Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu liste otomatik güncellemektedir     

 1. Geçen saat
 2. Sam

  Total War Saga

  ugh, atilla'yı son tarihi oyun mu bırakacaklar bu gidişle, dev ünitesiz, büyüsüz bir oyun oynayamayacak mıyız, sinirlendim bak şimdi.
 3. Sam

  Vinland Saga

  torkel başgan aklını alsın aşkelatın. 24 bölüm olacakmış bu arada çok şükür.
 4. Feamer

  Fenerbahçe 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  Taç hatasından tekrar istemek, şapka takmayanı hapse atmak gibi bir şey ...
 5. Neanderthal

  En son okuduğunuz kitap

  Sapiens - Yuval Noah Harrari Çok güzel derleyip toplayıp eklemeler yapmış, su gibi aktı gitti çok hoşuma gitti.
 6. Borlach

  Vinland Saga

  ohoo 3 gün oldu. pazar günleri akşam çıkıyor.
 7. deadwoll

  En son okuduğunuz kitap

  Su gibi aktiydi o, uzerine oturup bayagi bir insanla tartisma sansim da oldu hatta eheh. Bir tek sonu zayifti bence ama benzer sekilde coskulu giden pek cok kitapta ayni sey oluyor.
 8. roket adam

  En son okuduğunuz kitap

  Fahrenheit 451'de acayip sıkılmıştım ben ya. Çok kısa bi kitap olmasına rağmen mevzuyu anladıktan sonrası zor geçti resmen.
 9. Scalanova

  Disco Elysium - A Detective RPG

  15 Ekim çıkış
 10. akirafes

  En son okuduğunuz kitap

  The Narrow Corridor: States, Societies, and the Fate of Liberty Daron Acemoğlu
 11. Darqainu

  Vinland Saga

  10'uncu bolum cikti, duymayan kalmasin
 12. akirafes

  Lego hastalığı

  2500 kutu legom vardı......
 13. Bazilari neden ayip vs diyor. Hakli olabilirler. Gs/Ft ile TFF gerilimi olmasa bende normal karsilardim. Fakat bazi olaylar ust uste gelince, bi model ortaya cikiyor ve insanlarda bunu yorumluyor. Benim yorumum net art niyet var.
 14. Bugün
 15. Norak

  Total War Saga

  thx pcgamer, asd. demekki duz tarihi olmayacak, mitolojik yapiyorlar allahli canavarli.
 16. aquila

  PC Gaming #2

  yuh arsive bak asdf.
 17. Sam

  PC Gaming #2

  helal olsun, çok güzel yapmışlar da steam umarım bunları alır da bizi manuel uğraştırmaz ehu.
 18. kizillelma

  Fenerbahçe 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  Fenerbahçemiz başvuruyu yapmak zorundaydı Net karar alınsın ve detaylar belli olsun Yoksa faklı bir haftada sicili bozuk şahıs bu kuralı kötüye kullanırdı ..
 19. razzRaziel

  PC Gaming #2

  custom kapak arşivi var bunlarla değiştirebiliyonuz https://drive.google.com/drive/folders/1mTI6VqvHKwWfyg3hUdhCg1nM0NhlXzLX
 20. Scalanova

