Jump to content

Limbiq

Yeni üye
 • Mesaj sayısı

  8
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Limbiq

  Türkiye'den yurt dışına remote çalışmak

  bide developer değil consultant yazıyor sözleşmede bu sıkıntı çıkar mı vergi indiriminde.
 2. Limbiq

  Türkiye'den yurt dışına remote çalışmak

  Devletin yurtdışına yazılım yapanlar için verdiği %50 vergi istisnası var. Bana gönderilen sözleşmede assistance geçtiği için bundan yararlanamam dendi. Şirkete değişiklik yapılması için yazıcam. Nasıl yazılması gerekiyor? "provide software services" yazması yeterli mi? yoksa farklı bir ifade şekli var mı? bu indirimden yararlanmak için.
 3. Limbiq

  Türkiye'den yurt dışına remote çalışmak

  bana linkedn dan ulaştılar, contractor dışında türkiyede paravan çalışan şirketler var o şirketin çalışanı olarak gözüküyorsun ama işi asıl sirkete yapıyorsun. ama bunun için yabancı şirketin türkiye 1'den fazla çalışanı olcakki o topa girsin. Açıkçası contractor olmak daha mantıklı. Doğu avrupada developer çalıştıran danışmanlık firmaları var. Avrupaya ve amerikaya iş yapıyorlar ama uzaktan ukraynalı polonyalı vs. çalıştırıyorlar. Senin alanında danışman çalıştıran bu tip firmaları linkedn bulup iletişime geçebilirsin. Kendi şirketinle bu firmalara contractor olup onlar üzerinden çalışıyorsun. Direk kendin şirketin üzerinden müşterilere yazdığın zaman çok zor bir aracı/tanıdık olmadan. Onun için microsoft mvp falan olman lazım. Birde genel olarak yeni teknolojileri biliyor olmana çok önem veriyorlar.
 4. Selamlar, Yurtdışında bir yazılım firmasından contractor olarak çalışmak için teklif aldım. Kendi şahıs şirketimi kurup bu firmaya fatura kesicem. Bu şekilde çalışma tecrübesi olan var mı? Vergide %50 indirim var yazılmış doğru mu? Vergi ve sgk dışında extra masraf oluyor mu? Norveç/İskandinav firmalarıyla çalışan var mı? çalışma kültürleri nasıldır
 5. Limbiq

  The Wheel of Time - Amazon

  Kitap değişikliklerini görmezden gelsen bile diziden genel olarak kalitesizlik akıyor. Pacing, oyuncu seçimleri, oyunculuk, karakter gelişimi, world building, efektler, kostüm ve mekanlar.. her konuda kötü. Lotr'u keşke başka bir firma çekseydi. Senarist kitapları okumamış o belli bari sektörü takip etseymişte aynı hataları yapmasaymış.
 6. Limbiq

  2k - 4k monitor tavsiyesi

  İş için sadece kod ve ofis ise hassas renk gerektiren tasarım vs. yapmayacaksan tn mantıklı ama aynı monitorle oyun, film vs izlenecekse ips iyidir. sadece moba oynuyorsa sorun çıkcağını sanmıyorum ama 1080p den 2k ya geçerken fps baya düşecek donanım kurtarır mı onun da hesaplamak lazım. lg nin renk hassasiyeti dışında aynı özelliklere sahip LG 27GL83A-B monitörü var gl850 ile beraber çıktılar. gl850 renklerini kalibre edince daha iyi olsada 83a fiyat/performans olarak pratik günlük kullanım için daha iyi, 100$ daha ucuz(türkiyede stok sıkıntısı var) eğer masanda yer varsa aynı fiyata 2 tane 1080p almak daha mantıklı olabilir. ama tek monitorde herseyi yapayim diyorsan şuanda lg'nin senin yazdığın ve 83a modelleri en mantıklı tercih. Ofiste 2 tane 1080p + laptop kullanıyorum. evde 1 tane 4k + laptop kullanıyorum. net bir şekilde ofisteki setup daha verimli. Evet tek ekranda daha fazla kod görebiliyorsun, pencereleri aynı ekranda tutabilirsin ama çift ekran kullanıp 1 ekranda browser falan diğer ekranda IDE yi sürekli açık görmek daha iyi. bana kalırsa çalışırken çift ekran>yüksek çözünürlüklü tek ekran. karanlıkta çalışıyorsan ips sıkıntı çıkarabilir. ips panellerin backlight bleeding diye bir sıkıntıları var rahatsız edebiliyor.(her ips te var az yada çok panelin eksisi) şu site filtrelemek için çok güzel: https://www.displayninja.com/gaming-monitor-list/
 7. Limbiq

  Abi forum bozuk ya.

  Kapadım tarayıcıyı yeniden değiştirdim değişiklik yok. Daha önceden de adblocker ile kullanıyordum yeni başladı bu.
 8. Limbiq

  Abi forum bozuk ya.

  topic mesajları ekranın yarısında çıkıyor

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...