[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Çizgi Dünyası
|-- |-- |+ Steins;Gate (Siddetli Tavsiye)...
Yazar RSS Konu: Steins;Gate (Siddetli Tavsiye) {36632}
Syf: ««/ 26 »»   [ A ]
Viktor'yaaa
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 18 Jul 2011, 05:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Alinti

Everything was a coincidence.
But those coincidences had already been decided by the will of the world.
I'm not crazy in any sense of the word. More normal than you think.
This isn't some absolutely childish delusion, but the actual truth.
...... even if the trigger was something so thin and so fragile,it would change the world in such a great way.

Do you know of the Butterfly Effect?

If you don't, then look into it.
Understand that you need to take at least that much discretion.

Unfortunately, I had none.
If I knew how foolish I was, I wouldn't have lost "that person".

The future wouldn't have ended up like this.

But, there was no way for me to tell, was there?
There was no way that I would have known that, at that moment, I had grasped with my own hands the switch of a giant turning point, such that it would change the destiny of all of humanity.

Just think about it.
99% of perception that normal humans have are closed off. Those who don't think of themselves are quite foolish beings.

They aren't the least bit concerned or care to let reason into their normal lives, and even if they were aware of it, would they already forget about it? Or maybe their brains wouldn't process that information?

I want to tell that past me...
... not to be careless...
... not to be thoughtless...
... not pretend nothing happened...
... pay much more attention...
... and that conspiracy's evil influence is much closer than you think, and is always ready to deceive you......!

Su anda basladigim bu konuyu daha once yapmadigim kadar dikkatli bri sekilde yaziyorum bunun sebebi ise bu topigin gintama topigi gibi bundan 4-5 sene sonra bile okunucak olmasi, evet elimizde klasik olucak bir yapim var. Efsaneyi canli oalrak takip etmeye hazirmisiniz?

Steins;Gate aslinda nitro plusin ayni isimli visual novel dan uyarlama ama kendini kotu uyarlamalar trendinden siyiyarbilmis ve visual novel i bir adim oteye tasiyabilmis bir yapim

Konuyu bilmeden izleyenler icin baslangicta son derece akrisik bir anime, ilk 1-2 bolumle konuyu kavramaniz imkansiz gibi ki tam olarak 9. bolumde oturuyor konu ancak bu demek degilki ilk bolumler gereksiz veya havada. Daha once cok az hikayede gordugunuz bir konu agi var ve size gosterilen en gereksizmis gibi gorulen bir detay bile ilerde hikayeye radikal bir skeilde yansiyabiliyor ki zaten ana temasi kelebek etkisi ve bunu gayet guzel bir sekilde isliyor.

Zaman makinesine atlayip maceralar yasiyan gencler veya zaman makinasi kullanarak eglenen ama eglenceleri grandfather paradox ile sonbulan ergenler beklerseniz seri sizi gafil avliyor, simdiye kadar yapilmis zamanda yolculuk temali butun yapimlara saygi durusunuda cakiyor, icinde back to the future danda birseyler bulmaniz mumkun, terminatordende.

Steins;Gate bizim dunyamizda 2010 yilinin yaz aylarinda geciyor ve arkaplani 2000 li yillarda ortaya cikmis John Titor fenomeninden aliyor.

Titor in zaman yolcugulugu ile ilgili kurdugu teori ve "world line" "divergence"gibi terimler hikayede bolca kullaniliyor zaten

Kisaca ozetinide verip karakterlerimizi tanitalim

Hikaye daha once yazdigim gibi 2010 senesinin yaz aylarinda pek cogunuzun artik animeler yuzunden tanidigi Tokyoda otaku kulturunun kalbi olan Akihabarada geciyor

ana karakterimiz Okabe Rintaraou yada kendi tanimi ile "mad scientist" houhouin kyouma, kendi kurdugu future gadget lab de gelecegi degistiricek buluslar yapip dunyanin yonetim yapisini kokten degsitirip kaosa suruklemek istiyor ve bunu yaparken surekli kendisini takip eden ve planalrini bozmak istiyen "organizasyon" dan kacmaya kasiyor, en azindan kendi kafasinda :p

death note dan yagami raito, soul eaterdan death the kid veya gundam 00 dan jihad "setsuna" jones ile tanidigimiz mamoru miyano seslendiriyor ki oyle iyi bri is cikarmiski acik ara en iyi erkek karakterlerden biri olmus

kyomanin "rehin" aldigi cocukluk arkadasi Shiina Mayuri, kana hanazawa seslendiriyor ustune desek zaten HNGGGGGGGHHHHHHHHHHHHHH demeye yeter

henuz 18 yasinda olmasina ragmen bilim camisasinda yayinladigi makaleler ile butun iligiyi ustune cekmsi dahi kiz Makise Kurisu, kyouma efendi "organizasyonun" kendisini tuzaga dusurmek icin bu kizi ustune saldigini iddea ediyor

super "haker" daru, full time otaku ve fellow anon, nerdeyse butun zamanini nette chanlari gezerek geciriyor, hotblood princelerden tomakazu seki seslendiriyor ki ilk defada sesi tanimaniz asiri zor eheuehu, genshikendeki karakteri, daruyu, FMP den sagara sousukeyi ve bilyon tane hotblood karakteri ayni adammi seslendirdi diye dehsete dusuyor insan bazen :p

mayurinin arkadasi akihabara shrine inda miko luk yapan rukako, admiral ackbari bile dumur edebilicek kadar iyi yerlestirilmis bir trap ehuehu, deli manyak kobayashi yuu nun seslendirdigi nadir akliselim karakterlerden biri eheheh

