Jump to content

Akhlaur

=o=
 • Mesaj sayısı

  9.986
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Akhlaur hakkında

 • Rütbe
  Akhlaur

Son profil ziyaretçileri

Son profil ziyaretçileri bloğu aktif değil ve diğer üyelere de gösterilmiyor

 1. Akhlaur

  Darwin'in Evrim Teorisi

  Hahahaha adam o kadar üzülüyor ki anlatırken, kahroldu resmen ya.
 2. Akhlaur

  Rus hava yollarında yaşadığım olay

  Adam buzz killer onun da olayı bu.
 3. Keriz silkmenin de bi adabı var.
 4. Girip bi bakayım dedim, ana sayfada sayfanın ortasında mafia serisi %0 a varan indirimler yazıyordu çıktım.
 5. Akhlaur

  Rus hava yollarında yaşadığım olay

  Atarım seni uçaktan.
 6. Akhlaur

  Tenet (2020)

  Hayalgücümüzü genişletiyor böyle filmler ne güzel işte.
 7. Akhlaur

  Rus hava yollarında yaşadığım olay

  Abi bu durumla arkadaşın yaşadığı aynı şey değil. Bahsettiğin profili uçaktan atma yetkisi var kaptanın. Nasıl ki başkasının koltuğunu bilinçli bir şekilde rahatsız edecek birini uçuştan önce görüp atabilme yetkisi varsa aynı şey. Her türlü suçlu siz olmazsınız, bir havayolu çalışanı olarak ben de söyleyebilirim bunu. Bir derdiniz varsa kabin ekibiyle görüşün.
 8. Akhlaur

  Terminator: Dark Fate (2019)

  İzledim de baya kötüydü, sarah connor falan 60 yaşında terminatör avcısı.
 9. Akhlaur

  Rus hava yollarında yaşadığım olay

  Yani niye kabin ekibine söylememişsin ki çok saçma. İkili diyaloğa girmene gerek yok adamla zaten. Bir kere el kol hareketleriyle derdini anlatsan yeterdi. Anlamazsa kabin ekibine söyle, ırkçılık yaparlarsa koca uçakta seni araya alıp dövecek değiller ya. Yani bence saçma düşünmüşsün. Aylarca içinde tutacağına bir gün kötü bir uçuş geçirirdin en fazla bir de. Kaldı ki uçakta böyle bir durumla karşılaştığınızda kabin ekibi o yolcuya müdahale etmeye kalkar da adam onlara da sataşırsa zaten olayın sizlik bir durumu yok. Bütün uçağı o adama karşı seferber ederler gerekirse. Tek yapmanız gereken kabin ekibine söylemek, sonra sit back and relax. Bir iki üç defa söyleyebilirsiniz, çözüm bulmak onların işi.
 10. Akhlaur

  Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

  Ya ben köpük diyip durmuşum, proraso nun kremini kullandım traş için ama videodaki kadar köpürmedi veya o kadar bol değildi, ekledim ekledim falan sonunda idare eder bir kıvamda ve miktarda oldu, o da sonrasında düzeltmeler için yetersiz kaldı işte. Normal köpük kullanmadım. Ayrıca bir zaman kaybı da tıraş sonrası temizlik, makineyi kaseyi falan temizlemekte vakit alıyor. Hepsini bi rutine bindirmem lazım zamanla, ama sabahın 2:30 unda kalktığımda bunları yapmak isteyeceğimi sanmıyorum işte. O noktada fusiona da dönmek istemiyorum.
 11. Akhlaur

  Klasik traş bıçağı (Double-edged razors)

