Jump to content

xunn

Mod
 • Mesaj sayısı

  16.987
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Mesaj tarafından xunn paylaşıldı


 1. On 03.07.2020 at 10:50, Emaleth dedi ki:

  dinsel gerekliliklerden dolayı evlenmeden ilişki yaşayamıyorsan bile, bildiğim kadarıyla bir kızla birbirinizi tanımak, anlaşıp anlaşamayacağınızı görmek, beylik deyimle söylersem "pastanede seviyeli birer limonata içmek" için bir engel yok. 

  ben de demeye çalışıyorum ki uzuuun uzun limonata içmeden, "ay ben bununla senelerce limonata içerim" demeden evlilik aşamasını planlamaya atlama. sen önce limonataları iç, sonra ilgili süreçler kendiliğinden çözülüyor zaten limonata tatlı gelince/gelirse :) hani derler ya, iki gönül bir olursa samanlık seyran olur, vallahi olur anacım.

  ha, dinden azade (ve forumda yaygın) bir düşünceye göre tensel uyum da evlilik kararı için önemli, ama bu düşünce sana apply etmiyor diye anlıyor ve uzatmıyorum bu kısmı. herkesin kendi kararı... ama madem dini bunun önüne koyuyorsun, "ilişki yaşamak" da önceliğin ve amacın olmamalı, öyle değil mi?

  özetin özeti, evlenmenin aslen tek bir anlamı var: hayat denen sarp kayalıklar ve zorlu yollarda ELELE yürümek. takım olmak, tek değil çok olmak, en küçük sosyal ünite olmak, kalene (maddi ve manevi anlamıyla söylüyorum) bir insan evladı daha kabul etmek, hatta xunn'un dediği gibi "birlikte yalnız olmak"... kestirme-pratik-hızlı çözüm değil de uzun yol kafasıyla bakmak bu yüzden önemli. gerisi de teferruat... tost makinesiymiş, istemeymiş, düğünmüş... bunlar niyet varsa ve sağlamsa, pıt-pıt-pıt çözülür. soru bu olmamalı 😉 


  Üf kalemin özlenmiş ablam.


 2. 5 saat önce, Oce4n dedi ki:

  itiraf ediyorum ben bu oyunu refundladım. 1 saat max oynamışımdır da, dünyası filan hiç sarmamıştı beni. belki zorlasam ileride sevebilirdim de. ııh ortam sarmadı.

  Üzücüymüş abi çünkü dünyası gördügüm en kapsamlı düşünülmüş dünyalardan biri. Adamlar bi 10 senedir craftlıyolarmış zaten dünyayı frp oynamak için üzerinde, tabletop rpg yapıyolarmış bundan önce sonradan pc gaming'e geçmişler.

  Oyunla ilgili bir tane daha derdim var minor olmasına ragmen, o da biraz fazla sol abi oyun. Devler marxist ideolojiyi bi tık daha kısabilirmiş. Ellerinden geleni yapmışlar bias'ı kısmak için ama sızmış o aradan. O kadarı kadı kızında da olur ama.

  Bütün conservative karakterler iki boyutlu racist, retarded olup bütün progressiveler nuanced olunca biraz tadı kacıyor işin.

  Maybe next time.

   

  iro1H7A.jpg


 3. Ben organizasyonlar nasıl patlıyor anlamıyorum. Bizim 4chan grubumuz vardı beraber streamsnipeladıgımız, aramızda beta değil omega bi cocuk vardı. Hatta salak bir kere kız kardeşinin iç çamaşırlarını kokladıgını söylemişti birine gruptaki, meme olmustu *SNIFF* diye.

  Sonra bi yok oldu, ogrendik ki geri zekalı sahte bb gun'la bi kızı esir alıyo, ormana götürüyor, götürdügü yerde bi döşek atmış, kız delikanlı cıkıyo agzını kuruyo bunun sonra polise gidiyo hapse atıyolar bunu.

  Ha biz bu gerzek yüzünden shitposting'i bırakıyor muyuz, hayır? Ben bunu anlayamadım, var mı sebebini bilen? GM piç çıktı, gitti, giuild niye dagılyıo abi?


 4. On 04.11.2019 at 18:05, axedice dedi ki:

  Şimdiye kadar yazılmış en iyi rpg olabilir, tormentla birlikte başı çeker o derece iyi.

   

  En sondaki ufak bi kısım (spoilerdaki encounter) setting için önemli olsa da hikayeden biraz bağımsız geldi, en fazla getirebileceğim eleştiri bu oyuna. Mutlaka ama mutlaka oynanması gereken bi şaheser olmuş. Yani tamam iyi olur falan diye bekliyordum ama bu kadar iyi beklemiyordum. Helal olsun estonyalılara

   

    İçeriği gizle

  40 yıl sonra hala ormanlarda kapitalistlere karşı savaşan Dros panpa tamam phasmidin salgıları yüzünden bu hale geliyor falan da, Drosun kendisinin bile hikayeye bağlantısı nispeten ikinci el duruyorken (bi sonuca bağlanmayan tüm ipuçları onu işaret ediyor, bu açıdan kötü bulmadım yine de) , e üstüne ikinci bi metaplot device olarak phasmid girince bence abartılı olmuş. Pale ın kökeni hakkında verdiği ipucu açısından çok başarılı bi anlatıcı, ama yeri ve zamanı konusunda emin değilim.   

   

  Spoiler

  Torment'le kapışır ama sonlara dogru biraz salıyor, Torment'in son sahnesinde kalpler çok burukken bunda oyunun geri kalanına göre biraz daha okey okeydi. Phasmid bence oyunun en tatlı dokunuslarından biriydi. Bütün oyun boyunca ona işaret eden şeyleri ciddiye almadım çünkü. Witnessları ciddiye almadım, yazıları ciddiye almadım, delilleri ciddiye almadım. Ve tamamen politik bir mesajdı o. Kesinlikle bildigimiz şeyleri sorgulamaya acık olmamakla alakalıydı ve utandırdı beni oyun. Emindim yani ya kostümlü manyak cıkar cıksa cıksa, ya böyle yalan dolan. Oyun baya vakir harcıya çünkü bu supra natural mevzuya.

  Katil biraz tırttı, son anda böyle koyulmuş olması da politik bir mesaj biliyorum ama belki bir tık yaptıgım herşeyi null hale getirmesi impacti çok düşürdü gözümde.

  7C3KqvT.jpg


 5. Ya ülkede know-how yok henüz, herşeyi batıya kıyasla dene yanılla görüyoruz. Aşırı normal bu aksaklıklar. Burada yaptıgımız gibi yapıcı eleştiriye devam edersek eminim çok başka bir oyun olur bu. Umarım bu dileğimiz çelişmiyordur şirketin planlarıyla.

  Henüz üzerine düşünüp pin pointlemedim ama asıl istedigim saatlerce kasarken iyi hissettiren milestonelar. Bunu sadece ilk şehrini aldıgımda hissettim henüz. Sonrası bi blur oluyo, yavaş yavaş büyüyorsun ama daha önce yapamadıgın birşeye ulasmak için değil gibi. O levellarda bile ÜF dediğimiz şey çok az, bi flourish yok. Bir kere yeni npc combat sisteminde o kadar feci ve hızlı rushlanıyorsun ki attan indiginde realistic oynuyorsan ölüm fermanı garanti istediğin kadar iyi blockla. Adamlarımla gireyim dersen swing'e alan yok, kör bi şekilde downwards swing spam ve yine de kendi adamlarına takılıyor sürekli.

  İyi hissetmiyor işte.

  Random olmasına ragmen en cok heyecanlandıgım şey persuasion check olmamalı abi dfg. Belli armor classlar belli low tier weaponlara poise verse interrupt olmasa mesela attacklar 10 tane elleri sopalı çapulcu attan düştügümde beni dövemese, ben o yüzden o armorı alabildigimde sevinsem, bir tane cone shape shield bash denesem etrafım sarıldıgında bana bi breathing room verse.

