[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  
Forumlar su an sadece okumaya izinlidir. Bu geçici bir durumdur, lütfen daha sonra tekrar kontrol ediniz.

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Çizgi Dünyası
|-- |-- |+ Avatar @ CNBC-E...
Yazar RSS Konu: Avatar @ CNBC-E {78158}
Syf: ««/ 139 »»   [ A ]
Üye
ID § 02 Apr 2006, 20:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Bir anime film hayranı olarak uzun zamandır takip ediyorum. Gerçekten güzel bir anime... Herkese tavsiye ederim.

Varmı Paticik'ten seyreden?

P.S.: Cumartesi 09:30
Üye
ID § 02 Apr 2006, 21:55    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Her ne kadar güzel bir çizgi film olsa da avatar bir anime değil, ancak ilk çıktığı zamanlarda çoğu insan bunun bir anime olduğunu düşünmüştü, yani çok da büyük bir hata yok ortada grinning smiley
gerçekten iyi bir dizi bence...
Üye
ID § 02 Apr 2006, 22:22    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anime değil derken neyi kastettiğini pek anlayamadım.
Üye
medal 1k
ID § 03 Apr 2006, 00:02    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anime değil derken japonların yapmadığını söylemeye çalışıyor.
Basit olarak anime: japon çizgifilmidir.
Üye
ID § 03 Apr 2006, 09:04    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Evet biraz geç görmüşüm kusura bakmayın. Bildiğim kadarı ile Anime fransızca bir söz ve Japonlar tarafından kendi ürettikleri çizgifilmler için kullanılıyor. Bana göre bir JApon şirketi tarafından veya bir Japon yönetmen tarafından yapılan her tür animasyon eserine anime diyesim var grinning smiley Geri kalanlara ise işte animasyon, çizgifilm hatta utanmazsam cartoon ve comics bile diyorum grinning smiley
TW
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 03 Apr 2006, 09:07    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
anime, animationin kisaltilmisi, japonlar direk alip kisaltip oyle kullanmis, o gunden beri adi anime kalmis. yoksa hepsi animasyon bunlarin, tabi tarzlari farkli hepsinin.
Üye
medal 1k
ID § 03 Apr 2006, 10:24    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Anime is a style of cartoon animation originating in Japan
umarım anime'cilerin derdini anlatır.

anime'nin fransız kökenli olduğunu savunanlara ise diyebileceğim tek şey ise: "manga".
Yörünge Disi
ID § 04 Apr 2006, 17:44    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bende arada kaçırmadıgım zamanlarda izliorum. son 3 haftadır eksintisiz izliodum ama geçen cumartesi kaçırdım hatta izleyen varmı die topik açmayı bile düşünmüştüm. bu güzel dizinin bi tekrar saati varmı bari?
Üye
ID § 05 Apr 2006, 12:26    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
yahu onu nerede seyrettim hatırlamıyorum (çünkü bizim evde uydu yayını yada kablolu yayın yok) ama arka arkaya sürekli seyrettim bikaç bölüm hatırlıyorum. konu biraz geyik geyik olması şöyleki. savaşılan karşı grup yada kişiler aynı. pek bi eğlencesi yok. sürekli ateş klanı (tam hatırlamıyorum klanmıydı toplulukmuydu düzetirsiniz artık yanlış yazdıysam) ile savaşılıyor ve her seferinde ateş klanı bozgun uğratılıyor.

konudaki tek eğlenceli yan yada çekici olan yan avatarın saf, iyilik sever ve zeki bir eleman olması. bu tarz şeyler hep hoşuma gitmiştir (bkz. Dragon Ball "Songoku AKA Kakarot", One Piece "Monkey D. Luffy", Shaman King "Asakura Yoh" ve benzerleri) eğlenceli bir seri grinning smiley tavsiye edilir kısaca

Not: haha hem yerden yere vurup hemde övme olayı bu kadar yapılabilir herhalde
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 26 Feb 2007, 14:16    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
şahane bir çizgi dizi.
birkaç ay önce cnbc-e'deki bölümlerden iyice gaza gelip limewire'dan ne var ne yok indirdik ve sırasıyla seyrettik eniştenizle beraber. şunu söyleyebilirim: has-ta-sı-yım!!!

cnbc-e bu ara hangi sezonu veriyor bilmiyorum ama bilhassa 2. sezonun ortalarına doğru özellikle dövüş sahnelerinde acayip acayip şeyler oluyor. dövüş için kullanılan malzemenin (elementler: ateş, toprak, hava, su) çeşitliliği ve bunun daha önce boku çıkarılmamış bir konu olması nedeniyle çok yaratıcı bending hareketleri, buna mukabil süper action sahneleri görmek mümkün.

ayrıca konu akışı öyle bir kabarmış durumda ki, aralıksız seyrettik 40 bölümü diyebilirim. 2. sezonun sonlarına doğru işler fena karışıyor, spoiler vermeksizin bu kadarını söyleyebilirim.

velhasıl, 3. (ve son) sezon nisan'da amerika'da başlayacak diyorlar, biz aradaki süreyi eldeki 40 bölümü (2x20) çevirip çevirip birer kez daha izlemekle değerlendirir durumdayız. ayrıca benim aang ve sokka oyuncaklarım bile var, o derece smiling smiley

izleyin, izlettirin.
izlemeyenin kafasına gözüne sertçe vurun.
Diablo3 Yazarı
ID § 26 Feb 2007, 14:30    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
bende ilk iki sezonu varda izlemiyorum

*koşarak uzaklaşır*
Üye
medal 1k
ID § 26 Feb 2007, 14:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ben hep unutuyorum bunu cnbc-e de izlemeyi. en son toprak büken kör bir kız vardı. kaçıncı sezon oluyor o ? smiling smiley
Pati
medal 1k medal 5k
ID § 26 Feb 2007, 15:38    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
toprak bükücü kızın adı toph, ikinci sezonun başlarında aang'in toprak bükem hocası olarak ekibe katılıyor.
25. bölüm civarı olsa gerek bu hesaba göre.
Gökkuşağı
ID § 26 Feb 2007, 16:58    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Tek bir bölümünü izleyebilmiştim bu çizgi filmin. Dövmeli kafalı gencimizi görünce "Ehehe bu ne lan, şebelek bi çizgi film daha" demiştim lâkin -Ateş ustasıydı sanırım, kötü elemanın eski ustası- kullanılan elementlerle ilgili öyle bir açıklama yaptı ki, hayatımın ayarını aldım televizyondan, saygı duydum.

Ema abla, limewire'da bulunur mu bütün bölümleri bunun? Kaç tane yayınlanmış bölüm var ayrıyeten?
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 26 Feb 2007, 17:09    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
hangi bolumde kaldıgımı bı hatırlasam sezon 1 in ortalarından izlemeye devam edicem.
altyazi bulamadıgım icin almanca dublajlilari izliyordum bunlarda paso gec cıkıyordu. uzunca bir ara verildi sezon 1 ortasinda bende unuttum butun diziyi.
Syf: ««/ 139 »»   [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi Copyright 2001-2015 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum