Jump to content

istamboul

Yeni üye
 • Mesaj sayısı

  10
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Son profil ziyaretçileri

132 kez ziyaret edildi
 1. istamboul

  Merhaba Herkese

  merhaba hoşgeldin defne
 2. istamboul

  Sacları 3 e vurdurmak

  bende talebe traşı oldum
 3. istamboul

  Netflix Türkiye

  Merhaba sayın axedice; Ben bu yazıyı yazarken sarhoştum ve yine sarhoşum. Yapmış olabileceğim hatalardan dolayı özür dilerim. Sade bir Türkçe kullanımını tercih etmemin sebebi oluşturduğum diyalektiğin ve seçtiğim kelimelerin bazılarının insanların yarattığı politikaları bir ondan ona kapsayan bir küme gibi söylemeye çalıştığım için olabilir. Lord Bryon'un bir sözü vardır "bir damla mürekkep bir milyon insanın düşüncesini değiştirebilir" diye. Haydi ben netflix döneminden bahsetmek istemiyorum. Türkiye'de larousse, hachette ve britannica gibi ansiklopedilerinin çevrimi için rockfeller ailesi demirören gibi medya gruplarına bağış yaptığını biliyor muydunuz? ingilizce ve fransızca ansiklopediler çevriliyor emperyalist ve antimarksizm var üstüne peki rusça büyük sovyet ansiklopedisinin ve alman brockhaus ansiklopedisi neden türkçe diline çevrilmemiştir. çünkü bu ansiklopedilerde antiemperyalizm var. örnek büyük sovyet ansiklopedisini ben incelemiştim bir tam sayfada Marx'ın fotoğrafı var ve ona tapıyorlar. Britannica 1957 basım chicago basım elimde vardı onda ise marx'ın biyografisi anlatılırken babasının yahudi bir hukukçu olduğu ve tamamen palavracı olduğuyla ilgili yazılar var. Türkiye'nin emperyalizm etkisi altında olduğunu düşünürseniz, netflix de emperyal bir yapılanma olduğuna için tarihle ilişkisini bu nedenle kurmuştum. Sadece bu ansiklopedilerden yaptığım bir analiz. Diğer birçok yazar ve edebi eserleride kapsadığını varsayarsanız ilgili dönemlerde eserler toplumda işleviyle kullanılmıştır. Çok teşekkür ederim. Saygılarımla.
 4. istamboul

  Herkese merhaba

  Hoş buldum. Çok teşekkür ederim.
 5. istamboul

  Herkese merhaba

  https://www.legifrance.gouv.fr/jorf/id/JORFTEXT000019509867 La Commission d'enrichissement de la langue française est indifférente aux deux graphies : « Recommandation concernant les noms d'États, d'habitants, de capitales, de sièges diplomatiques ou consulaires » [archive], Journal officiel de la République française, 24 septembre 2008. Turquie (la). la République de Turquie. Turc, Turque. Ankara. Istamboul ou Istanbul.
 6. istamboul

  Netflix Türkiye

  Yani insanın olduğu her yerde tahsil edilen bilginin etkilerinin ne olduğu tam kesin bir şekilde saptanamasada bazı karar verdirici mekanizmalara ve terimlere yaklaşımında istatistiki olarak insan düşüncesinde değişimlerin yaşanması mümkün demek ve bu istatisliklerde bazı olasılıkların bu şekilde hesaplanması mümkün olabiliyor. Bunlar ise otoriterlerin elinde. Dünya'da ihtilaller olurken matbaalar yaygınlanmıştı.
 7. istamboul

  lichess.org - Super satranc sitesi

  Daha once FICS kullandınız mı efendim?
 8. istamboul

  Herkese merhaba

  Merhaba; Istanbul o bin Istamboul (in turc İstanbul) ch'est eul pus grande ville éd la Turquie. Ch'est auchi l'eune des pus grandes mégapoles du monne. Fransızcada eski zamanda Istanbul yazım şekli Istamboul şeklindeymiş. Aslında bu nedenle bu şekilde yazmıştım.
 9. istamboul

  Proje Günlüğü

  Kod içinde string manipülasyonu sonrasında yapacağınız aritmetik işlemlerde sonuç olarak aldığınız bir veriyi bir dizi veya liste içerisine koyabilirsiniz append() veyahut insert() gibi fonksiyonları kullanarak. Python çok esnek bir dil olduğu için dilediğiniz paradigmaları kolay ve kısa bir süre içinde yaratabilirsiniz.
 10. istamboul

  Herkese merhaba

  Merhaba; Ben istamboul ve herkese hürmetlerimi sunuyorum. Aranızda olmak benim için büyük bir şereftir. Saygılarımla

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...