Jump to content

SARBAY

=o=
 • Mesaj sayısı

  97
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

SARBAY hakkında

 • Rütbe
  SARBAY

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. SARBAY

  Ivır zıvır satış var,

  Alım satım işleri mi yapıyorsunuz ? Yani merak ettim neden aynı telefondan bir tane daha sattıktan sonra yenisi alınır ki 🤷🏻‍♂️
 2. SARBAY

  Ivır zıvır satış var,

  Telefon duruyorsa ben düşünebilirim aslında.
 3. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Çok güzel bir çanta, yapan kişi bu işin gerçek sanatkarı olmalı. Fiyatını az çok tahmin edebiliyorum ama kıymeti bilinir ve düzgün şekilde bakılırsa 3 kuşak boyunca kullanılabilir. 1 İnsan ömrü bunu eskitmeye yetmez 🙂
 4. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Merhaba, uzun süredir foruma giriş yapamadım kusura bakmayın... İnstagram'dan veya orada iletişim kısmında yer alan numaramdan bana daha hızlı ulaşabilirsiniz.
 5. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Eyvallah çok teşekkür ederim. Bende her ne kadar çok içerik olmasa da İnstagram hesabımı paylaşayım en azından, hatta ilk mesaj editlense keşke oraya de eklerdim ama neyse.
 6. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Merhaba, deri tedariği konusunda bayağı zorluk yaşıyordum ama bir ayakkabıcıdan yaklaşık 1000 desi civarı farklı renklerde 2mm vaketa aldım bulunduğum şehir için uygun sayılabilecek bir rakama. Dediğiniz gibi bitkisel tabaklanmış deriler hem sağlıklı olması hemde zamanla görünüm açısından güzelleştiğinden herkesin tercihi oluyor. Teklifiniz için çok teşekkür ederim, gerçekten çöpe gidiyorsa siz herhangi bir şekilde değerlendiremiyorsanız ben alıp kullanabilirim tabii ki, çokta mutlu olurum.Antik deri özellikle de kahverengi antik deri en arayıpta bulamadığım ürün... Ama karşılıksız alamam, yaptıklarım arasından sizin karar vereceğiniz bir ürünü bende size hediye etmek isterim. Yaptığım ürünler veya modeller oturunca Etsy'de şansımı deneyeceğim. Kesinlikle Ülkemizdekinden çok daha büyük bir pazar payı olduğunu düşünüyorum "Handmade" ürünlerin yurtdışında.
 7. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Teşekkür ederim, gayet küçük ve kullanışlı duruyor, yazdım bunu da bir kenara.
 8. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Bu tarzda yapabilirim evet, ama bu cüzdan üzerindeki kazıma işlemi lazer kazıma ile yapılıyor. Hakiki deri yandığında çıkan koku kötü olduğu için lazer kazıma yapanlar ile anlaşamadım. Ya kendim bir Lazer engraver alacağım bu iş için yada cihazı olan yeni yerler bulmaya devam edeceğim. Bulursam eğer Burada açıklarım ve örnekleri paylaşırım.
 9. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Press için çok araştırma yaptım, ama her ne kadar kalıp işin içine girince kusursuzluğa daha da yaklaşılsa da, şuan için %100 el yapımı olarak devam etmek istiyorum. Yoksa çok iyi ürünler var (Örnek) Ama ev/küçük atölye kullanımı için yani bir nevii "hobi" kullanıcıları için olanlar değil de endüstriyel tarzda ürünler bulunabiliyor Türkiyede maalesef. Maaliyete gelecek olursak yukarıdaki örnekteki değil ama 4 tonluk bir Handpress var mesela, yurtdışında bu tür işleri yapanların gözdesi ve 1500$ civarı... Fiyatı güncel kur'u göz önünde bulundurursak %100 el emeği olarak devam etmeye beni iten ana etmen değil tabii ki 🙂 4Ton Handpress
 10. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Tam olarak işte bu dedim okurken, tam olarak böyle anlatılabilirdi... Bayağı uzun ve bilgilendirici bir mesaj yazmıştım ama bir anda chrome kendini kapattı ve yazdıklarım kaybolmuş şekilde açıldı... Detaylı şekilde kendi kullandığım derilerin özelliklerini vs de söylemiştim. Buraya ilk eklediklerim arasında aslında karışık olmakla beraber ağırlıklı Vegtan veya Half Vegtan kullanıyorum. Chrome Tanned deriler de var açıkçası, hepsinin kendi açısından veya muhteviyatı bakımından avantajları ve dezavantajları var. Plastik şişe/cam Şişe olayı gibi biraz bu konu. Hangisinin daha sağlıklı olduğu ortada ama en yaygın olanı diğer türler.
 11. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Herkese merhaba, Özel mesajdan sipariş verenler olmuştu, ben foruma uzun bir süredir giremedim arayüz değişmiş herşey değişmiş... Birtakım sorunlar yaşadım özel hayatımda,mesajlarına cevap veremediğim kişilerden özür dilerim... Cüzdan isteyenler olmuştu, katlanır dikişsiz sadece çıtçıtların olduğu bir cüzdan isteyen kişi vardı, birkaç ay oldu nick'ini hatırlayamıyorum ama mesajımı görüp bana yeniden ulaşırsanız size yaptığım kartlık hazır ve kenarda öylece bekliyor.
 12. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Çok güzel ve değişik ürünleri var, doğru bir yoldan ilerlemiş umarım bende doğru yoldan ilerleyebilirim... Tavsiye için ve bu hesabı görmemi sağladığınız için çok teşekkür ederim :)
 13. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  İnstagram açmak için tool setimi tamamen tamamlamayı ve kalite açısından tam anlamıyla kusursuz parçalar yapmayı bekliyorum, yoksa ilk baştan bu yana instagram açma fikrim var. Ama instagramda yine o çok takipçili hesaplardan mizah sayfalarına verilen reklamları aşırı samimiyetsiz buluyorum ne yalan söyleyeyim... Gerçekten istediğim görselliğe ulaşabilirsem zaman içersinde kendi logomu tasarlayıp sade ve güzel bir site de kuracağım. Atölye ve depo olarak kullanabileceğim alan da mevcut. Ama çıkmaza girdiğim nokta şu ki; Şuan kararsız kalıyorum... Bütün bunlar hobi olarak ufak ufak devam mı etmeli yoksa işim haline mi gelmeli diye. Halihazırda da bir bakıma sevdiğim bir işi yapıyorum, bu hobi daha da fazla sevdiğim bir uğraş ama işim haline gelirse maddi kaygı olaya dahil olursa hâlâ sevmeye devam eder miyim orasını bilemiyorum... Buradaki tavsiyeler, öneriler ve eleştriler bana farkındalık kattı daha da fazla özenerek yapacağım artık(Samurai olayı özellikle aydınlatma yaşattı bana)
 14. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  Bu gayet basit ve güzelmiş. Siz bundan istiyorsanız yapayım para mevzu değil yaptığımda fotoğraflarını yüklerim beğenirseniz gönderirim size.
 15. SARBAY

  Hakiki Deriden Kendi Üretimim Ürünler

  13 ile 3 neredeyse aynı deri, 2 aydan bu yana bu deriden bekliyorum ama getiremiyorlar. Hatay ve Gaziantep'te tabakhaneler varmış, oraya gidip direkt olarak tabakhabeden deri almayı deneyeceğim ilerleyen zamanlarda. Beğenilen ve sürekliliği olan ürünler ortaya çıkartmak için ana ihtiyaç maddesi :)
×
×
 • Yeni Oluştur...