  Tamamen atıyorum bu arada bunlar oyunu kırıyor da olabilir, ama birşeyler lazım gerçekten. Önceki oyunda böyle overwhelm olmuyordum ben çünkü npc'lere.

  Şu an kalabalık combatta ya bana bakmayan adamların kafasına kafasını vurup farmlıyorum veya anında swarm yiyorum. Arası yok pek drama dönmüyor.

  Şu an benim için oyunun en büyük keyfi total war gibi ordu microsu, o aşırı keyifli mesela ÇEK YAVRUM ÇEK OKÇULARA ASLANLARIM BENİM, HAH ROTATE POPOLARI OKCULARA DÖNSÜN OH MİS.

  Bu çogiyi.


 6. On 09.06.2020 at 21:16, arcane dedi ki:

  burada discord'a sallayanlar, discord'da foruma sallayanlar ikisi de komik geliyor bana. birbirinin muadili platform olsa lar anlayacagim. 


  Katılıyorum, ikisinin farklı fonksiyonları dinamikleri var. Discord birçok şey için çok daha iyi. Tartışmak için daha iyi, sohbet için öyle. Shitposting yeter.

  Ama forum kafası biraz daha düşündürüyor insanı yazarken bi kere, daha ölçülü basıyosun klavyeye, o yeter. Üstüne bir de dokumantasyon için çok önemli bir yer, dönüm bakmak istedigin thread hep olacaktır yani.

  Discord bunu saglamıyor mesela. Bir de bi tartışma gridlock'a girdiginde "İKİ DAKKA GELSENE DISCORD'A DÜDÜK." de işlevsel.

 7. Valorant


  Betada Immortal olan arkadasları mesai sonu o kutsal saatlerde beklerim. Lütfen beni normielerle oynamaya terketmeyin daha fazla.

  Plat shitters need not apply.

  nPyNXaz.jpg


 8. 9 dakika önce, kizillelma dedi ki:

  Ne yaptın İsmail ?

  Assassin's Creed Valhalla creative director steps down following accusation of long-term affair with a fan

  ..

  Assassin's Creed Valhalla creative director Ashraf Ismail has announced that he's stepping down from the project.

  The move follows an accusation made earlier this week that Ismail,

  who also worked on Assassin's Creed Origins and Black Flag,

  was engaged in a sexual relationship with a fan while hiding his marriage from her. 

  ..

  https://www.pcgamer.com/assassins-creed-valhalla-creative-director-steps-down-following-accusation-of-infidelity-with-a-fan/

   

  Olm ne alakası var bu eşinle arandadır, evliliğin yıkılır tırt bir bireysin okey de, niye kariyerini terk ediyor bu insanlar ben bunu anlamıyorum. Yemek de yemeyin abi bi ölüm orucu çakın penance olarak. Ve bunu biz niye biliyoruz ya? Haber yok galiba ilginç. Sanki bilmememiz gereken şeyler bunlar.


 9. Innocent until proven guilty diyoruz.

  SJW furyasının patiyi vız geçmesi beni mutlu eden şeylerden. Bir şekilde gerçek çıkarsa aşırı üzülürüm ama, all time favorite adam.

  Louis CK 2.0 olmuş ama şimdiden. Hala şu özür dileme işinden kurtulamadılar. Sadece bir kereliğine suclanan insanın kendi versiyonunu beyan etmesini diliyorum. Let the chips fall where they may.

  Edit: Of article'a baktım tam safsata yuvası. Şu imagelar yeterli zaten mentaliteyi görmek için.

  96Pb1ZS.png

  "They have nothing to gain be reliving their trauma"

  Pleb beyninin varsayımlarla olan savaşı gerçekten yokuş yukarı.

  bYQmYWf.png

  Classic.


 10. Hayır abi ellie'nin lezbiyenliği yeni değil, öküz gibi dlc vardı ve çok sevildi o dlc ben oynamasam da. Bu bigotlar neredeydi o an? Pixeller öpüştü diye olmadı bu yani.
   

