Jump to content

Babameal

=o=
 • Mesaj sayısı

  39
 • Üyelik tarihi

 • Son ziyareti

Babameal hakkında

 • Rütbe
  Babameal
 1. Babameal

  [ASCOM] Astral Command

  Ya beğeniyorum da gelmek istiyorum başvuruyorum :) Çok aktif olmayacağım için Logistic pilotu olarak iş yapmayı düşünüyorum gelebildiğimce size de uyarsa :)
 2. Babameal

  [ASCOM] Astral Command

  Selam, şirkete başvurumu yaptım birkaç gün önce direktörlere mesajlarla.. Ulaşmadı sanırım bşrde burdan deneyeyim dedim.. Olumsuz da olsa bir cevap verilse mesajlara fena olmaz diye attım bunu :)
 3. Babameal

  EVE Hikayeleri

  Bir gün scsx ve bir arkadaşla MQ da kamp yapmaya karar verdik. Scalar a yeni inmiştik ve açıkcası PvP konusunda çok da tecrübemiz yoktu.. Neyse işte MQ RQH gate Buble koyduk ki RZC den gelenleri yakalayalım. RQH da gözcümüz var tabe.. O sırada da hatırlayanlar bilirler TFA0 da Mostly in önemli bir moon posu var. Dalanları bilmiyorum ama birileri posa saldırmıştı. TFA0 da kıyamet kopuyor kısacası. Biz MQ da adam bekliyoruz.. Neyse işte RQH dan 50-100 kişilik CRY Havoc fleeti geldiğini görünce bizde poslara kaçtık. Adamlar gelince Buble i vurma emri vermişti FC leri. Bende o sırada adamlara lütfen patlatmayın diyorum zira elde başka buble yok.. Adamlar ya sen gel seni patlatalım ya da bunu patlatırız diyip patlatmış gitmişti.. Mostly e yardıma gelen başka bir NC üyesinin BS class gemilerini O dönem pek aktif olmayan bir fleet türü olan Bomber Fleet ile İndirmişlerdi ve savaşta sanırım bomber fleetlerin kurulmalarının ilk örneği olmuştu.. Scalar döneminde bir manyak vardı arada bir RQH a pos atmaya çalışırdı. Sabahın köründe pos atmaya çalışırken adamı yakalamıştık. Sonra neden yaptı bilmiyorum adam posu anchor etmeye çalışmıştı. ve Biz de bedavadan matar Large posa sahip olmuştuk.. Sonraa bir gün Morsus da iken gece geç saatte Kubric Plex bulmuştu ya da escale atmıştı. 10 a 10 olması lazım.. o sırada Bir fleet çıkarıyorlardı. Biz plex i yapacaz deyu fleete katılmamıştık. Sonra millet bişiler paylaşmaya başladı alliance de .. http://www.youtube.com/watch?v=AG_9Itz7z7I Bu ünlü ve geyik olay o gün olmuştu. Fakat biz "Hi" diyenlerin arasında değildik :( Var daha aklıma geldikçe aktarırım..
 4. Babameal

  Eve Online - Origins / Fanfest 2013

  Şu sıralar paylaştıkları videolarla oyundan uzak kalan bizlere işkence etmekle meşguller resmen.. Bu ne güzel videodur ya.. http://www.youtube.com/watch?v=FZPCiqBLPM8 Birde eski ile yeniyi kıyaslayan bazı resimler var. Azıcık araştırma ile bulursunuz. Neden bu oyunun en iyi olduğunu kanıtlar nitelikteler resmen..
 5. Babameal

  Dekonstruksuyon - korsanlık, kıllık ve bilimum atraksiyon

  @yafeshan Aslında bir süre önce başladım gene. efe.hizar ın yazılırını okuyup çok çok uzun süredir Privatelik yapmak istiyordum zaten.. Aggressive Plumbers i kurduk aksiyon yaptık. Wardec işine girdik. Ama ne yazık ki 2 3 kişi aksiyonun bir sınırı oluyor.. ve dediğin gibi şirketler artık saf değil. Wardeclere karşı nasıl savunulacağını biliyorlar. En basitinden adamların sayı üstünlüğü oluyor sık sık.. Sonra Factional WArfare ye girdik fln. Orada da küçük gemi hızlı akıllı ve sabırlı olmak lazım. PvP ye girmedne önce sonuçlarını düşünmek lazım. Ya alırız diyip Destroyer e frig ile girmemek lazım. 10 da 9 gemi veriyorsun 10 1 adamı patlatıyorsun diye düşünüp ince eleyip sık dokumak lazım. E bu bana ağır geldi. Ben biraz rahat adamım. hayallerim fln var :) Kaybedilen gemi bişi olmasa da sıkıcı olmaya başladı bu iş. Ondan ve Projelerin benimle ilişki isteklerinden(benimle yeterince ilgilenmiyorsun, adam gibi çözüm yapmıyosun gibi klasik proje nazı işte) dolayı bu aralar ara verdim. Ama okudukça dönme isteği geri geliyor :)
 6. Babameal