  PC Gaming #2

  an illustrated character-driven adventure Öyle ucu acik ki 😄
 21. Sam

  Yapay zeka tıngır mıngır geliyor

  doğurganlık düşüşü yavaşlamıyor, hızlanıyor ülkeler geliştikçe ve şehirleştikçe. şehirlerin büyümesi endüstri devriminin gelişmemiş ülkelere gerçek anlamda ulaşmasına bağlı. kırsalda depopülasyon var. nüfus artışı giderek yavaşlıyor, yüzyılın başındaki hızla gitsek şimdiye 10 milyarı geçmemiz lazımdı. halbuki 10 milyar hedefi 2050'ye, 11 milyar hedefi ise 2100'e kaydı ve o noktada duracağı öngörülüyor şu anda. kültürel, ekonomik gelişme ve şehirleşme arttıkça, kadın hakları ve çalışma oranı yükseldikçe doğum oranları düşmeye devam edecek yüzyıl boyunca. hindistan'ta da bu olmaya başladı, en son afrika'da gerçekleşecek işte. sağlık ve emeklilik imkanlarının çocuk ölümü engellemesi ve hayatları uzatmasının dengeleyici gücü bu "çocuk yapayım da yaşlanınca bana baksın" yerine "çocuk yaparsam bakabilir miyim" düşüncesi. almak başka istemek başka, zorunluluktan alıyorlar ekonominin ihtiyacı olan ve doğurulmayan işgücü için ama istenmiyor. yabancı düşmanı popülizm bütün göçmen alan ülkelerde tırmanışta. merkez partiler de mecburen buna tepki vermek zorunda kalıyor. ithal işgücü yerine robot koyabilme fırsatı olsa onu yapacak herkes. japonya, robotlaştı, yetmedi abe kadınları işgücüne sevketmeye çalıştı, o da yetmeyince göçmen alacak ama son çare olarak. evet beyin gücünü de tehdit etmeye başladı işte finans gibi sektörlerde, şimdi yapılamaz gibi sanılan hangi sektörlere zaman ilerledikçe sızacağını henüz kestirmek güç. istihdam kaybı konusunda büyük endişeler var ama bence gelişmiş devletler bir noktada işsizlik otoriteyi risk altında bırakmaya başlayınca finlandiya'nın denediği gibi herkese minimum maaş ya da aylık yeme/içme/oturma karnesi gibi birşey verecek. halihazırda inşaat ve gıda üretimi insanlık tarihinde eşi benzeri görülmemiş bir şekilde sebil. sadece çöpe atılanlarla bütün yoksullar ihya olur neredeyse. bismarck'ın komünizmin çıkışı karşısında emeklilik sistemi getirmesi gibi olacak. endüstri devriminin yarattığı üretim artışı emeklilik sistemlerini mümkün kıldı, bunu bir sonraki adıma götürüp hayat boyu emeklilik haline dönüştürmek lazım bu yüzyılda. ha abd gibi evrensel sağlık hizmetini bile komünizm sanan ülkeler ne yapar bilemem ama kuzey avrupa'dan başlar gene büyük ihtimalle bu tahminim.
 22. WaNTeD

  Beyaz Yakalılar

  bademli
 23. FuCKiR

  Fenerbahçe 2019-2020 Sezonu Genel Tartışma

  Başvuru hakkı vardır vs vs ama şöyle rezil bir futboldan sonra çıkıp biri demez mi yahu nesine başvuralım adamlar bizi evire çevire sağlı sollu ezdiler, utanalım da başvurmayalım diye..
 24. eldar

  Yapay zeka tıngır mıngır geliyor

  Doğurganlık düşüşü demişsin ama dünya nüfusu gayet hızlı artıyor, 30 yıl sonra Hindistan ve Afrika 20-40 milyon nüfuslu şehirlerle dolacak. Ayrıca gelişmiş ülkeler arasında düzenli olarak göçmen almayan sadece Japonya var, o da alıyor da sınırlıyor çok. Yani istenmiyor kısmına tam katılamadım. Yapay zekanın ilk hakim olacağı alanlar muhtemelen daha az kas daha çok beyin gücü gerektiren işler olacak. Finans, sağlık ve hukuk sektörleri ilk adaylar çünkü bu alanlarda çalışanlara ödenen para da çok yüksek. Saati 10 dolara çalıştırdığın insanın yerine robot koymanın çok da bir anlamı yok. Finansta zaten al-sat'da yazılım kullanımı başladı bile.
 25. Aceace

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Beyler... Bi kisiyi daha kaybettik. Giderek azaliyoruz.
 26. Fistan

  I7 6700K, Gtx 1080 .. Gaming PC Ortalama Fiyat?

  e alan alıyor zaten o şekilde
 27. Aket-Atum

  Yıllar sonra laptop alayım diyorum ama ne alsam bilmiyorum

  Masaüstünden vazgeçtim. Cyberpunktan falan da geçtim. Arada sırada oynamalık d3, civ5,civ6, borderlands 2 ve belki wow çalıştırsın yeter diyorum. Sanırım piyasadaki çoğu laptop o işi görüyor hakkıyla. Yukarıdaki de dahildir herhalde buna 🙂
 1. Daha fazla aktivite yükle


×
×
 • Yeni Oluştur...