  Spoiler

  Ve adam o kadar kreatif olarak iflasta ki, baktı Joel'ın ölümünden sonra birilerinin ölmesi koymayacak kimseye, paso HERKES HAMİLE.

  Hamile kadını öldürdün Ellie. ABBY SEN DE DUR O KADIN DA HAMİLE. 3 farklı hamile karakter mi olur oyunda bi hikayede?

  Bu arada bu yüzden sevmeyen bigotlar var. Yaşıyolar. Sadece ekmeklerine yag sürmek işlerine geliyor bence. Çünkü internetin 6-7 senedir en büyük hobisi birilerine bigot demek.

   


 11. Yeni bitirdim, yazar kendini saklamayı hiç başaramamış sıkıntı burada. Aynı hikayeyi bu kadar insanları gaza getirmeden anlatmanın yolu basit olmasa insanlara kızıcam ama çok kolay kaçabileceği birşeyi sırf outrage yaratıp üzerine konusturmak için yapmış gibi neredeyse. Sıkıntı son değil. Spoiler'a alıyorum laflar hazırladım, uzun biraz çok doluyum.


  Zr3Riqp.png

  Spoiler

  Oyunun en basında Joel, Ellie ve Tommy'nin karakterleri ilk oyundan çok alakasız hareketlerdeler, ve tamamen justify etmesi çok kolay, boş boş atla gezerken iki dakka Jackson'daki hayatın ne kadar Joel'ın eski şüpheci kurt smuggler'dan eser kalmayıp softy old guy'a dönüşmesini işleyen diyalog koysan, ellie bunun üzerine bi dokunsa affedilir Joel'ın mal hareketleri. Abby'nin onun 30 saniye önce hayatını kurtarmış adamı linç ederken gözünden bi saniye bi kıvılcım geçse yapmasam mi diye, herşeyin işlenişi daha ilginç olur. İnsanlar Abby izlemek ister, nefret ettiğin bi karakterle oynamak zorunda kalmazsın 12 saat. Bunu en basında establish etmedigin için bütün oyun boyunca o yan karakterlerle back and forth diyaloglar hep zayıf ve sagır kulaklara düşüyor.

  Bunun üzerine aklına gelen BÜTÜN SJW içeriğini de koyuyosun. Bak sadece bir iki tane koydun insanlar deliriyor değil. Gözüne zorla sokuluyor ve senin bigotlugunu ölçmeye calısıyor oyun. Zaten Ellie ve Dinah kısımları oyunun en sıkıcı kısımları acık ara ve başı bu oyunun, şöyle bir atmosfer olamaz yani. Ben dün öpüştügüm kızla pseudo babamı kurtarmaya yola cıkıcam midem kavruluyo ofkeden ama bütün yol birbirimize asılıcaz. Bütün yol ama. Ve sürekli "You are an awesome kickass survivor, girl, you so hot." Bir yandan da infected öldürüyoruz ama. Elinden gelen herşeyi yapmış insanları immersiondan cıkarmak için.

  Olm sinagog pazarladı lan adam, utanmadan "survivor"lardan geliyorum falan diyo, holy ve pozitif resmedilen bi jewish faith var, ulan günümüz için çok abes bi stance, filistin varken özellikle. Dünya yerle bir olmuş hala holocaust jerk off inanılır gibi değil.

  ÖFFF neyse diyosun ABBY geliyo. Bir kadın için çok kaslı demiyorum, çirkin vücudu, bi kadın bu kadar kas yapamaz demiyorum, herşeyin gerçeklikle grounded oldugu bir evrende saçma sapan diyorum. Kimse cıkıp chun-li'nin bacakları niye böyle kaslı demiyor bu yüzden. Ve bir yandan da hiçbir sevimliliği olmayan sürekli horoz gibi ortalıkta gezen bi karakter ve büyün diyalogları itici kalmış. Ne owen'le romance'ine involved hissediyosun ne bişi. Erkeklere gelicem durum daha komik.


  ERKEKLER.
  Abi bütün erkek karakterler kadınların ne kadar badass oldugunu vurgulamak için koyulmuş prop abi. Women rock, men suck. Hepsi simp, by design simpler aynı zamanda. Sürekli ne kadar tough oldugunu söyleyen bi fuccboi olarak varlar, asla karakterleri yok. Hepsi sürekli kadınların arkasını temizleyen, hatalarına aldırmayan, itici tavırlarını çekici bulan zero conflict. 2 boyut bile değil, kadınlar güçlü görünsün diye challengelayan değil, kontrast için zayıflatılmış karakterler. Ölçümü de çok kolay, adamın dün ayrıldıgı kıza cakıyosun, sorun değil sinirlenmiyo. Kız hamile söylemiyo, sinir yok. Cocuk ne olacak konusulmuyo çünkü ima edilen şey "o kararda yeri yok." babası olmasına ragmen. Owen? Simp overlord. Kız arkadası hamileyken sürekli bi yandan sana romantik romantik bakıyo, sana plastik encourage basıyo, ama nice guy. Owen'ı ayartıyosun, yine seni tercih ediyo, bir yandan hamile kadın yoluna cıkmıs gibi.

  Çocuk karakter koyuyosun oyuna tamamen masumiyetin sembolü olarak, abby yumusasın diye, aaa cocugu tanıyacagız gali-I'M TRANS BTW.

  Bak bunların hiçbiri tek basına sorun değil. HEPSI olunca sorun, Last of us değil Life is Strange abi bu oyun, o günlüklerin içerigi de direkt aynı. Hepsini çıkart, önemsiz, kimliği olusturan şeyler bunlardan ibaret olmasa sorun değil ama bu karakterlerin başka hiçbir içeriği yok. Gay trans stronk womyn olmaları sorun değil, sadece bu olmaları sorun. Sonra begenmeyene bigot. Ok kanka.

  Canımı yakan kısım temada, voice acting, animation, environment design çok iyi. Binlerce insanın emegi var bu oyunda görüyorsun çok çok iyi geri kalan herşey.

  Sonra sona geliyorsun, ve son yukarıdaki saçmalıklar olmasa, yazar bizi tecrübeden bu kadar cıkarmış olmasa çok iyi olabilecek sahneler geliyor. Ama son anda yapması gereken tek bişi var, sonun degismesine gerek yok;

  Tercih ver bana abi, Abby bogulurken, sadece bana keep going, or let her go ver. Bırakırsam, parmaklarım gitmesin öttüreyim gitarı. Beni bütün gördüklerimden sonra tırt bir insan olmaya zorlama. Novel, ground breaking, zor birşey değil birine tırt insan gibi hissettirmek. Zor bir tercihi yapmış olsam hissedeceğim şeyler zaten. Bırak hissedeyim.

  Çok kolay, basit tercihlerle, törpülen edgy teenager dialoglarını kısıp, 8/10 tecrübeyi kendilerini zorlayarak 4'e çektikleri için haklı outrage. Sona olan nefret bu yüzden bence, insanlar düşünmeden outrageliyo iki gündür aklımda oyun sıkıntısını artiküle etmeye calısıyorum anca çözebildim rahatsız edeni.

   


 12. Sıkıntı sende değil abi zaten. Onda mı onu o bilebilir biz bilemeyiz. Biz kendimize bakıcaz, düzeltecek bişi varsa düzelticez, yoksa yürümeye devam delikanlı gibi.

  Sana kader vurmus, onu tanklamak istememiş olabilir normal yani. Senin hatan var demiyorum, bunlar hep kocaman bi dişlinin içinde olmanın etkileri.

  jpbUrig.jpg


 13. @Aceace

  Abi bak bu tam bad science. Sadece tek bir insanla evliliğin yüzünden bütün concepti şekillendiriyorsun, kötü istatistik gibi. Hiçbirşey tabii ki aynı kalmıyor bu arada olm, yavaş yavaş büyüyo işte, sorunlarınız da yaşınızla orantılı oluyo. Bizim şu an en büyük sorunumuz çıkacak bir soruna hazırlıklı olmak için birikim mesela. Ama bu bi "ilişki sorunu" değil, gayet binary metric bi sorun. Utilitarian çözümleri olan, birbirimize tavrımızı adjustlamamız gereken bir sorun değil.