  Yaklaşık 1 hafta kadar önce şans eseri aynı video ile tıraş oldum. İlk tıraşı de89 makine, nacet jiletle oldum. Köpük olarak proraso kullandım, fırçam wilkinson dı, o tıraştan sonra hemen idare edecek başka bir fırça siparişi verdim. Rezalet bir fırçaydı. Ne kadar farkedebilir ki diyordum, gerçekten çok farkedebilirmiş. Genel izlenimim istediğim kadar süper değildi ama tıraş rahattı. Fusion da olduğu gibi rahatça bastırarak ve hızlı tıraş olamadım, daha sakin ve daha az baskıyla tıraş olmam gerekiyormuş. Bıyıkları alırken bir noktada hafifçe kanattım, normalde o bölge her zaman biraz riskli benim için. Onun dışında bıçağa ve kesme hissine biraz alışmam gerekiyor. Jileti çok hissedemedim, bu iyi bir şey olabilir muhtemelen ama jileti hissedememek bazı yerleri nasıl kestiğimi anlayamama sebep oldu. Sanırım bu da zamanla düzelir. Köpük ve köpürtme, daha sonra yüze sürme konusu çok zamanımı aldı. Yeni yaptığım için bu da sanırım, ilk başta su köpük oranını tam tutturamamışım heralde ki köpürmedi. Biraz eklemelerle tutturdum, bu sefer de köpük az geldi. Suratıma sürdükten sonra bazı yerleri kestikten sonra bazı yerlerin eksik kaldığını farkedince fusion daki gibi jiletle hemen kesivereyim birazcık köpük yeter mantığıyla hareket etmedim. Video da adam sakın köpüksüz yere jilet değdirmeyin demişti, tekrar köpükledim falan. Biraz uzattı bunlar tüm işlemi. Ertesi gün hissettiklerim boyun bölgesinde hafif-orta bir hassasiyet vardı. Ertesi gün tekrar tıraş olmam gerekseydi o zaman tam anlayabilirdim aslında fusiondan farkını. Şimdilik suratımda bir yara bere veya hassasiyet, sivilce olmadı. Suratta sivilce varsa kesin kesiyor ama. Fusion o bölgelerde daha rahat diyebilirim, en azından sivilceyi kesmiyor. Tıraş kalitesi tek sefer geçmiş olmama rağmen fusion dan bir tık daha temizdi sanırım, ama yer yer tam kesemediğim bölgeler olduğu belli oluyordu gözle. Ele çok bir şey gelmiyordu. Yolculukta yanımda götürüp kullanabileceğim kadar pratik değil benim için şu an. Belki ileride işleri basitleştirip hızlanırsam olabilir. Normal tıraş köpüğü kullanmamın bir sakıncası var mı ? Elimde 2 tüp var çünkü dolu. Yazan çizen herkese teşekkürler, bir başka para harcama kaynağı buldum kendime asdasd.
 12. Akhlaur

  Kharon'un garaj satisi #4

  Teşekkür ederim, televizyon ihtiyacım yok. Sadece arada film gecesi yapmak istediğimde projeksiyon + ses sistemi istiyorum. Onun dışında arka ses beni çok rahatsız ediyor zaten. Müziği tercih ederim. Kendi durumum için gündüz de izleyebileceğim bir şeyi almam daha mantıklı. Güzel yazmışsın tekrar teşekkürler.
 13. Akhlaur

  Kharon'un garaj satisi #4

  Ahahah ya duvara muvara yansıtıyor diyince direkt sordum. Bu işime yaramaz benim be hehe.
 14. Akhlaur

  Kharon'un garaj satisi #4

  Ya araştırma yapıyorum bi süredir ama deneme şansım olmadığı için deneyim konusunda eksiğim. Sattığın projeksiyon evde duvara yansıtıp keyifle film izleyeyim tadını veren bir şey mi ? Mesela ne kadar karanlığa ihtiyaç var veya perdeye falan ihtiyaç olur mu ? Kendime bi üst fiyat çıkarmaya çalışıyorum, e haliyle herkes abi 3 daha ver şunu al 5 daha ver bunu al diyor. Bu işin sonu yok, ne kadarı yeterli olur onu bulamadım. Satıldığını biliyorum da tecrübene binaen sormak istedim.
×
×
 • Yeni Oluştur...