Jump to content

Mortiis

=o=
 • Mesaj sayısı

  11
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Mortiis hakkında

 • Rütbe
  Mortiis
 1. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  UO'yu ezberledik maalesef. Artık macera yaşayamıyoruz. Heryeri santim santim gezdik, tüm haritayı ezberledik...OSI'nin sunduğu pek çok yeni toprak dahil.
 2. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  Sağolasın, sürekli öldürülmek veya item kaybetmek konusunda hiçbir sıkıntım yok, beni soğutacak şeyler değil pek. Donuma kadar soyulup 5 kuruşum kalmasa da sıkıntı etmem yani skiller statlar bende kalıyor ne de olsa :) Biz daha çok roleplay takılıyoruz oyunlarda, ondan bi klana girmek falan zor bizim için. Daha çok gezmek, mekan görmek, ilginç olaylar yaşamak, e yeri geldiğinde de ölüp 30 dakika koşmak olacak bizim için oyun. Yani günde 12 saat skill kasacak, geceleri makroya bırakacak bir oyuncu değilim. Eskiden öyleydim UO zamanları da şimdi sadece gece işten sonra arkadaşlarımla bi yandan skype den konuşup bi yandan da keyif alacağım bir ortam arıyorum ve bunun için iki seçeneğim var, ya gidip uo oynayacağız yine ya da yeni tecrübeler edineceğiz Darkfall dünyasında.
 3. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  nerden tanışıyoruz cenx?
 4. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  Bahsettiğim şey sessizce yaklaşmak değil, o sadece role play ile tamamlanabilecek bir keyif unsuru, demek istediğim etrafta neutral npc lerin olması işte tarafsız ve saldırgan olmayan sadece ormanlarda gezinen bildiğin ekosistem. Bu oyunda bulunan bomboş araziler açığını kapatabilecek tek mantıklı çözüm.
 5. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  Hmm vahşi hayat kesinlikle olmalı, illa hayvanların tame edilmesi gerekmiyor, pet sistemi de olmasın. Bizim vahşi hayattan kastımız kuşların uçması, ormanda tavşanların, vahşi keçilerin ve benzeri hayvanların dolaşması. Mesela bir geyiği sessizce yaklaşıp okla öldürüp etini "loot" layıp pişirmek ve yemek, derisini işleyip pelerin yapmak gibi gibi...
 6. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  Mesela yıllar içinde Türkiye'de açılan özel UO server larından örnek vermek gerekirse, en büyük keyfi hep çok zor skill artan yerlerde almışımdır. Kimi yerler vardı 2 günde 7x oluyordun ne bi özelliği kalıyordu 7x olmanın, ne bundan gurur duyuyordun, ne de oyuncular arası bir fark yaratıyordu. Ayrıca hedeflerine de hemen ulaşıyordun. Skill ve para artışındaki zorluk derecesi bu oyuna tat katar bence. Sonuçta 1 saatlik kasışımın sonucunu yusuf yusuf bankaya götürmek, sonra skillerimdeki artışı kontrol etmek bile bir keyif unsuru. Kısacası sıkıldım bende "level atladıkça bir sonraki bölgeye geçersin, level ın düşükse geçtiğin an beyinsiz yaratıklar seni 300 metre kovalayıp keser" mantığından. Adım başı 8 milyon yaratık olan, hiçbir gezilmeye müsait mağarası veya özel bölgeleri olmayan oyunlardan. Darkfall kulağıma çok çok cazip geliyor.
 7. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  Tam olarak aradığımız sistem işte bizim de. Ultima gibi...benim biran önce karakteri tamamlamak gibi bir hevesim yok aksine rahat takılmak, gezmek tozmak ve macera yaşamak istiyorum. Yani PVP de herkesi ezeyim veya para babası olup hemen ev/gemi alayım gibi bir hevesim yok. Ölüp item kaybetmekte bence hoş bir özellik, uyuz olacağım veya oyundan soğutacak değil oyuna bağlayacak bir risk unsuru bence. WoW u hiç sevmemiş birisi olarak şu söylediklerin beni daha çok oyuna bağlıyor :)
 8. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  Kulağa çok hoş geliyor, zaten bıkmadık mı piyasadaki diğer level bazlı mmo larda her bölgede 20 quest yapıp bi sonraki bölgeye taşınacak level a gelmeyi. Single player oyun gibi questten queste koşmaktan ibaret iş gibi. Özgürlük sıfır...
 9. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  Bingildak ve Mortis, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim, oldukça doyurucu olmuş. Çok beğendim, piyasada herhangibir alternatifi olmayan bir oyun olduğu için ilk fırsatta başlamayı düşünüyorum. Mortal Online o kadar çekici gelmedi ve geri kalan MMORPG leri de biliyorsunuz... herşeyleriyle wow klonu oyunlar. Ağustosun ortası gibi geliyorum büyük ihtimalle Mortiis isimli cüce olarak :) Yardımlara açığım. İyi oyunlar...
 10. Mortiis

