Jump to content

Selamisahin

=o=
 • Mesaj sayısı

  1.493
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Selamisahin tarafından gönderilen her şey

 1. Selamisahin

  Topla v0.8 [10mayis12]

  5700 ve 5700xt f/p olarak basıyor rtxlere falan. 1440p için yeter rahatça.
 2. Selamisahin

  Path of Exile #3

  Ben de bi' gaza geldim 3 sezon sonra. Yeni poison skillerinden birini denicem sanırım. Yanına da yukarıdaki yeni support gem.
 3. Selamisahin

  AMD Zen2 İşlemciler

  bütçene göre 3600, 3600x ya da 3700x'ten birini al, uzun süre unut işlemci derdini gibi duruyor. bu sonbaharda yeni bir pc toplayasım vardı. ekran kartını da 5700'lerden birini alırım sanırım. <3 amd.
 4. Selamisahin

  Apex Legends (Respawn/EA/Battle Royale)

  Solo kesinlikle gelmeli oyuna. Rank sistemini getirmeleri de iyi. Season 2'de oynamadım. µh kötü demiş ama bilmiyorum. Oyun zevkli, akıyor gidiyor. Amacını karşılıyor. Ancak bana göre belirli levellerde ufak tefek perkler açılmalı. Oyuncu perkleri gibi. Oyunda lvl269874 olmanın hiç bir amacı yok. Ne bileyim lvl20'de mesela 3 seçenek çıkar %5 speed, %5 damage ve %5 reduce damage taken gibi. Oyuncu birini seçer. Lvl40'ta bir tane daha çıkar, lvl60, 80 diye gidebilir. Hangi karakterle oynarsan oyna seçtiğin pasif şeyler çalışır olur vs...
 5. Selamisahin

  Apex Legends (Respawn/EA/Battle Royale)

  bayağıdır ilgimi kaybetmişti ama haritadaki yenilikler ve rank sistemi için dalarım tekrar buna. 👍
 6. Selamisahin

  Umbra

  Üstte yazdığım gibi. Berbat oldu oyun. 2 sene ara ara girdim çıktım alphasına. Çok umut vericiydi. Devler, neyin gazına geldilerse artık ağzını burnunu kırdılar oyunun. Kuş gibi kaldı. Tavsiye etmem şu an için. Çıkınca bakarız. :)
 7. Selamisahin

  The Witcher 3: Wild Hunt #2

  Geleneksel Viçır Üç övme şenliklerinden eksik kalmayalım. Ama şu müzik; 20 sene geçse unutulmayacaklardan biridir oyunda. Zincir görevin kendi hikayesinin önüne bile geçmiştir bence. Cadıların peşinde tam bir tedirginlik hali, muazzam bir uyum. Eline taş değmesin Gerald.
 8. Selamisahin

  Grim dawn

  Valla oynadığım bir set değil. Ama şöyle bir baktım biraz; Soldier+Oathkeeper---> Counter Strike (Retaliation) temelli yapardım buildi. Main skill olarak Righteous Fervor (tüm pasifleri full) kullanırdım. Tabii diğer kalan boş item slotlarını da ona göre ayarlamak lazım. Eye of Reckoning için ben de bir ara (exp. ilk çıktığında) bakmıştım acid/poison oluyor mu diye. Bir kaç şey vardı ama tam anlamıyla bir build ve itemlar çıkmıyordu düzgün diye hatırlıyorum. Gene de pek emin olamadım şimdi.
 9. Selamisahin

  Grim dawn

  Elemental damage temelli oynuyorsan, mümkün mertebe tüm damageleri kullandığın hasar tipine göre değiştir. Yani fire oynuyorsan phsycal to fire, skillerine göre cold to fire, acid to fire vs... çevirmek en önemlisi. Yoksa tooltip'te gözüken 1900 dps senin fire damage'ine direkt etkisi olmaz. +%x fire, burn vs. daha mantıklı bu durumda.
 10. Selamisahin

  Grim dawn

  GDStash'e falan bulaşmamanızı tavsiye ediyorum. Oyunun tüm amacını/eğlencesini yerle bir ediyor. 🙂
 11. Selamisahin

  Apex Legends (Respawn/EA/Battle Royale)

  dün gece gene üç beş kafa dağıtayım diye oynuyorum. ben öyle aman aman bir oyuncu değilim. sadece eğlenceme bakıyorum, elimden geldiğince de oyunda iyi olmaya çalışıyorum. yani amacım 1248944 kill almak falan değil, zaten yapamam. beceremem. neyse, dün geceye döneyim; bir çocuğa denk geldim random bizim takımda. ben böyle bir şey görmedim. kusursuz bir oyunculuk. belki bundan da iyileri vardır, bilemem, nefis oynuyor. yani bu çocuk apex oynuyorsa ben bambaşka bir şey oynuyorum. nasıl bir el, göz koordinasyonudur? hayretler içinde kaldım. sonra biraz konuştuk, twitch'den de yayınlıyorum falan dedi. videoyu buldum. spoiler vermemek için sadece seyredin diyorum. (dandique isimli olan benim 🙂 `2:46:22`'den itibaren başlatın. o maçı sonuna kadar izleyin bi 10-15 dakika. efsane. https://www.twitch.tv/videos/411083810 iyi seyirler.
 12. Selamisahin

  Şöyle bir site var mı?

  Fotoğraflar bir yerde yayımlanmayacak. Sadece biz (4 kişi) jüri, oylamayı daha rahat yapabilelim diye arıyorum böyle bir şey. Olay şu: Biz bir yarışma/kampanya yapacağız. Şartlara uygun fotoğrafları insanlar belirlediğimiz hashtaglerle kendi instagramlarına koyacaklar. Böylelikle kendi istekleri ile yarışmaya katılacaklar. Biz de yarışmaya katılan bu fotoğraflardan en beğenilen 10 tanesini seçip hediyelerini vereceğiz. Bu kadar. Böyle bir siteyi 200+ fotoğrafı kolayca puanlayabilelim diye arıyorum. Bizden (jüri) başka kimse görmeyecek. Yoksa manuel olarak kendi aramızda puanlayıp geçicez :)
 13. Selamisahin

  Şöyle bir site var mı?

  Şöyle ki; Şimdi biz ufak bir sosyal medya (ağırlıklı instagram) yarışması yapacağız. Kendi içimizde de bi jüri oluşturduk. Amacımız paylaşılan fotoğrafları jüri olarak online (sadece jüri görecek burayı) değerlendirmek. Aradığım şey ise; elimdeki fotoğrafları (sallıyorum 200 tane) bir online oylama sitesine yükleyeyim. Fotoğrafları jüri olarak biz kapalı şekilde tek tek puanlama yapabilelim. Yani 1 nolu fotonun altına 1-10 arası radio button ya da seçenek olacak. Jüridekiler birbirlerinden bağımsız oraya girip fotoyu oylayacaklar. Sonra diğer foto, diğer foto... diye gidecek. En sonunda da sonuçları göreceğiz elbette 🙂 Birkaç online poll sitesine baktım ama tam olarak böyle bir şey bulamadım. İlla free olsun demiyorum, ücretli de olabilir (premium vs...) Teşekkürler.
 14. Selamisahin

  Umbra

  Oyun betaya girdi ve inanıılmaz kötüleşti. Pasif skill olayını baştan bir daha yapmışlar. Defansif kısmı komple kaldırmışlar ve kalan herşeyi kuşa çevirmişler. Hiçbir ilginçliği kalmamış pasif skilllerin. Alphasının betasından yüz kere daha iyi olduğu bir oyun oldu kaldı. Sadece pasif skiller değil, aktif skiller ve gamplay de batmış durumda. Aslında hepsini tek ek yazmayayım. Baştan aşağı (grafikler, animasyonlar, skiller, pasifler, itemlar vs...) fail oldu oyun şu an. Açıkçası bekliyordum bu bu oyunu. İki sene falan önce "a-rpg olsun da canımı yesin" diyerek almıştım. Alpha malpha ara ara oynardım. Geçenlerde betaya geçti. Yani benim gibi önceden satın alanlara hatırlatayım durumu, merak eden de varsa uzak dursun şimdilik. Release de nasıl olur bilemem ama bokum gibi şu an. Release de gene 1-2 seneden önce olmaz. Halbuki önceden güzel çalışıyordu devler. Ne oldu da oyunu saçmasapan hale getirdiler bilmiyorum. Umarım yanılırım da düzelir. Güzel bir projeydi.
 15. Selamisahin

  Disco Elysium - A Detective RPG

  nefis gözüküyor. ama benim kafamda yıllardır olan bir oyun konseptine çok benziyor. buna biraz üzüldüm 🙂 bahsettikleri gibi karmaşık karakter yapısını düzgün sunarlarsa tadından yenmeyecek gibi olur. art direksiyon falan da nefis. renk paleti, kaplamalar, bazı mekan ve eşya tasarımları bana sanitarium'u hatırlattı fena halde. tabii onun 2019 versiyonu.
 16. Selamisahin

  Grim dawn

  Dün gece çok oynayamadım. İş güç, anca bir saat kadar baktım. Yeni mekanlar, yeni düşmanlar, yeni yaratıklar vs. gayet güzel. Oyuna x64 desteği de geldi. Bir kaç gün önce melee ve ranged animasyonlarına da bir ayar çektiler. Gördüğüm kadarıyla yeni expansion bir önceki kadar büyük değil. Hatta ona kıyasla kısa kalıyor. Tabii daha gizli yerleri vs. görmedim. Bakalım. Exp son boss'u çok zor diye okudum bi' yerde. Ay hadi işalla diyoruz :) Level cap yükseltilmedi. Bu da doğal olarak devam eden karakterlerimiz için zorlu bir oyun sunmuyor. Benim zaten crucible 170 yapan karakterim level yükselmediği için yeni düşmanlara da vuravur gidiyor. Keşke leveli 110'a falan çıkarsalardı. Biraz challenge olurdu. Devotion shrinelar var yeni ama zaten 55 puan devotion alan oyuncuya bir katkısı yok. Bunun da level capi yükseltilmediğinden yeni devotion shrinelar anlamlı değil. Yeni oyuncular için olabilir. Shattred Realm denilen yeni endgame sistemini de denedim kısaca. Diyablo üç'ün nephalem rift mantığında. Belli bir sürede haritayı temizleyip random başka bir haritaya gidiyorsun. Böyle devam ediyor. D3 gibi maplerden loot düşmüyor. Bu da kendi mekanikleri crucible'dan devam ediyor. Öldünüz ya da yeter dediniz anda mapten çıkınca ödüllerin olduğu alana geçip hazine sandıklarını açıyoruz. Lootumuzu buradan alıyoruz. Tabii ne kadar derine inersek ödüller de aynı oranda kalite ve sayı bakımından artıyor. Genel olarak oyun hala süper devam ediyor. Yeni expansion da aynen devam. Hiç çizgiyi bozmadan, hatta bayağı üstüne koyarak.
 17. Selamisahin

  Path of Exile #3

  ehehhe haklısın ama sadece yeni sisteme göre söyledim. delve güzeldi; dibe gittikçe heyecanı artıyordu. sendika bence nefisti. safehouslar vs. heyecan hep yüksekti. bunda pek heyecan duymadım. evet az yaptım lvl20'ye kadar ama ne bileyim. elim gitmiyor da oynamaya. yoksa bunlar dışında gene git map yap, yok shaper, elder zaten aynı 😄
 18. Selamisahin

  Path of Exile #3

  Level 20 yaptım bıraktım ilk gün. Bariz kötü lig. Sendika'nın akıcılığı yok bunda. Gelecek lige kadar da oynamam sanırım.
 19. Selamisahin

  Beşiktaş 2018-2019 Sezonu Genel Tartışma

  Çok kötü her şey. Takım, yönetim, hoca. Hoca zaten gitmeliydi de çoktan. Neyse...
 20. Selamisahin

  Apex Legends (Respawn/EA/Battle Royale)

  Gene son 2 squad kaldık, attı oyundan. Şunu bi çözemediler ya.
 21. Selamisahin

  Grim dawn

  @tunch endgame'de diğer arpgler gibi random map vs. gibi şeyler burada yok. Multiplayer hiç oynamadım ama oyun o konuda da oldschool takılıyor. single ya da party birbirinden hiç bir farkı yok. Ne loot, ne exp... Ha nedir? Party ile daha çok npc öldürüp daha çok loot droplayabilirsin. Endgame'de random map, rift (diablo 3, path of exile vs.) gibi şeyler yok. Farklı şeyler var. Oyunda challenge dungeon denilen özel bir key ile girilen bazı zorlu dungeonlar mevcut farm için kullanılan. Ayrıca crucible denilen bir sistem var: Dalga dalga düşman ataklarına karşı savaşıyorsun. Burada kendince bir self ego tatmini çıkarabilirsin. Ne kadar çok wave'e dayanırsan lootun ve exp.'in o kadar iyi oluyor. Basit bir leaderboard olayı da mevcut kendince. Yeni expansion'da da shattered realm diye bir yeni endgame sistem gelecek. Bunun bayağı zorlu olacağı söylendi, bekliyoruz. Bunlar dışında yeni expansion 27 Mart'ta çıkıyor. 15 dölar olarak açıklandı ancak steam hala fiyat girmedi. TL olarak ne kadar olacak bilmiyorum ama benim tahminim 39 tl gibi bir şey olur. Yeni exp'da Oathkeeper isimli yeni bir classımız daha olacak. Shield bonuslu bir sınıf. Sword and board severleri tatmin eder herhalde. Ashes of Malmouth'da olduğu gibi expansion hayvan gibi büyük. Yapımcıların tavrını seviyorum. Expansion deyince adam gibi içerik veriyorlar. DLC değil. Ayrıca 50 tane yeni movement skill ekleniyor oyuna. Rune tarzı şeylerle de bu skillere ulaşabileceğiz. Elbette deli gibi yeni item olacak oyunda. 2 yeni faction ile de tanışacağız. Oyun bu şekilde expansion çıkarmaya devam ederse ultra gigantik bi haritaya sahip olur :)
 22. Selamisahin

  19 yasindaki kizim handan bugun vefat etti

  Başın sağolsun. Üzücü bir durum ama 19 sene bir kedi için çok çok iyi bir zaman. Umarım benimkilerin de yaşları kızın gibi uzun olur.
 23. Selamisahin

  origin tagler

  Dandique
 24. Selamisahin

  İkinci kediyi sahiplenmek

  Konuya bayağı geç dahil oluyorum ama eğer eve kedi almaya karar verdiyseniz bence olması gereken sayı: İki. Ne tek kedi, ne de ikiden fazla. İki. Ha bizim dört kedimiz var evde. Hiç biri yenisi geldiğinde sorun çıkartmadı. Ufak tefek huysuzluklar vs. oldu zaman zaman elbette ama hepsi minnoş, hepsi tontoş. Dört kedi çok zor -tavsiye etmem-, belki biraz şans, hepsi şu an birbirinin üstünde yatıp, yalaşıyorlar.
 25. Selamisahin

  Bilgisayar ve kitabı yasaklayan kahveci

  Uzun süre art arda Kropka deyince otomatik Korpka oluyor. Haklı adamlar :p
×
×
 • Yeni Oluştur...