Jump to content

Tüm Aktiviteler

Bu liste otomatik güncellemektedir     

 1. Geçen saat
 2. razzRaziel

  Cyberpunk 2077

  Free roam https://siasky.net/CABK5STPmuUmWYXFNWHmnBiTDta9j5BbseHJgb4uMH5KHQ https://siasky.net/CAD33cmB6xBcvKJyFXuqkJBvde8_fbgukbxbT6GvcjXnSw
 3. razzRaziel

  video kurgu ve montaj

  Premiere + AE + C4D Bu kombinasyon pek durdurulamaz. Oturup evde Avatar çekersin.
 4. Rewendor

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  Her oynadığın oyunu yaz demiyorum tabii ki, biz de yazmadık. Basit birkaç örnek: Grim Fandango - 1998. Kült bir oyun. MGS veya Zelda'dan daha mı az şaşalı? Belki Zelda bir kült serinin ilk tohumları denebilir, ama Grim Fandango varken neden MGS? X-COM: Enemy Unknown - 2012. O yıl senin listedekilerin hemen hepsini alaşağı edecek bir oyun. AC: Odyssey - 2018. Bu biraz zorluyor. Rakipleri de bayağı güçlü. Kişisel tercihle GoW yerine alırdım. Hitman 2 oynamadım ama AC: Odyssey'in daha sağlam bir tercih olacağına dair düşüncem çok kuvvetli. Prey - 2017. Listeye, hele 2017 yılına bakıldığında olmaması ayıp. HoMM3 - 1999. Bu gerçekten çok zor, çünkü çok güçlü rakiplerle aynı sene çıkmış. Ne güzel seneymiş... Ama oyun dünyasına etkisi yer aldığında en azından Legacy of Kain yerine konabilecek bir oyun. Diğerleriyle arasındaki kapışma daha subjektifleşiyor, her biri km taşı oyunlar. Yani teker teker pek çok örnek üzerinden gidebilirim de, uzatmaya gerek yok. Oyun dünyasıyla bu kadar içli dışlı biri olarak (en azından forumda öyle bir izlenim veriyorsun bana) demek istediğimi anlamışsındır zaten.
 5. Mal

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  2016 - Dreamfall: the longest journey eklerdim ben olsam.
 6. Bone

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  Doom 1 nasıl yok yahu, Wolfenstein 3D, Doom 1 ve Quake 1'i özellikle koydum oraya sıralı halde 😄 bir de "garip tercihler" dediğin, oscar gibi hakkı yenildiğine inanılan oyunlara sonradan verelim tarzı bir niyet yok. şöyle izah etmeye çalışayım. GTA serisinin benim için en iyi oyunları Vice City ve The Ballad of Gay Tony. ancak Gay Tony'nin çıktığı 2009 senesine baktığımda, o sene çıkan oyunların yanında bir adım geride kalıyor, o yüzden onu koymaya elim varmadı. ya da mesela Dungeon Keeper, bu oyunun tam anlamıyla hayranıyım. yıllarca dönüp dönüp oynadım. ancak 1997'de çıkan oyunlara baktığımda, o senenin oyunlarıyla kıyaslandığında bir Fallout, bir Quake II, bir Monkey Island olmadığı için listeden atmak zorunda kaldım. GTA 1 yok, GTA 3 yok ama GTA 4 ve 5 var, çünkü o senenin diğer oyunlarına göre önplanda yer aldığını düşündüm. haliyle "garip" tercihler yapmak zorunda kaldım. daha iyi bir liste çıkartabileceğini düşünürsen (her sene 5 oyun olacak biçimde) yapmayı deneyebilirsin istersen 😄
 7. Bone

