[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
» Forum Gezgini ... Üye Ol / Giris Yap
FORUM.PATICIK.COM
[ FORUM ANASAYFA ]  

[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
bagli degilsiniz: | Giris Yap | Üye Ol |
|+ Paticik.com Forumları
|-- |+ Pati Zone / Konu Dışı
|-- |-- |+ şahit gösterildiğin halde mahkemeye gitmemek...
Yazar RSS Konu: şahit gösterildiğin halde mahkemeye gitmemek {4278}
  [ A ]
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jul 2012, 12:33    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
selam, şahit gösterildiğiniz halde ifade vermeye gitmemek sorun yaratır mı ? ayrıca tebligat gelince de almamak sorun olur mu ?

1 defa güncellendi. Son güncelleme 05/07/2012 12:34 tarihinde pontipati tarafindan yapilmistir.
Üye
medal 1k medal 5k medal 10k
ID § 05 Jul 2012, 12:41    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
tebligatı sen almazsan muhtara bırakırlar, almış gibi olursun zaten.

gitmezsen de zorla getirirler sonunda.

önemli olan yeşil mercimek
TW
ID § 05 Jul 2012, 12:49    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Ceza davası ise gitmek zorundasın, yoksa hakimin polis zoruyla getirilmene hükmetme hakkı var. Sulh/iş davası ise değilsin diye biliyorum, ama kendin gönüllü tanık olup da sonra boşverirsen hakim adli para cezası verebilir 300 TL civarı. Mahkemeyi ciddiye alıp (dandik bile olsa) bir bahane sunarsan o cezayı da vermez ama.

GERGE: Biyik gibi surekli elestirip, asagilayip da karsisinda duzgun bir arguman cikinca
fallacy'lere basvuran ya da susan biriyle konusmayin ama.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jul 2012, 12:54    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
olay mala zarar verme, ama ben direkt şahit olmadım. ben sadece telefonla öğrendim, bi arkadaşımı arayıp eski haline getirmesini rica ettim. o da hemen mal sahibine benim adımı vermiş
TW
ID § 05 Jul 2012, 12:56    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
Abi hakim miyim ben olayı napiyim :p Prosedür bu, gelen celpte n. Sulh Hukuk/Ceza Mahkemesi diye yazar zaten. Orada hukuk yazıyorsa biraz daha gidilmeyebilir bir durum ama mazeret bildirirsen iyi olur, ceza yazıyorsa en geç bir sonrakine gideceksin polis eşliğinde eheh.

GERGE: Biyik gibi surekli elestirip, asagilayip da karsisinda duzgun bir arguman cikinca
fallacy'lere basvuran ya da susan biriyle konusmayin ama.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jul 2012, 13:20    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
peki her halükarda avukat tutmak zorunda mıyım, mesela bahane bildirmem için avukat aracılığı ile mi yapmam gerekiyor? bir de mesela mazaret nasıl bişey olmalı, arkadaşın gösterisi var gibi falan mı? teşekkürler smileys with beer
Üye
ID § 05 Jul 2012, 13:23    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
ishal olmuşum gelemeyeceğim
ya da dayım ölmüş gelemeyeceğim gibi bi bahane yeterli. gidip arzuhalcilere yazdır işte hakime elden. avukata filan gerek yok

ehircik
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jul 2012, 13:35    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gitmezsen celp ile götürülürsün duruşmaya
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jul 2012, 14:12    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
arkadaşını gönder hasta gelemedi hocam desin asdfasd
abi git mahkemeye bu yazdığını hakime anlat böyle böyle telefonla öğrendim diye. mahkemeden kaçarak neyden yırtmayı düşünüyorsun ki.

Esh: Nescafe icen insanin akpye oy atmamasi icin hicbir sebep yok abi.
Üye
medal 1k medal 5k
ID § 05 Jul 2012, 15:19    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
uyuşturucu ile ilgili birşey sanırım
Üye
medal 1k
ID § 05 Jul 2012, 15:34    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
gitmesende olur sanırım. ben gitmemiştim. yazılar gelmişti beni mahkemeye çağıran gene gitmemiştim. heralde bulamadılar sonra asgadsd
Darbukatör
ID § 05 Jul 2012, 15:36    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
çağırıldıysanız gidiniz. adaleti engellemekle bile yargılayabilirler sizi sonra.

Sizi çöpe atacağım poşete yazık patiler.
Yörünge Disi
ID § 05 Jul 2012, 15:37    [ Alintila ] [ Özel Mesaj ] [ Albüm ]
sonra yargi neden ağır işliyor. grinning smiley
  [ Y ]
[ Forum ] / [ Konu ]
=o=
[ Yeni Konu ] [ Mesaj Yaz ]
*Bu sayfadaki içerik, yazanların kiŞisel görüŞlerini belirtmektedir. KiŞiler, üye anlaŞmasında var olan Şartların bilincinde olmak yükümlülüğündedir. Üye anlaŞmasına göre, gönderilen her türlü içerik, içeriği göndermiŞ olarak görünen üye rumuz ismi ve üyenin kendisine aittir. Paticik.com ve yetkilileri, üyelerimizin göndermiŞ olduğu iŞ bu sayfada yazılı olarak bulunan içerik hakkında hiçbir yasal sorumluluk kabul etmemektedir. Yükümlülük altında olmasa dahi, var olan site içeriğinin bütünü veya bir kısmının site kurallarına uygunsuzluğu durumunda, iletiŞim sayfamızdan bize eriŞebilir, gereken düzenlemeleri yapmamızı sağlayabilirsiniz.
[ Paticik.com | Forum | Kullanici Sozlesmesi | Üye Ol ]
Iletisim : info [at] paticik.com
Secereli Dobermann | Londra Rehberi
Copyright 2001-2014 @ Paticik.com
This forum is powered by Phorum