  Darkfall'a başlamak isteyen bir oyuncunun merak ettikleri...

  Bu benim yıllardır kullandığım nick'im, iki i ile yazılıyor, pek çok çeşitli oyunda da pek çok Mortis ile tanıştım hiç de "fail" olmadı, lütfen konuyu dağıtmayalım. Teşekkürler.
 11. Selam, ben Darkfall'a başlamayı düşünüyorum fakat aklıma takılan bir kaç hususu oynayan arkadaşlara danışmak istiyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. 1)1998 yılından beri ister OSI de ister yerli server larda UO oynayan birisi olarak Darkfall da benzer özellikler bulmayı ümit ediyorum. Ben ve bir grup arkadaşım aynı özgürlüğü burada bulabilecek miyiz? PVP bizim için ilk sırada değil, daha çok gezmek, keşfetmek, rp yapmak ve pve yapmak istiyoruz. Bu konuda görüşleriniz neler? 2)Darkfall da dünya ile etkileşim ne durumda? Mesela Ultima'da ağaç kesip ateş yakıp etrafına oturup kamp yaparken yemeğimizi yiyebiliyorduk veya koyunun yününü kesip kumaşa çevirip gömlek dikebiliyorduk. Ayrıca herhangibir binaya girip sandalyelere oturmak ve benzeri etkileşimlerde bulunabiliyorduk. Darkfall da bu ne seviyede? Yani ben arkadaşlarımla bir handa ateş başında oturup bira içebilecek miyim? 3)Darkfall resmi sitesinde pek çok büyü çeşidi bulunduğu yazmasına rağmen, izlediğim videolarda hep aynı büyüyü görmekteyim (mavi küre), acaba neden çeşitli büyüler tercih edilmiyor? Farklı efektlere ve etkilere sahip dişe dokunur işe yarar büyüler var mı? (örneğin Summon) 4)Oyunun şehirleri (Player şehri olmayanlar) kullanışlı mı, binalar girilebilir ve kullanılabilir mi, genel tasarım nasıl, oyuncular arası ticaret ne seviyede, kalabalık mı? 5)Dünyadaki yaratık spawn dağılımı nasıl? Gezerken çeşitli yaratıklar çıkıyor mu? Bunların sıklığı nasıl? Yani yarım saatte bir mi bir yaratığa denk geliniyor? 6)Dünyada gezmek ne kadar tehlikeli? Ben arkadaşlarımla dünyayı keşfederken bir takım pvp nin ajanı olmuş kaşarlaşmış pk gelip bizi tekrar tekrar kesip oyunu kabusa çevirir mi? 7)Crafting sistemi ne kadar keyifli? Ultima'da olduğu gibi çeşit var mı? Burada da hammadde toplama şekli Ultima'da olduğu gibi mi? Örneğin, ağaç kes, kuş öldürüp tüy topla, odunları shaft yap, sonra hepsinden ok yap gibi gibi. Ayrıca çeşitli madenler veya hammadde türleri ve onların yapılan item larda etkileri var mı? 8)Yeni açılan player housing ne seviyede? Evi dekore etmek veya yeni eşya alıp koymak gibi bir şansımız var mı? Evler çeşitli mi yoksa tek tip bina mı var? Tekrar teşekkür ederim.
×
×
 • Yeni Oluştur...