  Dekonstruksuyon - korsanlık, kıllık ve bilimum atraksiyon

  Aha bir mimar daha.. Ben daha mimar adayı olduğumdan ve şu oyun yüzünden kısa sürecek okulu uzattığımdan ara vermiştim bu aralar. O açıdan kısa süreli güzel aksiyon olup sonra sorumsuzca çıkıp derslerime, projelerime bakabileceğim her çözüm bana uyar.. Bu cuma dürteceğim sizi bakalım :)
 7. Babameal

  Dekonstruksuyon - korsanlık, kıllık ve bilimum atraksiyon

  Şu sıralar bende geri başlamayı düşünüyorum. Bir ara yaptık az kişi olmanın ve de bulmaktır scoutluktur flln gibi olaylar yüzünden pek başarılı olamadık.. Aslında ortaklaşa bişiler yapabiliriz. sizin corpa fln gelebilirim(belki 1 arkadaş daha) bişiler yapabiliriz beraber.. Oyundaki ismim " MbF " şirketimizin adı "agressive plumbers" Oradan iletişime geçsek fena olmaz..
 8. Babameal

  Pasif isk edinme rehberi

  Low sec için Standing lazım değil. High sec e lazım. 0.5 sistem 5 standing 0.6 sistem 6 standing diye gidiyor. Yalnız önemli olan kişinin standing i olaması değil, şirketin standing bu değerlerde olmasıdır..
 9. Babameal

  Merkez Kanalı

  Ama RQH..
 10. Babameal

  In An Age of Free-to-Play, EVE Online Sets Records

  Aha da çin serveri konusunda olan biten. CCP nin ağzından: http://community.eveonline.com/devblog.asp?a=blog&nbid=74071
 11. Babameal

  Aggressive Plumbers

  Selamlar herkese, Faction Warfare'ye katılma kararımızdan sonraki süreçte neler yaptığımıza dair hiç bilgilendirme yapmadım.. uzuncada süre geçtiğinden genel hatlarıyla neler yaptığımızın özetini vermek istiyorum.. FW ye Caldari tarafından katıldık. girdiğimizde 13 sistemi olan Caldarilerin şu anda 6 sistem kaldı ve savaş Caldari için kötü girmeye devam ediyor.. Bunun sebepleri konusunda tam olarak bir fikrim yok. 6 sistem ve güncelleştirmeye sahip az sistem olması dolayısyla Warzone puanımız 16. Bundan dolayı da T1 seviyesindeyiz. Bu da yaptığımız plexlerden %50 az LP demek.. Gallente ise %150 bonu kazanıyor her plex başına.. Etrafta gördüğüm tepkilere bakarak savaş bir süre daha bu şekilde devam eder diye düşünüyorum.. Peki biz ne yaptık FW de.. Öncelikle Frigatelerle savaşmanın zor olduğunu tekrardan hatırladık. Yaptığımız fitlerde en küçük detaylara bile dikkat etmek gerektiğini hatırladık. Ve orbit range'den mermi tipine göre her gemide farklı bir taktik yapmamız gerektiğini hatırladık.. Bunları hatırlamayı da patlayarak ya da patlatarak öğreniyorz :) İşin güzel tarafı FW de savaşmak isterseniz savaşıyorsunuz istemezseniz kolay kolay savaşa girmiyorsunuz. savaşmak İstemeyip LP farmlamak isterseniz, Directional scan ile düşmanın kapınızda olduğunu anlarsınız ve buna göre hareket edersiniz. Yok şayet pvp isterseniz düşmanın içeri gireceği yere ve geminize göre konumuzunu alırsınız.. Killboard'a göre başarısız gibi gözüküyor olsak bile verilen losslar parasan değeri PvP yoğunluğuna göre düşük. Ki bizim küçük tip gemilerde "üstün" tecrübesizliğimizi düşünürsek iyi bile diyebiliriz.. Aslında anlatacak çok şey var ama zaman içinde aklımdan gittikleri için bu seferlik bilgilendirme biraz basit oldu.. Bu hafta sonu savaşı low sec yerine high sec e taşımayı ve biraz da oradaki durumları incelemeyi düşünüyoruz. Sonucundan olanları buradan paylaşırım..
 12. Babameal

  Savas yardimi

  Erkenden PvP ye akmayı düşünürseniz şayet Faction Warfare derim. PvP mekaniklerini öğrenmeniz açısında ilk etapta oldukça işinize yarayacaktır. Ki genel olarak savaş küçük gemilerle devam ettiğinden kayıplarınızda çok da sıkıntı yaşamazsınız..
 13. Babameal