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  sanırım konuyu açarken açıklama şeklim pek anlaşılmamış. o yüzden tekrar izah etme gereği duyuyorum. "hadi PC'ye çıkan tüm oyunları listeleyelim" gibi bir amaç gütmüyorum, her sene çıkan oyunlar arasından "en iyi olanları" seçmeye çalışıyorum. evet, adventure türü, strateji türü, spor türü, ve hatta simülasyon türünün hakkı yendi. buraya tüm oynamış olduğum oyunları yazmaya kalkarsam Theme Park, Theme Hospital, Duke Nukem 1, Duke Nukem 2, Duke Nukem 3D, Heretic 2, Grand Theft Auto, Carmageddon, Gunman Chronicles, Dark Messiah, Alice, Daggerfall, VTM: Redemption, Kingpin, SkyNet, Blade Runner, Stonekeep, Lands of Lore 3... vs derken bir bakmışsın 500 oyun çıkmış. ama esas mevzu her sene için sadece 5 oyun seçmek, bu yüzden diğerlerine göre "daha iyi" olanları seçmeye çalıştım. o sene diğer oyunlara göre daha önplana çıkan oyunları seçmeye çalıştım. "Civilization 2 ve 4 (dahil etmedim demişsin, sebebi belirsiz, başka oyun serileri var sonuçta listede)" sebebi, benim hakim olacak kadar oynamamış olduğum seriler olması. o yüzden orada saymış olduğum "Civilization, Total War, Europa Universalis, Crusader Kings, Hearts of Iron" serilerini yakından takip edip oynamış kişilerin bu oyunlar hakkında yorumlarını, fikirlerini ve kıyaslamalarını almak istediğimi belirttim.
 8. Bugün
 9. roket adam

  video kurgu ve montaj

  Ben fcpx ile başladım hiç bilmeyen biri olarak, inanılmaz keyif alıyorum kullanırken. hem çok kaynak var, hem çok pratik. magnetic timeline, snap, multicam kurgu, farklı görüntü ve ses açılarını otomatik sync etmesi, color match, ne bileyim üstünde ıvır zıvır yazı yazma şeyleri falan da olması çok keyifli yani. Hem renk, hem kurgu, hem ses hem de efekt işleri için çok güzel araçlar içeriyor. mac için ve paralı ama adamlar yapmış. tıkandığı ve yetersiz olduğu noktada apple motion, garageband, compressor falan giriyor devreye. bu ekosistem yeni başlayan için acayip kolaylaştırıyor işi. özellikle multicam'de baya büyülendim ahshshs
 10. Goering

  PC için bluetooth adaptörü

  yani o da router'in wifi 6 degilse cok gerekli degil 🙂 ama deadwoll'un dedigi gibi usb'lerin cogu da bluetooth 4.0 bluetooth 5.1 fln ancak pci'da var su anda.
 11. Xenocide

  video kurgu ve montaj

  Henüz hiç kullanmadım ama kullananlardan aldığım yorumlara göre davinci sektörü ele geçiricek, tek programda her şey var, hem basic hem advanced editing, color correction, post process effects ve kullanması da basit diyorlar. ama şu anda ilaçlı erişimi en kolay, en kullanışlı, en başarılı programlardan biri Premiere olduğu için hala premiere'ciyim ben.
 12. Deathblade

  PC için bluetooth adaptörü

  https://www.aliexpress.com/item/1005001632072792.html?spm=a2g0o.cart.0.0.715e3c00Sw4Lzy&mp=1 Bu iyiymiş. Saol Goe, aklıma yatarsa bir ara alırım.
 13. Fistan

  PC için bluetooth adaptörü

  pc ile kullanmak için demiş de usb yeter dedim
 14. Flameoffear

  video kurgu ve montaj

  Premier AE desteğiyle benim için hep önde olacak. Davinci CC üzerine prolaşmış bir programdı, son versiyonlar editing var ama hiç bakmadım bilmiyorum.
 15. Goering

  PC için bluetooth adaptörü

  üst kattan bluetooth çekiyor ya baya farkediyor.
 16. Goering

  PC için bluetooth adaptörü

  evet, ben de hackintosh yaparken öğrendim seneler önce. şu da ünlü baya: https://fenvi.aliexpress.com/store/106046?spm=a2g0o.home.1000002.3.650c2145rQeZZX bende var fenvi t919 ama artık eski model kaçıyor.
 17. Goering

  video kurgu ve montaj

  da vinci resolve mu kullanıyoruz, vegas pro mu kullanıyoruz? premier mi öğrenmesi lazım newb'ın? iyi ücretsiz kaynak var mı? tripod'la aldığım 5-6 saatlik tenis maçı görüntüsü editleyerek öğrenmeye çalışacağım. aynı noktadan çektim her maçımı, belki iyi kurgulayabilirim diye...
 18. sylvanas

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  Just cause 2 de var, oyun olarak cok unique olmasa da open world optimizasyonunda milestone'dur.
 19. Archangel_

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  populous:the beginning de genel kabul görür mü bilmem ama benim listemde olacak oyunlardandı
 20. Rewendor

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  2.yi koymuş. İlki de güzeldi, kimse olsa niye koydun demezdi ama ikinci kafi bence. Counter-Strike'ın güzel dönemi zaten kendi başına oyun olmadığı, HL modu olduğu dönemdi. Yoksa CS 1.0 felan komple bullshit, hele şu anki Global bilmemnesi felan direkt çöpe atmalık. O bakımdan olmaması normal. Dota da yok sanırım, onun da olayı ilkindeydi, o da tek başına oyun değil moddu.
 21. Fistan

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  age of empires yok ;(
 22. Black-ice

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  hayret listenin hiç bir yerinde counter strike yok :dddd
 23. Rewendor

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  Pek çoğu yukarıda söylenmiş gerçi de toparlayayım. Adventure türünün de bayağı hakkı yenmiş sanki. Doom Duke Nukem Red Alert Ultima Online World of Warcraft Grim Fandango yok ya la!!? Prey (son çıkan, önceki isim benzeri olan değil) Red Alert 2 Command & Conquer Dune HoMM2 (çizimleri müzikleri inanılmazdı) HoMM3 (hele bu nasıl olmaz) Worms 2 Might & Magic 6 KotoR1 System Shock yok, 2. var, ilki yok. Black & White Civilization 2 ve 4 (dahil etmedim demişsin, sebebi belirsiz, başka oyun serileri var sonuçta listede) Master of Orion 2 (bence 1'den daha dikkat çekici, hem 1 var listede ama çok benzeri Civ yok) Stellaris (böyle bir listede olmaması çok büyük ayıp) X-Com: Enemy Unknown Phantasmagoria Gabriel Knight The Longest Journey Assassin's Creed: Odyssey (AC1 de girebilir listeye ekstradan, ama 2 girmiş zaten) Total War neden dahil edilmemiş o da soru işareti. Benim kişisel en sevdiğim Medieval olan, ama heralde listeyi hak eden için capona gitmek lazım.
 24. dreagloth

  Cyberpunk 2077

  Öyle olursa iade edersin zaten, oynaaya başlamadan 2 saat saymıyor.
 25. sylvanas

  Cyberpunk 2077

  70 gb gordukce ihtimal vermeyip killaniyorum zaten nasil yani diye. Patch sonrasi guncel client +30 40 gb olacaksa iade edecegim 2 saati asmadan. Belki guncellenmis client olarak inerse sikinti cikarmaz.
 26. Norak

  Cyberpunk 2077

  bu 43 gb patch reviewciler icin deimsler, onu day 1 patch icine yada oyuna eklerler buyuk ihtimal cikana kadar, farkili farkli 5 tane patch indirtmezler.
 27. Sam

  1989-2019 her sene çıkan en iyi 5 oyun

  bazı garip tercihler var oscar gibi önceden hakkını yediğimize sonradan verelim tarzı, doom 1 veya 2 yokken gidip nostalji doom 16’yı saymak gibi. valkyria chronicles 2014 değil, 2008 filan olması lazım. pc port yılı sayılmaz, pc’de niche kaldı zaten. genel olarak fena değil ama, kabul edilebilir.
 1. Daha fazla aktivite yükle
×
×
 • Yeni Oluştur...