kyoumanin ev sahibi CRT tamircisi "Mr. Braun" un yaninda calisan part-time warrior suzuha amane, koyden geldim sehire modunda takilan bu karakterimizi nanoha seslendiriyor, ehueheu (cuk oturmus ses ahahah)

bizimkilerin takildigi ve mayurinin calsitigi maid kafede calisan feiris nyannyan, kyouma ile ayni idli konusup anlasabilen nadir karakterlerden biri eheuehu, akihabarada veridgi acik konserle rile meshur olmus halko seslendiriyor (seto no hanayome de sun i seslendiriyordu, akihabara unlusu oldugu icin rol cuk oturmus zaten)

kyouma nin sokakta karsialstigi anti-sosyal kiryuu "shining finger" moeka, normal konusmayi inefektif buldugu icin hemen karsisinda duran insanlara bile cep telefonundan sms atarak konusuyor

bundan daha fazla bilgide spoilera girer zaten bi sekil :p
tum hikayeyi bildigim icin zaten istemeyerekte ehrseyi berbat edebilirim, dedigim gibi en kucuk bir ayrinti bile iplik sokugu gibi cozebiliyor hikayeyi, o yuzden normald eyaptigim ilk bolum ozetini geciyorum bu defa, cidden ilk bolumleri bu kada rbos gozukup bu kadar ince ayrintiyi barindiran cok az yapim var ortalikta

daha once anime izlememis bile olsaniz buyuk bir keyifle izlenecek bri yapim, bol bol SCIENCE var hemide :p

hadi iyi seyirler

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/07/2011 05:43 tarihinde Viktor tarafindan yapilmistir.
Üye
ID § 18 Jul 2011, 06:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
geçenlerde indirdim bunu da daha izlemedim.
şiddetli tavsiye topiği açıldıysa izliyim kısa zamanda.
Diablo3 Yazarı
ID § 18 Jul 2011, 08:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gayet güzel. hatt bayaa güzel izleyin izlettirin

twitter.com/senelian
Üye
ID § 18 Jul 2011, 10:10    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Müthiş bi dizi. Yayında olan animeler arasında en iyilerinden birisi hatta.
Konusu da beni ilk bölümden sardı valla. Gerçi evet, ilk başlarda bayağı donuk geçiyo ve 9-10 gibi açılmaya başlıyo ama en başından beri severek izliyorum ben.
Üye
ID § 18 Jul 2011, 10:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben sezon başladığında izleyin dediğimde herkes bik bik ediodu

sonofabitch i görünce hepiniz fanı oldunuz tabi das

/人◕ ‿‿ ◕人\
Üye
ID § 18 Jul 2011, 11:59    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Çok iyi gidiyor seri. Bir de Chaos;Head varmış aynı settingde farklı bir hikaye falanmış. İzlemiş olan var mı? İyi mi o da?

El Psy Kongroo
Üye
medal 1k
ID § 18 Jul 2011, 12:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Gerçekten çok güzel bir anime ben de tavsiye ediyorum herkese. Bu sezonun en iyi animesi bence. Büyük ihtimalle bu sezonun da dışına çıkacabilecektir. Yani 10 yıllık Monster'in hala izlenebilmesi gibi, bu da 10 yıl sonra izlenebilecektir.

Caos;Head'den 10 kat falan daha iyi heralde bu. 20'de olabilir. Anime bazında konuşuyorum.

Forget the country, I can't even change a friend!
Üye
medal 1k
ID § 18 Jul 2011, 12:14    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Chaos head'in animesi rezalet ötesi ama visual noveli çok iyi. Çok merak ediyorsan visual novelini tavsiye ederim ama steins gate den çok farklı ana karakteri otaku, konuşamayan bir tip falan. Ortak yanları az aslında steins gate chaos headten bir yıl sonrasını ele alıyor diye geçse de öyle sağlam bağları yok arada.

Burdaki mevzuların yüzde 99 i bilim kurgu yüzde 1 fantazi olarak geçiyor yani anime bu sallamışlar hep tarzı bir geyik yok çoğu olayın bilimsel bir açıklaması var.

Mortis ben daha başlamadan izleyin güzel olacak diyordum adfas.
Üye
Üye
medal 1k
ID § 18 Jul 2011, 12:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
15 bolum mudur tamami?
Üye
ID § 18 Jul 2011, 12:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Hayır devam ediyo, 15 en son yayınlanan bölüm.
Üye
ID § 18 Jul 2011, 12:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Dizi süresince /a/ dan uzak durun vnfaglerden yediğim spoilerlarin haddi hesabı yok
Vn çevirisinin yılbaşına bitmesi bekleniyordu sOn gelişmeler için borastusa bağlanıyoruz

I shall fight ten to one; defeat all and spare none.
Üye
ID § 18 Jul 2011, 13:18    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

@Borastus o zaman görsel romanına bakayım. myanimelistte de pek iyi değil diyorlardı zaten animesi için. Bir de burada sorayım dediydim.

El Psy Kongroo

1 defa güncellendi. Son güncelleme 18/07/2011 13:22 tarihinde Half_Cow tarafindan yapilmistir.
Viktor'yaaa
ID § 18 Jul 2011, 13:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]

Dreams disappear when the dreamer wakes. Every last one of them with no exception.
Üye
medal 1k
ID § 18 Jul 2011, 14:27    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
@Half_Cow bak bak visual noveli baya iyi 1.5gb birşey idi bulamazsan bana öm atarsın translation u çeviri ekibi kendi sitesinden kaldırmıştı o yüzden biraz ararsın rahat bulunuyor ama.

bende geride kaldım baya yeni açılış kapanışta varmış yetişeyim bari seriye.
Syf: ««/ 26 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum