Jump to content

Tyrion

=o=
 • Mesaj sayısı

  711
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Mesaj tarafından Tyrion paylaşıldı


 1. 6 aydır Turknet kullanıyorum, TTnet'den geçiş yapmıştım. Şimdiye kadar kısa süreli 1-2 altyapı arızaları dışında büyük sıkıntı yaşamadım. Pandemi sürecinde 2.5 ay Geforce Now kullandım onda da bi sıkıntı çıkarmadı. Ama tabi biraz da şans bazı kullananlarda isyan ediyor. Ama tabi taahhüt olmaması avantaj. He bide bi zamanlar 1ay deneme vardı ücretsiz ona da bakabilirsin.


 2. işçi işveren arasında bişey yaşanmış, işçi daha yüksek maaşa veya daha iyi şartlara başka işverenle çalışmaya gitmiş, adamın arkasından ne hainliği nede paragözlüğü kalmış. Adamları bir şeklide gönderen veya gitmesine sebep olan büyük başkan seçimden bir gün önce 20 yılda vermediği 150m TL "gel ali bey verelim" demesine rağmen seçim bitmiş 2 senedir adamın telefonlarına bile çıkmıyor. Ki bunu yapan adam "Gerekirse FB'nin kapısında bekçi bile olurum" diyen biri. Sonra kulübü 400m Avro ile başbaşa bırakıp köşesine çekiliyor. Gökhan Caner vs.vs. herkes hain kendisi kahraman yersen..


 3. Hiç bir FB'li yoktur ki "çok iyi yönetiliyoruz, finansal olarak süperiz" desin. Zaten iki sendedir bok gibi sezon geçmesine rağmen %20  ve %30 bütçe zaten düşmüş. Ufak ufak bişeyler oluyor. Birden bütçeyi yarısından bile daha aza indirmeyi istemek biraz abartı yani.3 takm GS,BJK,TS BB anlaşma imzaladı hepsi aynı şartlarda aynı nakdi yardımı(250m TL) aldılar. Ya bi kere bunu kabul etmek bile saflık. GS ile TS nin veya BJK ile TS nin borcu aynı mı ki hepsine aynı nakdi veriyorsun? BJK 10 yıllık yayın gelirini 250m TL /10 yıllığı 25M TL (3m Avro diyelim) için mi kabul etti ? + kombine, iddia vs. .vs gelirlerine gelen temlikleri saymıyorum  bile. Nerden tutsan elde kalıyor anlık nakit ihtiyacı için yazık ettiler kulüplere.


 4. FB'nin isyanı bu son dediğine aslında, 2019 Eylül'ünde bu harcama limitleri denen mevzu yürülüğe giriyor. Ne tesadüftür BB anlaşması yapılan seneye denk geliyor. Daha 6 ay önce FB'ye 55m Avro bütçe çıkaran sicil kurulu şimdi 22,7 ile devam edeceksin diyor. Ama o 6 ayda eldeki sözleşmelerden  çıkıp bütçeyi nasıl %110 aşağı çekebilir onu düşünmemişler banane bi şekilde yap demeye ya da "gel paşa paşa sende imzala kardeşim" demeye getirmişler. 

  Bu arada sinirden GS niye bu kadar yükse diyen diğer taraftarla sanıyorki GS ye kıyak yapıldı, ama düşünmüyorlar ki bu şekilde devam ederse bu bütçe onları BJK+FB+TS içne düştüğü durumdan bile beter konuma sokacak. BB anlaşmasıyla geçe sene + bu sene anlaşanların ana para ödemesi yok fakat ondan sonra ki 3 sene sıkıntı var.

  2021-2022 'de  165m TL. 

  2022-2023 'de  330m TL 

  2023-2024 'de  990M TL lik ödemeler var ve bu rakamlar bütçe hesaplamalarından eksilecek.  

  Bu paraların ödenemebilme ihitmali yok. Geçen sezon Koç  nasılsa ödeyemecekler gelin baştan doğru bir şekilde yapılandıralım demişti ama o zaman " Ben devletimin bana sunduğu yapılandırmadan memnunum" diyen başkanlar vardı. Esas fırtına seneye kopacak, FB'ye Cinnnnaah diyenler önümüzde ki sezonlar kredi ana para+ fazileri ödemeye başlayınca ne diyecekler. 

  Ben başkanın yerind olsam. hazır bomba TFF'nin hatta hükümetin bile üzerine atma konumuna gelmişken. akp'nin taktiği uygular hedef gösterip aradan sıyrılır öyle orta halli düşmeyecek bi takım kurarım Ferdi Ömer Faruk vs. oyatırım. Bide  "Bu anlaşmayı imzalamak FB'ye İHANETTİR diye bide gazlarım. zaten bu 1 sene götürür bizim taraftarı da sdfsdf. Sonra ki sene zaten o BB seve seve revize edilecek.


 5. 3 saat önce, Fistan dedi ki:

  , hükümet gelirleri bunu dengeler tabi ama nereye kadar göreceğiz. 

   kendin yazmışsın zaten ??

  Sanki hükümet kendi cebinden yediriyor da nereye kadar dayanacaklar falan demişsin lol. Ts geçen sene -50m açıktan kurtarmış bu hükümet Göksel'e mi kıyak yapmayacaklar? Ayrıca Kurulduklarından beri gişe gelirleri zaten yoktu belediye çalısanlarına falan beleş kombine veriyorlardı. Sonuçta iddia ve yayın gelirleri zaten fena değil. birde bu sene şampiyon olurlarsa o pay artacak. CL gidip 40-45m almaları da cabası. Şu an bile Uefa'dan gelen para bile 8,5m avro. Eskaza kupada finale bile çıkabilirler. Kopenhag 1-0 yendiler , elenmezlerse ve şanslı kurayla pandemi desteğiyle 2 90 dakikada Uefa Finali  görebilirler. Bütün hepsi bir kenara 4 büyüklerin hepsi Bankalar birliğiyle anlaşmasına rağmen bunlar daha o topa bile girmedi,yani böyle bi yedek akçeleri de var.

  https://www.ibfk.com.tr/grafikler-ve-tablolar/ 

  Sponsorları da yukarıda gözüküyor.İBB etki edebileceği bir firma var mı orada? 

  Ha keşke yok olup gitsinler bende isterim de, ibb el değişti Başakşehir patladı baya boş iddia.

   


 6. Şu "İBB el değişti Başakşehir 3 vakte patlar" argümanıda baya saçma ya, sponsor firmaların tamamı zaten hükümet destekli veya THY gibi İBB denetiminde olmayan firmalar. Tam olarak İmamson ne yapacak da, Başakşehir'in fişini çekecek finansal olarak biri açıklasa da öğrensek?. Ama "İBB'den ihale alan firmalar artık alamayacak böylece artık sponsor alamayacaklar" argümanı bi zahmet olmasın lütfen. Kıçı kırık mahalle inşaat firmalarına bile rüzgar enerjisi tribünü inşaatı paslanan firmalar varken Başakşehir sallaya sallaya bulur. He 3 vakte kadar 150-200 teklif gelir Katar'dan falan o zaman 3 paraya alan Göksel zaten iteler gider. 


 7. Kulübün ekonomik olarak götünde ayı bağırıyor, Gökhan Gönül'den büyük fedakarlık 1+1 yaptı diye anlaşma yapılacak haberleri çıkıyor, Caner'le uzatalım mı falan vs.vs. , bu adamların ölüsü yıllık 1,5m alır iyi/kötü oynuyor olması ayrı konu. geri dönüşümü de yok direk 2 sene sonra çöp. Kimi oynatıp parlatıp satacaksın da para kazanacaksın? Bankalar birliği ile imzalandı 2021 sonu aman yarabbbiiii. Artık ya Katar'a yada Rus'a gider yada Ethem Sancak'a falan kitlerler sdf.

  Hunter hocamda kusura bakmasın ağır kaşındı, maddi ve kulüp yapısı olarak neredesye eksiksiz sıfır taraftar baskısından direk buraya , üstelik Orhan AK gibi kör göze parmak hatasıda cabası. bide Sevilla'yı reddettim diyor. Ya harbi Bjk delisi ya da ciddi psikolojik deliymiş.


 8. Malum Diablo 4 gazladı milleti, bizim yeğende gaza gelmiş "dayı bana D3 al,D4 çıkana kadar barbarrr oynıcammm"diye bi yapıştı. Wow oynadığım zamanlarda gaza gelip vanilla almışlığım var, onu vereyim diyorum ama üzerine 2-3 exp, gelmiş anladığım kadarıyla. Classlar dışında içerik olarak , Feature vs.vs. yapılacaklar arasında değişiklik var mı? Şu mape gidemezsin şunu veya bunu oynayamazsın gibi?. Sıpa Barbar oynayacak madem gidip 40 Oyro dömelmiyeyim durduk yere.  Teşekkürler.


 9. Abi sizde bi zahmet 2 cümle de toz kondurun hocanıza artık, Tudor ardından kaç oyuncu geldi/gitti oturup bi hesap edin azıcık. "Nerede kalmıştık" , "Bitti demeden bitmez" , "Bir hayalim var" , "CL müziğini seviyorum" , başarı zamanı bu lafları edip tüm payeleri toplarken sıkıntı yok, sonra devran dönünce "Terim kurmadı ki", e kim kurdu abi o zaman, ilkokul mezunu servisçiyle benzinci oturup mu karar verdiler? Florya'da ekilen çiçeklere bile karışan adam kadroya karışmamış "siz kimi alırsanız alın " mı demiş.?

   

  Neyse GS bu zorla cendereden çekip çıkaraack kurtaracak bir adam var, yönetim derhal gidip Terim ile tekrardan anlaşmalı.  

  Oh wait..:classic_blink:

×
×
 • Yeni Oluştur...