  Ben yanlış anlamadıysam sizdeki sorun şunlar olabilir;

  a- Parayla sevgiyi line-up eden bir basic bitch.
  b- Kendi hayatının maddi kontrolünde olmaman karakterinle ilgili eleştiriye yol açtı onda. 

  c- Sıkıntı işsizlik değil işsizlik sürecinde verdiğin eforu yetersiz bulup karakterine resentment.

  Benim de böyle paralize eden pc karsısında oturup yıllarımı harcadıgım bi depresyonum oldu yani, o sürede ben bekardım sadece. Eminim dısarıdan bakıldıgında "Sorumsuzluk" gibi gözüküyor olabilirdi de. Genelde çok sever upper middle class ailelerin upper middle class cocukları böyle yakıştırmalar yapmayı mesela. Uni döneminde bunlardan gırla gördüm, sen ailenle yaşamak zorundasındır çünkü baban 2. ailesiyle sürterken her nasılsa nafakaya parası yoktur bütün maddi sorumluluk sendedir ama okulu yeni terketmene ragmen tradecraft yoktur henüz ne yapacagını kestirmek için bile yıllar gerekebilir yani. Ama hanımefendiler ailelerinin tuttugu ogrenci evinden seni eleştirebilecek moral otoriteyi kendilerinde görürler ve bir yandan da sana babalarını falan eleştirirler bir yandan "Tamam bütün ihtiyaçlarımı karsılıyo ama-" vs.

  Şey bir argüman ama, e git bi kafede çalış ak? Hah tamam çalışmıyosan ne iş olursa yaparım değilsen, demek ki sıkıntı sadece işsiz olmak değil bir de psikolojik bir yanı var, o explorelanabilir. Sonu yok ama onun ve tatmin eden bir cevabı da yok.

  Takıl abi işte, o hatun eşsiz değil, benim eşim de eşsiz değil, ben de değilim. Bir ton şahane insan var olm. Evlen, evlenme, önemli kararlar değil bunlar. İstediğini yaptıgın sürece okey hepsi.


 14. 5 dakika önce, cicibeybe dedi ki:

  Abi alakasiz olabilir, farkli olabilir, senin durumunda uygulanamayabilir vs ama ben benzer bir sorunlar karsilastim. Sonunda soyle astim. Aldim karsima ve ozur dilemenin ne oldugunu neden gerekli oldugunu anlattim. Hatta Sex Education dizisinde elemanin annesi mi ne ozur dilerken anlatiyordu bir yerde toplumun iliskilerinin saglikli devam etmesinde onemli bir yeri vardir vs diye. Orayi da gorsel bir egitim hedesi olarak ekledim. Sunu farkettim, kiz gercekten bunun farkinda degilmis. Cok ilginc yani, ozur dilemenin bir islevi olduguna inanmiyormus vs (tabi kendisinden dileniyorsa verdigi his hosuna gidiyordur sfsdf).

   

  Ilerleme saglandi ama bu konuda. Cocuga anlatir gibi anlatip ogretince bircok sey degisebiliyor. Cok sacma ama gercek. 

  Abi aynısı, burada böyle kısa yazdım da benim de özür dilemediği zaman beynimde olusan matematiği önüne dökmem gerekti. Ona samimiyetsiz geliyodu mesela. "Özür küçük de olsa sebep oldugum hasarı degistirir mi? Sadece kendimi aklamak gibi geliyor." gibi bir kafadaydı. Bazen "Ha tamam." diyodu somurtup sadece, bunu şey sanıyordu "Ben Ha tamam diyerek hatamı kabul ettim işte." Ulan benim beynimde gerçekleşen şey bu değildi diyorsun. Disconnecti çözmek ikinizin de sorumlulugu, "Git ve çözmeden gelme" de yapamazsın yani. Çünkü ikiniz de birbirinizin koruyucususunuz. Ben deadline'a yetişmeye calısırken ben istemeden masaj yapmaya gelir mesela kollarıma. Ben ona çay getiririm çalışırken, istenmeden yapmanın tadı birşeyleri çok farklı, "You are in my mind, i have a self assigned responsibility to watch over your overall well-being." diyosun blessed bi hayatınız oluyor.

  Baya flowchart falan yaptım. Bak kimse için yapmam ha o yüzden deger demonstrate ediyosun. Kırıcaksınız birbirinizi bu kacınılmaz, nasıl kırdıgının contexti farkeden şeyler. Intent herşey olabiliyor birden. Farkında olmadan, düşüncesizlik, sabırsızlık, tahammulsuz bir gün, bunlar hep okey.

  Resentment okey değil, beraber yasadıgın bir insana unresolved negative şeyler hissetmen okey değil. Bazen bi tavır sergilemişim çok çok sert mesela, farketmiyorsun abi. Oluyor hep.


 15. Abi arada çok tatlı bi nuans farkı oluyor. Bizim bu forumdaki gibi bir sosyal kapitali olan, egitimli niche bireylerde evliliğe bi yukarıdan bakış var çünkü kafamızda eşleştirdigimiz şey baya tavukluk. Hatun seni kitliyo, sen hatunu kitliyosun çünkü iki taraf da karsısındakini kaptırmak istemiyor, subtext hep "Başkasına gitmesin." özgüvensizliği.

  Ama böyle olmak zorunda değil. Bizim için bi demonstrasyon, birbirimize bi gesture mesela. Çalışırken, oyun oynarken yalnız oldugumuzda, beraber birşey yapmasak bile varlıgını aradagını hissediyorsun. Bak boşluk doldurmak demiyorum, boşluk varsa o bireyde. Ben yalnız bekarken de mutluydum, ama o yanımdayken hala yalnız ve daha mutluyum. Çünkü birlikte birbirimizin yalnızlıgına saygımız var. Varlığı o kutsal "Me time"'ı bozmuyor, o zaman istiyorsun zaten. Bak 8 yıldır beraberiz, hala "hadi biraz da benimle ilgilen, kitabı bırak, çizmeyi bırak, çık oyundan" duymadım, çünkü hatun da kendi içindeki bi boslugu benimle doldurmaya calısmıyor.

  Evliliğin ilişkiden farkı yok dersem pek dogru olmaz, var çünkü. Bi ciddiyet ve totalite farkı var sanırım. Kesinlikle herkese göre değil, çünkü "Artık gözüm birini aramıyor." diyosun, ama açık açık da "Vurulursam kusura bakmıcan kanka" da diyorsun zaten equilibrium bozulmuş oluyor. Şimdi bunu yakalamak zor, rare ama o yüzden güzel.

  Exclusivity her zaman birşeyin değerini arttırıyor dünyaya karşı. Evlendiğimden beri o kadar çok kadın asılıyor ki aşırı komik. Çünkü exclusivesin olm, degeri birden arttı sana sahip olmanın. Aradaki fark içinde birşey sana "You want to sustain and nurture this long term." diyo, evleniyosun. Arada aksiyon, aktivite, hobi gibi farklar yok, renk farkı var.

  I like you enough to not fuck all kinds of pussy. diyosun, hosunuza gidiyo.
   

   

  “The point of marriage is not to create a quick commonality by tearing down all boundaries; on the contrary, a good marriage is one in which each partner appoints the other to be the guardian of his solitude, and thus they show each other the greatest possible trust. A merging of two people is an impossibility, and where it seems to exist, it is a hemming-in, a mutual consent that robs one party or both parties of their fullest freedom and development. But once the realization is accepted that even between the closest people infinite distances exist, a marvelous living side-by-side can grow up for them, if they succeed in loving the expanse between them, which gives them the possibility of always seeing each other as a whole and before an immense sky.”

  ― Rainer Maria Rilke, Letters to a Young Poet

×
×
 • Yeni Oluştur...