  Aggressive Plumbers

  @sadman İlk yenilgi meselesi değil ya, Empirede hedef bulmak o hedefe saldırmak için çaba gerekiyor. O kadar zor olmasa da genellikle 2 arada bir 3-4 aktif olan bizim şirket için yorucu bir iş gibi.. Sırf adam bulmak için o kadar jumplamak ve locater agent bulmak bi süre sonra sıkıyor cidden. Aktif sayımız biraz daha olsa daha eğlenceli olabilirdi... Bir diğer sıknıtı savaşacak şirkete dair intel işi. Savaş 1 haftalık sürüyor -duruma göre daha kısa- ama savaşacak şirket bulmak bambaşka bir iş. İyi bir hedef bulamazsan gider verdiği paracıklar. aşırı bir hedef bulursan da aha son durumdaki gibi herifler manyak gibi istasyon kamplar 7/24 .. Şirket bulma işini ben MbF ile yapıyordum gece gündüz ama nereye kadar yapabilirim tek başıma.. Hadi eski şirkete tekrar savaş açarsın diyelim. Bu durumda işler gittikçe daha kesat hale geliyor zira adamları kandırma yolunuz çok değil. Bir süre sonra adamlar istasyonda çıkmaya tenezzül bile etmiyor :) FW de ise işlerin daha farklı olacağını düşünüyorum. sonuçta FW ye giren arkadaşın isteği PvP dir eninde sonunda. Bu açıdan hedef bulmak daha kolay olacaktır.. Ben standing kaygısıyla FW agentleri ve FW plexleri yapmayacak olsam da bu işin iyi kötü para getirdiği de belli.. Sadece PvP peşinde koşarken bile bir miktar LP kazanmak güzel bişi.. Bir süre FW takılalım. sonrasında terhis olup geri döneriz Empire War olayına. O sırada biraz daha güven kazanmış oluruz. Belki de yeni ve uyumlu 2 3 arkadaş daha.. Sonuçta Empire War işini öğrendik detayıyla.. Hatta bazı konularda çok özel şeyler bile öğrendik.. İlginç yollarla devamlılığı sağlanan para harcanmayan hiç bitmeyen savaşlar gibi :) Aktif 100 küsür savaş yürüten 13000 targeti olan empire Wardec allianceleri gibi :) Geri dönünce de yapacak iş çok.. FW de ilginç şeyler olacaktır gene bu şekilde sizinle paylaşacağım. Bir Amarr 2 Caldari Oyuncusu olarak Caldari tarfından gireceğiz savaşa.. umarım Caldari adına bir farklılık getiririz :)
 14. Babameal

  Aggressive Plumbers

  Selamlar, Bugün ilginç olaylar yaşandı.. Bizi takip eden polonyalı ve isveçli arkadaşlar ortaklaşa convo açtılar. Ve savaşı bitirmemi istediler.. Bitirmez isek savaşı devam ettirmekle ve empirede rahat vermemekle tehdit ettiler.. Bizde hem sayıların fazlalığı hemde açıkcası kolay kill alamadığımızdan dolayı savaşı bitirme opsiyonunu kabul ettik.. Bundan sonra Bir süre Incursion yapıp karar vermeyi düşünüyoruz. Ya High Sec War dec işine devam edeceğiz ya da Faction Warfare işine gireceğiz.. Hangisine devam edersek edelim ilginç ve güzel şeyler oldukça buradan paylaşmaya devam edeceğim.. Umarım okumaya devam edersiniz..
 15. Babameal

  Aggressive Plumbers

  Selamlar, İsveçli arkadaşlar bizimle oynaşma konusunda istekliler.. Sayıları bizden fazla olduğundan biraz sıkıntı oluyor.. Kısacası bizimle empirede PvP yapmak isteyen arkadaşlara ihtiyacımız var kısa sürede.. Gelirseniz günlük fleet ve kill garantisi veriyorum. Gemilerin de bir kısmını karşılayabilirim diye ümit ediyorum.. Adamlar 10 kişi kadar geliyor. Aktif 5-6 kişilik fleet (güzel bir plan ile ) bu arkadaşları fazlasıyla yenebilir. Katılımlarınızı bekliyoruz..

Yasal Duyuru

5651 sayılı kanun kapsamında, Paticik.com, işbu sayfadaki mesajların ve içeriğin Yer Sağlayıcısıdır. Yayınlanan içeriklerden doğabilecek her türlü sorumluluk içeriği üreten kullanıcıya aittir. Şikayet ve talepleriniz için buraya tıklayıp bize ulaşabilirsiniz. Alternatif olarak [email protected] e-posta adresinden bize ulaşabilirsiniz.

×
×
 • Yeni Oluştur...