşarlarken yeryüzü, her gün zorlu bir yaşam mücadelesi vermek zorunda olan yoksullara kalmıştır. Yeryüzünün bu kaotik ortamında geçimini robot tamir etmekle sağlayan Sibernetik uzmanı Dr. Ido, günün birinde çöp yığınlarının arasında bir siborg bulur. Alita adını verdiği bu robotu onarır ve onu tekrar canlandırır. Fakat kısa süre sonra Alita'nın gerçek kişiliğiyle tanışmak zorunda kalacaktır. Japonya' da "Gunnm" adıyla tanınan Battle Angel Alita, Yukito Kishiro'nun 1990-1995 yılları arasında yayımlanan aynı adlı mangasından bir uyarlama olup siberpunk animeleri arasında klasikleşmiştir.

flimi yapılması hakkında söylentiler varmışsmiling smiley

James Cameron, Japon çizgi romancı Yukito Kishiro'nun Battle Angel alita (Savaş Melği Alita) adlı çizgi romanınının sinema uyaralaması ile ilgilendiğini açıkladı. Anlatısı bir cyborg üzerine kurulu olan Alita, son yıllara damgasını vuran mangalar arasında sayılıyor. Cameron, Titanic'in ardından bizzat yöneteceği ilk filmin bu uyarlama olmasına niyetlendiği yolunda sinyaller vermekte. Yine de, projenin olgunlaşma sürecine göre, yapımcı pozisyonuyla yetinmesi gündeme gelebilecek. Tıpkı bir başka melekte, Türkiye'de Kanal 7 televizyonunda yayınlana TV dizisi Kara Melek'te olduğu gibi...

Her ne olursa olsun, Terminator'ın babası Cameron'ın bu kez manga aleminden bir cyborga kol kanat germesi şimdiden heyecan yaratmış durumda.[signature][hline]www.kitap.perisi.com
www.kitaplarin.efendisi.com
www.daredevil.efsanesi.com

türkçe anime altyazıları için

[animetr.port5.com]
ugrayın sizide türkçe altyazı yazmaya davet ediyoruz..

türkçe mangalar için
[www.flameriders.com]

1100 cdlik ve 40 dvdlik anime listemi görmek için mail atınız
mailim:[email protected]

TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 30 Sep 2004, 06:25    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
geçen yıllarda görmüştüm bir yerde, merakımı uyandırmıştı. cameron'ın da bu kadar ilgisini çekmişse vardır bir olayı.. smiling smiley izleyeyim ilk fırsatta..[signature][hline]Elder Scrolls forumunda ES4'ü niye multiplayer özellikli istemediğini izah eden MutantPenguin demiş ki:
People suck, if I want to game I'll do it with/against circuit boards and lines of C++ that know how to RP, not people that don't know how to string a sentence together.
Üye
medal 1k
ID § 30 Sep 2004, 06:32    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
unutmuştum bunu. vcdsi vardı bende. kim hacıladı acaba???:hmm:[signature][hline]The search for an ultimate, unifying explanation for all things is a fruitless endeavor, a step in the wrong direction. This is why, in a universe of chaos, we must constantly adapt.
- Bene Gesserit Azhar Book
Üye
ID § 30 Sep 2004, 18:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Battle Angel Alita okuduktan sonra yaptığım araştırmalarda..

Yukito Kishiro nun alitayı bitirmekten hoşlanmadığı için devam serisini yaptığını öğrendim..
viz tarafından ilk 3 cilt çevrilmiş..

Battle Angel Alita
(GUNNM) a manga and an anime created by Yukito Kishiro in 1991 and ended in 1995. Only two OVAs were produced, though more were planned, as they did not sell well in Japan. Part of the reason was the Asian economic crisis, and part of the reason was that fans said the animated version of Gally wasn't "cute" enough. Although the OVAs were well made, they didn't manage to reproduce the intricacies of the manga.

The manga series was originally entitled "Gunnm" (Gun Dream), but Viz Communications used the title "Battle Angel Alita" when they imported the manga to North America When ADV Films went to release the OVAs, they chose to go with the name "Battle Angel" so that fans would tie it in with the manga version, but dropped the "Alita," as they would have had to redub the original Japanese to make it work.

Yukito Kishiro wasn't happy with the end of the series, as he was forced to end it prematurely due to external and personal reasons. But a few years later, he got the chance to publish Last Order, which skips the end of the last Graphic Novel (nr. 9), and tells the story the way he intended it. Last Order is also being translated to English and the 3rd part is expected in early 2004.


[signature][hline]www.kitap.perisi.com
www.kitaplarin.efendisi.com
www.daredevil.efsanesi.com

türkçe anime altyazıları için

[animetr.port5.com]
ugrayın sizide türkçe altyazı yazmaya davet ediyoruz..

türkçe mangalar için
[www.flameriders.com]

1100 cdlik ve 40 dvdlik anime listemi görmek için mail atınız
mailim:[email protected]

Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 10 May 2014, 05:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
james cameron söylentisi 2004'te yazılmış. adam hala unutamamış lol. harbiden çekilecekmiş ama avatar 2-3-4 diye bokunu çıkardıktan sonraymış meh. redditte avatar başarılı oldu, fanlar çok istedi yoksa battle angeli çekicektim vallah billah yazmış. herhalde en büyük bütçeli manga adaptasyonu olur. ovasını izlemiştim yıllar önce. mangasını da okuyacağım bir ara, mangaya devam edilecekmiş bu yıl içinde.

give a man a fish and you'll feed him for a day
teach a man to google and he'll stop bothering you with stupid questions all the time
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 08 Dec 2017, 23:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
slm
"Did not your mother about m̞̾̂̍͡e͓͉ͤ̕ warn?"
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum